Ledová kletba

Ledová kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24029/bmid_ledova-kletba-Ysd-24029.jpg 4 180 39

Jeremy Logan série

Aljašská federální rezervace, tři sta kilometrů od severního polárního kruhu, jedno z nejodlehlejších míst na Zemi. Pro skupinu vědců sponzorovaných velkým mediálním konsorciem však expedice na toto místo představuje životní příležitost studovat následky globálního oteplování. Výprava narazí na ledovcovou jeskyni, kde vědci učiní úžasný objev: dávné zvíře uvězněné v ledu. Zdá se, že se jedná o jakousi obří kočkovitou šelmu, možná o šavlozubého tygra. Jakmile nález oznámí svým mecenášům, mediální společnost začne plánovat efektní televizní pořad: vyříznutí zvířete z ledu a jeho rozmrazení v přímém přenosu. Vědci nedbají na varování místních eskymáků, ignorují i domorodou pověst předpovídající záhubu každému, kdo vyruší toto mýtické stvoření, a vzápětí dospějí k ještě jednomu hrozivému zjištění: nejde o kočku, ale o starodávný zabijácký stroj, který navíc možná není mrtvý.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Terminal Freeze , 2009

sgjoli
28.05.2016 4 z 5

Tato kniha je další takový z těch survivalů, kde parta lidí musí bojovat o svůj život – ať už bojují proti sobě nebo proti přírodě či čemukoliv jinému. Pro mne to byla jednorázovka, od které jsem nečekala nic moc velkého – pouze to, že příjemně zabiju dlouhou chvíli. A to jsem taky dostala. Bylo to akční, napínavé a já si to užila. Námětově to není nijak originální – vlastně mi to dost připomínalo Rollinsovu knihu Ledový ostrov, popř. film Věc (s Kurtem Russelem v hlavní roli), ale nestěžuju si – počítala jsem s tím dopředu.
Bylo to napsané velmi živě a čtivě, i když je pravda, že mne trochu trochu rozčilovaly některé postavy svojí povahou a chováním. Předpokládám však, že ty postavy tak byly napsané schválně, aby čtenářům lezly na nervy, nicméně já teda autora za to skoro proklínala.Nicméně i tak jsem si to užila a pokud máte rádi akční a napínavé survivaly odehrávající se v tvrdé nehostinné přírodě, určitě doporučuju!

karel9045
18.04.2016 2 z 5

Lincoln Child je zručný řemeslník spotřební literatury, takže vyprodukovat napínavý příběh mu jistě nezabere příliš času. Přesto se těžko bránit dojmu, že Ledová kletba je čirý brak. Nicméně oceňuji některé originální obrazy a situace. Líbí se mi pochmurně vykreslená severská krajina a objev jeskyně, v níž se za tlustou vrstvou ledu nachází hlava zvířete - snad smilodona (tygra šavlozubého) a jeho následné vyprošťování za účasti televizních kamer. To je myslím scéna, která by vypadala velmi dobře na filmovém plátně. Zbytek knihy je pak už bohužel jen primitivní vyvražďovačka a la Vetřelec.

milunka21
29.03.2016 5 z 5

Dalsi pecka od Childa,musim rychle do dalsi :-D

BukaJ
19.01.2016 3 z 5

Slabší kniha. Hlubinná bouře byla podstatně lepším dílem. Některé pasáže byly nedomyšlené, jiné docela nudné a utahané, ale některé taky poučné. Z knihy jsem se dozvěděl pár zajímavostí, za což přidávám hvězdu navíc.

pityx
03.01.2016 4 z 5

Pro me osobne velmi prijemne cteni. Precteno za dva vecery a urcite skvela knizka.

Attia
26.08.2015 4 z 5

Ze začátku jsem se poměrně nudila, než jsem si zvykla na autorovy delší popisy. Nakonec se ale kniha rozjela, vtáhla mě do něj, k tomu skvěle vykreslená atmosféra.

Za mě: Proč ne? Příjemná kniha.

hastings
17.04.2015 4 z 5

Zábavná kniha, příběh má spád, provázání domorodými legendami a skvostný závěr p. Marshalla- nomen omen :-)

Mammoth
01.02.2015 3 z 5

Led, napůl zavřená stará vojenská základna, vědci, filmaři, eskymák a obluda. To celé dohromady je kniha, která nenadchla ale ani neurazila. Spíš jsem měl dojem předvídatelnosti, nebo že už jsem něco podobného viděl či četl...

horvis
19.10.2014 3 z 5

Souhlasím s Jackem Bauerem.
Už je to několik let, co jsem to četl.
Líbílo se mi, že se to odehrává v přírodě a ne v New Yorku, jak to dělají Preston Child s Pendergastem.
Ale jinak to bylo od začátku do konce takový nevzrušující.

Jinak si myslím, že Child má takové knihy všechny, jediná co se mi od něj opravdu líbila byla "Hlubinná bouře"

Pokud se nudíte, nebo jedete dlouhou cestu vlakem, tak se to dá číst, má to svojí atmosféru díky tomu že se to odehrává v zamrzlé divočině ale jinak nezáživné.

Blaf
25.06.2014 2 z 5

Taková tuctovka. Nenadchne ani nezklame.

Jack Bauer
30.10.2013 2 z 5

První polovina knihy děsná nuda a druhá polovina knihy neskutečná ptákovina. Nemohu uvěřit těm komentářům tady, napínavé a přesvědčivé... Child píše velice hezky, ale tohle se mu nepovedlo.

Dusan70
09.09.2013 3 z 5

Začátek trochu slabý,ale pak už to byla nadhera

Hespik
27.08.2013 5 z 5

Je to skutečnost?? Děj popsán tak napínavě a přesvědčivě.. že vám sem tam běhá mráz po zádech

Lucka385
15.08.2013 4 z 5

Asi do strany 100 jsem se občas přistihla, že ani nevím co čtu. Po straně 120 se to konečně rozjelo a zbytek, tedy asi 180 stran, jsem přečetla jedním dechem. Bylo to napínavé a do poslední strany nevíte, jak to dopadne.

Fravra
27.06.2013 3 z 5

Ledová kletba se mi jeví jako spisovatelská pásová výroba. Napsaná řemeslně zručně a čtivě, ale bez spisovatelského nadšení - dějově komorní, předvídatelná bez podstatných dějových zvratů a očekávaným koncem, a postavami, jež ne vždy byly uvěřitelné (zejména role historika Logana). Čtenář hledající relaxační čtení po večerech nebo na cesty chybu neudělá, ale kdo ji nepřečte, o nic nepřijde.

Kortexo
06.03.2013 4 z 5

Horor a led patří k sobě.Velmi dobře napsané a napínavé, ale já jsem čekal druhý Terror, nebo Věc (Film-1982) a to se nestalo.I přesto určitě stojí za přečtení.

HonzaT
12.12.2012 5 z 5

Řeknu to tak..., jakmile jsem dočetl bichlu: "Ledová bariéra" - šel jsem po práci do obchodu a koupil si knihu " Ledová kletba". Když jsem dočetl "Ledovou kletbu", šel jsem po práci do antikváriátu, kde jsem před časem zahlíd knihu "Poklad" - rovněž od oněch spisovatelů. Ale teď už tam NEBYLA ! A to mě naštvalo a teď píšu tenhle komentář!!! Ale abych jen nechválil...u kletby i u bariéry mě naštvala jedna věc: spoisovatelé nemají ve zvyku popisovat hlavní hrdiny. V Kletbě jsem věděl jen že Maršal je Maršal. V Bariéře zas že McFarlene. Nechávají na čtenářové představivosti obraz hrdiny, to mi vadí...u vedlejších postav to je v pořádku.

Lucy
26.11.2012 4 z 5

dobré,pohodové čtení

aychend
25.10.2012 4 z 5

Mám hodně smíšené pocity. Za to, jak moc jsem se bála a jak jsem "zhltla knížku" po překročení 92. stránky, bych dala plný počet bodů. Všechna čest, Child mě velmi překvapil, eskymácká mytologie byla hodně zajímavá a zase jsem se něco dozvěděla.Na druhou stranu si ale nemohu odpustit své věčné srovnávání se Simmonsovým Terrorem (o 2 roky starším dílem, než Ledová kletba) a nemůžu si pomoct, mám pocit, jako by Child sprostě opisoval. Pokud vás unaví délka Terroru, přečtěte si Ledovou kletbu, ale podle mě je to jen "zamlžená kopie" proti "zářivě jasnému originálu". V Terroru se také trhaly ruce, nohy, lítaly vnitřnosti, ale v této knize mi to přišlo jako přehnaně záměrné - být za každou cenu co nejvíc nechutný.Za toto bych dala polovinu bodů. Takže zůstávám u 4* a jsem zvědavá, co na to řeknou ostatní!

Aljaška vědci zima

Lincoln Child