Relikvie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Expedice v Amazonské džungli pátrá po tajemném kmeni Kothogů. Nalezne chatrč s kultovními předměty kmene, mezi nimiž je dokonale propracovaná soška podivné bytosti. Celá expedice ale skončí tragicky, někteří členové se ztratí v džungli, ostatní zahynou při leteckém neštěstí. Z celé výpravy zbylo pouze několik beden nálezů, které se dostanou do muzea a skončí v depozitáři. O pět let později se v Muzeu připravuje velkolepá výstava o přírodním náboženství. Má za úkol přilákat co nejvíce návštěvníků, proto je většina exponátů do expozice umístěna až na poslední chvíli. Těsně před zahájením výstavy dojde ale v muzeu k sérii záhadných vražd.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23479/relikvie-F5y-23479.jpg 4.3362
Série:

Pendergast (1.)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Horory
Vydáno:, BB art
Orig. název:

The Relic (1995)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Relikvie

Přidat komentář
Šungitka
25. května

No, musela jsem se přemlouvat, abych to neodložila nedočtené. Nakonec ta poslední čtvrtina byla napínavá, tak zkusím i další díl. Nečekám od toho nic hlubokomyslného, jen nenáročnou, napínavou četbu.

Robinzon37
12. dubna

Preston a Child nezklamou

jiri9568
24. února

Dost dobrý příběh až téměř hororový. Všem doporučuji.

Šnek86
24. února

Napínavý příběh, Pendergast je v celku sympaťák, těším se na další knihy v sérii.

david5746
16. ledna

Upřímně jsem zklamán. Podle většiny komentářů jsem čekal slušnou jízdu a začátek knižní série, kterou budu chtít rychle zkonzumovat.

Bohužel, jízda se nekoná a to minimálně 80% knihy. Poměrně sterilně se tu odehrává děj z muzea, sice jsou tam nějaké ty mrtvoly, ale pořád je to bez náboje. Korunu tomu dávají sáhodlouhé popisy kde čeho.

Série je sice o agentovi, ale ten je (kromě finálního hrdinského činu) naprosto okrajovou postavou, víceméně prim hrají všechny ostatní postavy, kterých je docela dost, dějově se to tříští a nikam to moc nevede.

V poslední čtvrtině kniha chytla plus mínus spád, celkově se něco dělo, takže jsem (za zlomek času v poměru k těm prvním třem čtvrtinám) knihu lehce dočetl. Jenže i to autoři pokazili nezvládnutým koncem, prostě nudná oslava v kanclu s teplajícím šampusem byla jedna velká nuda, která to zase spolehlivě zabila. A kdo to přežil, tak toho nejspíš usmrtil zbytečný a prostě divný epilog. Možná, že ten má položit základ dalšího dílu, to ještě nedokážu posoudit.

Za mě zklamání, možná zkusím ještě díl, třeba se něco změní.

iva2111
04. ledna

Čtivé, líbilo, bavilo i postrašilo :)

TeaPeter
01. ledna

Zajímavá kniha a nadějný začátek série.

Lady Jane
10.11.2018

Pro mě premiéra od pánů autorů a myslím,že to vůbec nebylo špatné...čtivě napsaný příběh, zajímavý originální námět. Agent Pandergast mě napoprvé úplně neuchvátil, ale to nic neubírá na kvalitě čtenářského zážitku a rozhodně mu dám další šanci ;)