Relikviář

Děj knihy se odehrává o osmnáct měsíců po událostech popsaných v knize Relikvie. Znovu se objevují záhadné vraždy. Způsob provedení připomene všem, kdo se zúčastnili boje s Mbwunem, události v Muzeu. Tentokrát se ale oběťmi vražd stávají bezdomovci žijící v opuštěných tunelech newyorské podzemní dráhy. Do pátrání po Mbwunovi se pouští známý tým – agent Pendergast, podporučík DAgosta, doktor Frock a doktorka Margo Greenová. V jedné z obětí poznávají Graga Kawakitu. Postupně odhalují, že Kawakita objevil několik semen rostliny, jíž se Mbwun živil, dokázal z rostliny izolovat drogu, díky které měl Mbwun obrovskou sílu a rychlost. Současně ale také zjistil, že droga umožňuje nezvykle rychlou regeneraci lidských tkání a prodlužuje lidský život. Aby její účinky prověřil, nabídl ji jako zcela novou omamnou látku narkomanům a bezdomovcům a začal ji také užívat, protože trpěl nevyléčitelnou chorobou páteře. Neuvědomil si ale, že droga vyvolává v lidském organismu i nevratné tělesné deformace. On sám i všichni, kdo drogu užívali, se postupem času změnili v Mbwuny. Nikdo z týmu vyšetřovatelů ale nechápe, odkud se droga bere i po Kawakitově smrti... Přeložil Jaroslav Žerávek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26742/relikviar-E0N-26742.jpg 4.4255

Pendergast (2.)

Reliquary (1997)

Horory, Thrillery, Sci-fi
Vydáno:, BB art

Israha

Ve stejném duchu, jako první díl. Svižný a čtivý mix detektivky s horrorem, který tentokrát o něco více boduje díky nižší míře předvídatelnosti děje a celkově tajemnější a nepříjemnější atmosféře (popisy newyorského podzemí a jeho reálií stojí za to). Zběsile akční závěr je trochu jako z béčkového filmu, ale touto stylizací se kniha netají, takže to jako nějaký větší problém nevnímám...co vadí více, je zcela nadbytečná dějová linie s bohatou matkou, novinářem a demonstranty. A subjektivně největším kazem je opět hlavní postava. Dokonale se vyjadřující, vždy připravený, džentlmenský, všeznalý a vševyřešící Pendergast je ve své absolutní bezchybnosti postavou zcela nezajímavou a nepřitažlivou. V podstatě funguje jako taková rekurentní deux ex machina pro celý příběh. Nepřirostl k srdci. Ale kniha jako celek je zábavným a hrdým pokleslým čtením, které fanoušky žánru určitě nezklame.

kyssling

Skvělý thriller, výborný nápad. Omylem jsem si nejdříve přečetl druhý díl, ale nevadí to. Vytkl bych jen nezranitelnost hrdinů a závěrečné události ve svatyni, to se do příběhu podle mě nehodí ...

orinka3
22.07.2017

Jsem spokojená. Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Odpočinkové čtení, strašidelné podzemí s ještě strašidelnějšími tajuplnými příšerami, sympatickými hlavními postavami a happy endem na závěr. Co víc si přát? Čte se to samo, nenudí...autoři prostě vědí jak na to a ve své profesi se víc než dobře vyznají.

Romžiry
10.07.2017

Opět skvělé. Začínám číst všechny díly.

evka11
30.06.2017

Výborné, děsivé, neočekávané......SUPER! Doporučuji všem, kdo se rádi bojí u knihy !

Kerberos
20.06.2017

Ještě lepší než první díl.

Thebookman
03.11.2016

Relikviář, prostě SUPER čtení. Jako u všech knih skvělé autorské dvojice Preston @ Child. Sugestivně vykreslená atmosféra a profily všech postav. Děj utíká akcí na každé stránce. Relikvií to začalo a Relikviář je úžasně napsané pokračování s agentem Pendergastem. Už teď se těším, až se pustím do Kabinetu kuriozit, dalšího pokračování. P. @ Ch. mohu jedině dopručit! :-)

drakamena
17.09.2016

Dobrý thriller s prvky rádoby sci-fi. Preston & Child umí dokonale vykreslit postavy, takže je do nich člověk skutečně zainvestován.

stefinam
25.02.2016

Po přečtení Relikviáře jsem odmítala jezdit metrem:-) Doporučuji všem, kdo se rádi bojí

MagdaLenka561
20.02.2016

Napínavé čtení :-)

Pavlnka
29.01.2016

Trošku zklamání. Čtivé, zajímavé, dobrodružné, ale na Relikvii to nemá.

Rade
13.10.2015

Samozřejmě napínavé, strašidelné až hrůzostrašné, nejen těmi potvorami, ale i tím depresivním klaustrofobním podzemím, kde na nás každou chvíli může něco vybafnout, nebo odnést voda... V druhé půli na mě až moc akční a divoké, dost brutální. Přeci jen se mi předcházející Relikvie líbila víc, už tím prvotním nápadem a i tou tajemnější atmosférou.

ma71
25.09.2015

Skutečně se velmi dobře čte, solidně napínavé. Po přečtení Relikvie přirozeně navazuje. Super.

HonzaT
02.08.2015

Skvělá bichle. Lepší než díl 1. Četba odsejpá. Tunely jsou husté.

rose
09.02.2015

Navazuje na Relikvii. Ještě o něco dusnější atmosféra, no a to prostředí opravdu neobvyklé. Podzemí Manhattanu se všemi tajemnými chodbami, patry, dávno zapomenutými schodišti, odpadními rourami, ... měla jsem pocit, že knížka páchne, tak to bylo sugestivní. Když si už od začátku ujasníme, že to je dokonale sepsaná fikce, dobře se to čte až do strhujícího „kanálového“ finále. Pendergast zabodoval jako vždycky, i když si tentokrát dokonce umazal svůj skvělý oblek.

NAMEKA
15.11.2014

Super pokračování Relikvie :)

jarkamet
14.05.2014

Stejně jako u Relikvie pomalejší začátek, ale pak už to nabralo spád a překvapivé rozuzlení.

mrliš
15.04.2014

Perfektní pokračování Relikvie. Od začátku do konce samá akce a nuda nikde. Velká spokojenost, doporučuji přečíst.

Radza
01.04.2014

Pokracovani skvele serie, ktere se hodne okazuje na prvni dil a mnohe vysvetluje.

Fuksinka
08.01.2014

Nijak moc se neliší od Relikvie, jen atmosféra muzea je nahrazena zajímavým labyrintem podzemních newyorských tunelů.

Micc
08.01.2014

Dobře se to čte, atmosféra je místy fakt hutná. Je velká škoda, že to autoři shodí občasnými zásadními nelogičnostmi zejména v té "vědecké" části - většinou mi to nevadí, ale v téhle knize jsem to nějak nemohl skousnout. Nicméně zábava dobrá a určitě s chutí sáhnu po další knize.

Rawen616
18.10.2013

Výtečné pokračování knihy Relikvie. Oba díly mají takový správný nádech 80 a 90 let a s nimi souvisejících hollywoodských postupů. Kde v jedničce stačila jedna potvora, ve dvojce už jich jsou celá hejna :-) Detailně popsané obří muzeum z jedničky ve druhém díle nahradilo ještě atraktivnější obří podzemí pod Manhattanem. Někomu nemusí sednout, že zpočátku velmi atmosferické vyprávění z podzemního světa a vyšetřování krutých vražd se na konci změní v prostý akční thriller ale není to nic co by výrazně vadilo. Navíc kniha hodně získává body díky sympatickým postavám ( i když Pendergast je občas na zabití a jindy zase kroutíte hlavou jakej je to magor )

Hespik
14.08.2013

úžasně popsané NewYorské podzemí a napínavý děj , který čtenáře ihned připoutá k nepřetržité četbě. Zajímavé vyvrcholení profesora Frocka, postava policistky Haywardové se neobjevuje naposledy a můžeme se na ní těšit v Pekelné síře... v které se její osudy propojí s D´Agostovými.... velmi doporučuji

LG73
06.06.2013

Autoři knihy navázali na události, které se odehráli v Muzeu dějin přírody v New Yorku před 18 měsíci. Nálezy nových obětí brutálních vražď opět spojují hlavní protagonisty z předešlého případu a hlavní hrdinové brzy zjišťují, že nové události mají příliš mnoho společného s děsivým Mbwunem, který ve všech zanechal hrůzné zážitky. Kniha je podle mě ještě více děsivějším pokračováním. Především popisy odehrávající se v tajuplném podzemí pod New Yorkem nahánějí skutečný strach. Preston a Child rozhodně dokážou spojit detektivní příběh s thrillerem a scifi.

miska2609
13.02.2013

Pro mě osobně zajímavější a napínavější než Relikvie

rokofak
26.12.2012

Kniha je zajimavá s dobřým příběhem bez hluchých míst.Taky se mi dobře četla, jako Relikvie na ,kterou navazuje..

Mako123123
27.11.2012

Ano je tam cítiť ten "Brownov komplex,, neustáleho profilovania a stáleho bdenia hlavných postáv a až tak trocha neuveriteľného vybičovania situácie do extrému (tzv. nadľudské výkony a úlohy)- najmä ten záver ale aj v Relikvii tomu bylo tak. A nevadí mi to až tak veľmi, je to trocha iná téma než som donedávna čítaval ale inak celkem good. :) Ale mrzí ma že to podzemie, to množstvo zbesilého davú a zrúd som si v tom prostredí nevedel moc dobre predstaviť. Hmmm... ale inak ok :) Chystám sa čítať aj dalšie ich knihy. I ked koli tomu prostrediu podzemia to bolo trocha menej pútavé než predchádzajúca kniha..

Kortexo
06.09.2012

Vynikající pokračování Relikvie.

princesse
25.06.2012

Myslím, že lepší než Relikvie. Skvělé čtení hlavně na večer. Pak očekávejte výborné sny. Doporučuji.

Ellis
07.02.2012

Druhý díl byl ještě temnější a děsivější než první - Relikvie. Nedoporučuji číst večer a když jste sami doma, budete se pak bát:-).