Relikvie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Expedice v Amazonské džungli pátrá po tajemném kmeni Kothogů. Nalezne chatrč s kultovními předměty kmene, mezi nimiž je dokonale propracovaná soška podivné bytosti. Celá expedice ale skončí tragicky, někteří členové se ztratí v džungli, ostatní zahynou při leteckém neštěstí. Z celé výpravy zbylo pouze několik beden nálezů, které se dostanou do muzea a skončí v depozitáři. O pět let později se v Muzeu připravuje velkolepá výstava o přírodním náboženství. Má za úkol přilákat co nejvíce návštěvníků, proto je většina exponátů do expozice umístěna až na poslední chvíli. Těsně před zahájením výstavy dojde ale v muzeu k sérii záhadných vražd.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23479/big_relikvie-fAZ-23479.jpg 4.3521
Série:

Pendergast 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Horory

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Relic, 1995


více info...
Nahrávám...

Komentáře (79)

Kniha Relikvie

Lenka_S
22. května

První díl série mela pomalý nástup, ale nakonec se mi líbila. Určitě dám šanci i dalším dílům.

ArwenAragorn
14. února

(+ SPOILER) 81%

...Světlo v chodbě zesláblo, vzápětí se znovu rozzářilo. Pendergast pomalu poklekl na jedno koleno, napřáhl ruku s pistolí a zamířil. Světla podruhé zablikala. Spatřil, jak si to stvoření sedlo na zadní končetiny, potom se zvedlo a obrátilo se k němu. Pendergast zamířil na střed hlavy a vydechl. Potom pomalu stiskl spoušť.
_____________________________________________________________________________________________________________
Tak to byla síla.. Poprvé se setkávám s agentem Pengergastem a moc se mi líbí. V muzeu se chystá velkolepá výstava. Krátce před jejím vypuknutím jsou v podzemí muzea nalezena zavražděná těla. Výstava přesto není odvolána a tajemná hrůzostrašná bytost Mbwun má hody.
Napínavé od začátku, od poloviny knihy už hodně akční.
Jasně doporučuji.


Celestine
08. ledna

Napínavý, čtivý příběh. Nejvíc se mi líbilo balancování na hraně uvěřitelnosti. Jistě, člověk ví, že je to fikce. Knihu maximálně doporučuji - tedy až na případ, že byste si ji náhodou chtěli vzít na přespávačku v muzeu... :-)

veronika4001
20.11.2022

(+ SPOILER) Knihu jsem už dříve četla a opět jsem po ní sáhla. Intenzitu napětí jsem chtěla prožít znovu a vůbec není od věci sem tam sáhnout po klasikách dobrodružné literatury. Líbí se mi, jak blízko je zde znát muzejní prostředí ne kvůli němu samému, ale kvůli podtextu, bez kterého by příběh byl amorfní, prožitkově neúplný až skicovitý. Příznivě podtextově autoři popisují, jak se v Muzeu dějin přírody v New Yorku tvoří sbírky, jak se k nim přistupuje, jak se s nimi zachází, jak se ze zemřelých zvířat dělají muzejní exponáty, že zde jsou ukryty cizorodé artefakty a kousky pojímané za jedinečné. Příběh je zajímavý činností Muzea dějin přírody v New Yorku, tím, jak uhynulá zvířata mění v kosti a kůži určené ke studiu a naopak jak z kůže a kostí je možné vytvořit exempláře hodné životního srovnání a v pohybovém provedení. Atmosféra sama je krásná a za této atmosféry je příběh o to víc zajímavý se svým "full noirovým" zpracováním na dosud neprobádaný, zřejmě vymřelý domorodý kmen Kothogů, usídlený v nepříliš známých a pravěk připomínajících končinách deštného pralesa. Z neúspěšné vědecké expedice se do muzea dostala figurka boha jako jeden z několika pozůstatků onoho kmene vyznávajícího své bohy, provázející rituály a kletbami. A za této atmosféry, kdy jste informováni, že se před více než pěti lety do muzea dostaly z nezdařené expedice olistěné bedny se záhadnými semeníky pravěkých přesliček a kapradin, s dokumenty, s deníkem vedoucího výpravy a vzácnou figurkou boha, čtěte o vraždách, ke kterým došlo v průběhu bádání v oblasti deštného pralesa a ke kterým dochází i v muzeu. Vraždy jsou opředené o legendu boha Mbwuna, bytost ovládanou kmenem Kothogů. Knihu doporučuji. Je jednou z těch, ke kterým se ráda vracím.

ctenar2846
19.10.2022

Ve finále musím říct že se náhodný výběr povedl, ale plný počet dát nemohu. Super nápad byl zasadit děj do muzea, to nahnalo body. To jak všichni makají na svých projektech s vědeckým zápalem (a to doslova), procedury a cesta exponátu přes cestu z místa nálezu až po umístění na výstavě,...
Velkou radost mi udělalo že autor vysvětlil absolutně vše o čem psal (kdo četl jistě pochopí).
Proč jsem tedy dal jen čtyři hvězdy? Místy se mi zdálo že se to hrozně táhne, ale jinak mohu doporučit.

Stanas513
07.10.2022

Někdy mi trvá dva tři dny, než mi v hlavě uzraje myšlenka, co napsat do komentáře o právě dotčené knize. A někdy, jako právě dnes, je to: WOW! Už se nemůžu dočkat, až seženu druhý díl "Relikviář". Napínavé čtení od začátku až do konce.

Jaklová.katka
24.09.2022

Mazec a hlavně ten konec 10/10

jarin58
18.08.2022

Skvělá kniha s temným příběhem,lehce nadpřirozený děj.ten nenechá čtenáře ani chvilku vydechnout .

1

Doporučujeme

Konec hlídky
Konec hlídky