Relikvie

Expedice v Amazonské džungli pátrá po tajemném kmeni Kothogů. Nalezne chatrč s kultovními předměty kmene, mezi nimiž je dokonale propracovaná soška podivné bytosti. Celá expedice ale skončí tragicky, někteří členové se ztratí v džungli, ostatní zahynou při leteckém neštěstí. Z celé výpravy zbylo pouze několik beden nálezů, které se dostanou do muzea a skončí v depozitáři. O pět let později se v Muzeu připravuje velkolepá výstava o přírodním náboženství. Má za úkol přilákat co nejvíce návštěvníků, proto je většina exponátů do expozice umístěna až na poslední chvíli. Těsně před zahájením výstavy dojde ale v muzeu k sérii záhadných vražd.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23479/big_relikvie-fAZ-23479.jpg 4.3460

Pendergast 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Horory

Vydáno: , BB art

The Relic, 1995

Kniha Relikvie

Pavlína2019
19.09.2021

Naprostá pecka! Skvost! Ačkoli mám dalších 17 knih "Pendergasta" přečtených - k této jsem se dostala až teď a musím říct, že jsem nadšená!!! Perfektní zápletka, neuvěřitelné nápady a skvělé popisné vyprávění. A přesně to tajemno, které zde je, mi v jedné nebo dvou knihách později, chybělo. Ovšem zbožňuji je všechny. Ale jak říkám, takhle kniha je nádherná! Všem doporučuji všechny tyto knihy, pokud možno číst nejlépe postupně tak, jak vycházely. Doporučuji!!

cca
04.03.2021

Tak na tuhle nádheru jsem se chystala už dlouho a rozhodně nezklamala. Skvělý dobrodružný příběh plný napětí. Za mě přesně typ dobrodružných knih, které mi sedí. Muzeum, amazonská džungle, hlavní "superhrdina" i hlavní "záporák" (jestli se to tak dá nazvat), byli dobrá kombinace. Sice byly některé části celkem dost předvídatelné, příliš mi to ale nevadilo, za celou dobu jsem se nenudila a konec byl pro mě uspokojivý.

Anylola
31.01.2021

Nemůžu uvěřit, že mi takový skvost tak dlouho unikal. Jdu na další díly.

terenkoza74
01.01.2021

Napínavé, čtivé....

Metla
09.03.2020

Série "Pendergast" začíná příjemně napínavým příběhem o brutálních vraždách v Newyorském muzeu. Kdo viděl film "Relic", bude mít od začátku jasno, kdo nebo co dělá z lidí sekanou. Není to však důvod vybodnout se na četbu - film byl totiž notně předžvýkán pro (pod)průměrného diváka, ošizen o některé postavy, zápletka byla zjednodušena a samozřejmě nechybí nezbytné hájení dětí, psů a rádoby vtipných sidekicků.
Přiznejme si, kniha samotná je rovněž zoufale předvídatelná, s výjimkou malého překvapení v úvodu se účinkující chovali v souladu s mými předpoklady, postradatelní ztráceli hlavu v určeném pořadí. Tento fakt kupodivu nesnížil zábavnost románu, stránkami jsem profrčela svižně, teprve v závěru na mě přišlo pár nudných zívnutí.
Tahounem případu není agent Pendergast, více prostoru dostává zaměstnankyně muzea Margo Greenová, poručík D'Agosta z NYPD nebo novinář Smithback. U množství charakterů zamrzí schématičnost - okamžitě je jasné, kdo je padouch, předurčený k selhání či k sežrání.
Zklamalo mě finální zúčtování autorů s kladnými hrdiny - já bych byla podstatně nelítostnější. Kýčovitý konec nepotěšil a překombinovaný epilog s "šokující" pointou mi připlácnul na ksicht akorát ironickou grimasu. Agent Pendergast (jakož i muzejní či vládní kapacity s jejich špičkovým vybavením) byl svou nedovtipností rázem pasován na blbce.
Když tak koukám na výčet negativ, možná bych měla být v hodnocení přísnější... leč s obligátním "dobře se to četlo" ráda uchovám čtvrtou hvězdu. 70-75%

Greenfingers
05.03.2020

Kniha je nesporně napínavá jako guma od trenýrek. Krvelační čtenáři si zajisté také přijdou na své. Obdivovatelé neohrožených hrdinů typu zvláštního agenta FBI Pendergasta se určitě zalykají blahem (nebo snad tiše závidí?).
Pro mě pouze jeden z řady thrillerů, na které časem lehce zapomenu.

ivka67
06.02.2020

Napĕtí od začátku do konce a překvapivý závěr. Už se těším na pokračování.

Eicherik
26.01.2020

Relikvie je taková dobrodružná detektivka v které dobrodružná složka jednoznačně převládá. Na začátku knihy nás čeká Amazonská džungle a dále pak New Yorské muzeum s rozlehlým a nepřehledným podzemím. Hlavní postavou románu je zvláštní agent FBI Pendergast. Je to sympatický gentleman, kterému nechybí kuráž a rozhodnost a kterému v jeho nelehkém úkolu, zastavit vraždící bestii pomáhají poručík DAgosta, postgraduální studentka Margo Greenová a doktor Frock. Relikvie je parádní úvodní díl téhle napínavé série a už se těším na další pokračování.

Konec hlídky
Konec hlídky