Třetí brána

Třetí brána skrývá tajemství, chráněné kletbou Hledač pokladů Stone zorganizuje výpravu do močálu zvaného Sudd, jižně za hranicí Egypta, kde má být v zatopené hrobce pohřben král Narmer, sjednotitel Horního a Dolního Egypta. Hrobka je opředena řadou tajemství. Chrání ji kletba, hrozící nejstrašnějšími následky tomu, kdo v hrobce projde „třetí bránou“ za níž má být uložen největší faraónův poklad. Kniha líčí řadu událostí, kdy kletba působí a vyústí naprosto nečekaným způsobem, stejně jako samotný nález mumie. Expedice putuje proti proudu Nilu… Vyplní se tentokrát kletba, střežící třetí bránu? Vstoupit do faraonovy hrobky není jednoduché… Mumie faraona Narmera není uložena na obvyklém pohřebišti… Co se skrývá pod víkem sarkofágu? Královská koruna sjednotitele Egypta čeká na objevitele....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/148928/treti-brana-ZBK-148928.jpg 3.875

Jeremy Logan (3.)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, BB art

The Third Gate (2012)

Kniha Třetí brána

trudoš

Jednoduchá brakovka, která zklame pouze v okamžiku, kdy od ní čekáte něco jiného než odpočinkové čtivo. On totiž pan Child víc nenabízí - zápletka je sice atraktivní a vhledy do egyptologie zajímavé, jenže hrdina natolik pasivní, že si až člověk říká, proč do děje vůbec vstupoval. Ostatně zkoumat motivace jednotlivých protagonistů by čtenářově selskému rozumu nemuselo udělat dobře. A aby toho nebylo málo, hrozně dlouho trvá, než se konečně začne dít něco zajímavého, přičemž v okamžiku, kdy začne, naberou události tak rychlý spád, že finále je dílem okamžiku. Ovšem řešit situaci zemětřesením, to si mohl autor odpustit. Možná chci od dobrodružné literatury jednadvacátého století moc, ale trocha invence by určitě neuškodila.
Ve výsledku je příběh plný schematických postav, má kýčovité vyústění a uvěřitelnosti tak osm gramů. Přesto nedokážu románům Lincolna Childa odolat, čistě pro perfektní vypravěčské řemeslo. Ačkoli občas píše jak podle šablony, pořád to má svoje neodolatelné kouzlo.

Romžiry
11.07.2017

Super. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Napínavé, záhadné, tak jako vše z pera L. Childa.

orinka3
02.07.2017

Napůjčovala jsem si hromadu Childa, včera jsem dočetla Třetí bránu. Moc se mi líbil naturalistický popis prostředí. Ten se autorovi moc povedl. Nápad s močálem a prací na jeho dně je originální. Těžko najít odpornější prostředí. I tajemství a napětí držely čtenáře v šachu. V postavách ale jaksi polevil, hlavní hrdina nemastný neslaný, i ostatní trošku šustily papírem. Za nevalný konec a mdlé postavy srážím jednu hvězdičku.

Plútarchos
21.08.2016

Třetí brána popisuje pátrání lovce pokladů Portera Stonea po dvojité koruně a tajemné hrobce faraona Narmera, sjednotitele Horního a Dolního Egypta. Stone financuje nákladnou utajovanou expedici a vybuduje základnu na nehostinném močálu Sudd, na jihu Nilu mimo Egypt. Na základně se začínají množit nevysvětlitelné nehody a proto je k expedici povolán záhadolog Jeremy Logan, aby těmto paranormálním jevům přišel na kloub.
Toliko k vlastní zápletce. Příběh je to vcelku napínavý a čtivý, naneštěstí pointa vyšumí a po krátké době na knihu zapomenete. Pasivní Jeremy Logan je nakonec v příběhu naprosto zbytečně a i další tajemnosti zůstávají jen přikrášlujícím prvkem...

Elea
02.08.2016

Zajímavé prostředí a popis archeologických prací, děj trochu předvídatelný.

between
06.08.2015

Moje první kniha od tohoto autora. Až teď jsem zjistil, že to je 3. díl.
Každopádně mně se to četlo dobře. Možná proto, že jsem o autorovi ani o knížce nic nevěděl a jen se mi dostala do ruky.

Mammoth
08.02.2015

Rozhodné lepší dílo než Ledová kletba, kterou jsem četl před Třetí bránou. Na druhou stranu opět celkem předvídatelné, "hlavní" hrdina nevýrazný. Přidávám, ještě půl hvězdy za kombinaci egyptská hrobka - dno močálu.

čef
29.11.2014

Poměrně dobře známý vzor dobrodružného příběhu s hledáním pokladu, čtivý a profesionálně předložený. Zvláštní je zde opatrná duchařská linka, naštěstí nám skeptikům ponechal autor prostor, abychom si nadpřirozené jevy mohli vysvětlit i racionálně. Přínosem je také vhled do egyptské historie, i když bych přivítal víc dobových detailů a reálií. To bych však asi chtěl v tomto žánru přeci jen příliš mnoho.