Ledová kletba

Aljašská federální rezervace, tři sta kilometrů od severního polárního kruhu, jedno z nejodlehlejších míst na Zemi. Pro skupinu vědců sponzorovaných velkým mediálním konsorciem však expedice na toto místo představuje životní příležitost studovat následky globálního oteplování. Výprava narazí na ledovcovou jeskyni, kde vědci učiní úžasný objev: dávné zvíře uvězněné v ledu. Zdá se, že se jedná o jakousi obří kočkovitou šelmu, možná o šavlozubého tygra. Jakmile nález oznámí svým mecenášům, mediální společnost začne plánovat efektní televizní pořad: vyříznutí zvířete z ledu a jeho rozmrazení v přímém přenosu. Vědci nedbají na varování místních eskymáků, ignorují i domorodou pověst předpovídající záhubu každému, kdo vyruší toto mýtické stvoření, a vzápětí dospějí k ještě jednomu hrozivému zjištění: nejde o kočku, ale o starodávný zabijácký stroj, který navíc možná není mrtvý....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24029/ledova-kletba-Ysd-24029.jpg 3.9134

Jeremy Logan (2.)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art

Terminal Freeze (2009)

Kniha Ledová kletba

petym
28.12.2018

Slabší kousek od autora. Dlouho se nic neděje. Ke konci, kdy příšera zabíjí ji za chvíli - pár stránek zabijou zvukovýma vlnama, pak zase jen kecaj a najednou konec knihy. Kdo chce si ji přečte a kdo ne~tak ne.

kyssling
24.12.2018

Bohužel podprůměrný thriller ... Prostředí přímo vybízelo k větší "Strašidelnosti". Co se stalo s Wolffem, Phillipsem, nevyřčený osud se do takhle vyprávěného příběhu moc nehodí ...?

memoman
25.11.2018

Na autory veleprůměrný ekologicko-paleontologický horor,kde se příliš nedozvíme ani o onom monstru,po tisíci letech rozmraženém... Veškeré vysvětlení nám podá pouze v náznacích onen eskymácký šaman. Paradoxně by mohla být kniha napínavější a atmosféričtější jen s pár vědci. Místo toho tady jen čteme donekonečna o móresech televizního štábu.

B4LU
13.12.2017

Velmi příjemné počtení o vědecké expedici, která se zvrtne v boj o přežití. Když to tak vezmu, trochu v tom vidím lehkou (ale opravdu jen lehkou) ozvěnu filmu Věc... tak či tak, přečtené jsem to měl asi za den a byl jsem spokojen.

Romžiry
11.07.2017

Super. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Napínavé, záhadné, tak jako vše z pera L. Childa.

Kerberos
02.07.2017

Napínavý,strašidelný,velmi dobrodružný příběh.Prostě boj o přežití.

hana4834
01.06.2017

zajimavi cteni urcite si od autora prectu jeste nejakou

Elea
19.08.2016

Kniha se dá přečíst, pokud má člověk hodně volného času, nesmírně moc trpělivosti a je předem odhodlán nepřemýšlet o obsahu. Rozhodně nepatří mezi knihy, ke kterým se budu vracet.