Relikvie

Expedice v Amazonské džungli pátrá po tajemném kmeni Kothogů. Nalezne chatrč s kultovními předměty kmene, mezi nimiž je dokonale propracovaná soška podivné bytosti. Celá expedice ale skončí tragicky, někteří členové se ztratí v džungli, ostatní zahynou při leteckém neštěstí. Z celé výpravy zbylo pouze několik beden nálezů, které se dostanou do muzea a skončí v depozitáři. O pět let později se v Muzeu připravuje velkolepá výstava o přírodním náboženství. Má za úkol přilákat co nejvíce návštěvníků, proto je většina exponátů do expozice umístěna až na poslední chvíli. Těsně před zahájením výstavy dojde ale v muzeu k sérii záhadných vražd.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23479/relikvie-F5y-23479.jpg 4.3362

Pendergast (1.)

Literatura světová, Dobrodružné, Horory
Vydáno:, BB art

The Relic (1995)

Kniha Relikvie

Šungitka

No, musela jsem se přemlouvat, abych to neodložila nedočtené. Nakonec ta poslední čtvrtina byla napínavá, tak zkusím i další díl. Nečekám od toho nic hlubokomyslného, jen nenáročnou, napínavou četbu.

Robinzon37

Preston a Child nezklamou

jiri9568

Dost dobrý příběh až téměř hororový. Všem doporučuji.

Šnek86

Napínavý příběh, Pendergast je v celku sympaťák, těším se na další knihy v sérii.

david5746

Upřímně jsem zklamán. Podle většiny komentářů jsem čekal slušnou jízdu a začátek knižní série, kterou budu chtít rychle zkonzumovat.

Bohužel, jízda se nekoná a to minimálně 80% knihy. Poměrně sterilně se tu odehrává děj z muzea, sice jsou tam nějaké ty mrtvoly, ale pořád je to bez náboje. Korunu tomu dávají sáhodlouhé popisy kde čeho.

Série je sice o agentovi, ale ten je (kromě finálního hrdinského činu) naprosto okrajovou postavou, víceméně prim hrají všechny ostatní postavy, kterých je docela dost, dějově se to tříští a nikam to moc nevede.

V poslední čtvrtině kniha chytla plus mínus spád, celkově se něco dělo, takže jsem (za zlomek času v poměru k těm prvním třem čtvrtinám) knihu lehce dočetl. Jenže i to autoři pokazili nezvládnutým koncem, prostě nudná oslava v kanclu s teplajícím šampusem byla jedna velká nuda, která to zase spolehlivě zabila. A kdo to přežil, tak toho nejspíš usmrtil zbytečný a prostě divný epilog. Možná, že ten má položit základ dalšího dílu, to ještě nedokážu posoudit.

Za mě zklamání, možná zkusím ještě díl, třeba se něco změní.

iva2111

Čtivé, líbilo, bavilo i postrašilo :)

TeaPeter

Zajímavá kniha a nadějný začátek série.

Lady Jane
10.11.2018

Pro mě premiéra od pánů autorů a myslím,že to vůbec nebylo špatné...čtivě napsaný příběh, zajímavý originální námět. Agent Pandergast mě napoprvé úplně neuchvátil, ale to nic neubírá na kvalitě čtenářského zážitku a rozhodně mu dám další šanci ;)