Trofeje a ztráty

Trofeje a ztráty https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392540/bmid_trofeje-a-ztraty-8Vd-392540.jpg 4 37 10

Prozaik Aleš Dostál (*1946) se narodil v Ostravě, vystudoval Lesnickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně a pracoval u Lesů České republiky. Je členem Obce spisovatelů a spolupracoval s Československou televizí a Filmovým studiem Barrandov. Zážitky profesionálního lesníka a myslivce vtělil do beletrizovaného příběhu, v nichž popisuje osudy hlavní hrdinky, učitelky Ivany, které po restituci připadne na starost péče o lesní oboru. Odjíždí tedy i s jedenáctiletou dcerou do hájenky, čímž se spustí kolotoč událostí, v nichž nechybí ani detektivní zápletka. Těžiště přímočarého svižného vyprávění spočívá ve zdařile vykresleném prostředí, znalosti myslivecké problematiky i v čtenářsky atraktivním příběhu.... celý text

Detektivky, krimi Romány Rodina
Vydáno: , Knižní klub

Trofeje a ztráty , 2018

uhlicek
16.02.2024 4 z 5

Knížka naivní, ale fajn, jen učitelka Ivana se chová jako vrcholová predátorka a každého použitelného chlapa schramstne na potkání:) Ideálně myslivecký slovníček po ruce.

Katka2382
08.01.2024 5 z 5

Milá a pohodová odpočinková kniha.

Marcik7
13.04.2023 3 z 5

Nečekala jsem nic třeskutého a nezmýlila jsem se. Lehce plynoucí příběh učitelky, které restituce změnila život, obohacený o lekci z myslivosti.

maca_t
12.02.2023 4 z 5

Milá oddechová knížka. Ikdyž je hlavně o restituci, která svého času přinesla do života změnu spoustě lidí, tak trochu napětí a romantiky do příběhu pěkně zapadne. Bavila mě i lesnická mluva a vůbec v ní je spousta zajímavostí z lesnictví.

haki34
03.10.2022 4 z 5

(SPOILER) z výprodeje v Dobrovském..na základě pozitivních recenzí na DK zainvestováno a nelituji - s knížkou jsem po delší době strávila oddechový víkend..
Autorovi odpouštím plochost postav, žádnou více nerozvedl, maximum byl popis vzhledu. Sama hlavní hrdinka se rychlostí blesku zamilovávala (či co to bylo), nechala vodit za nos. Soudce byl trochu přitažený za vlasy, ale budiž...to, jak rychle se sžila s myslivostí bylo taky trochu doleva, ale proč ne. Legenda o bílém daňkovi byla milým zpestřením.
Překvapil rychlý konec "padoucha" Kolmého. Naštval mě endoskopickým vyšetření, Rudolfa a konstatováním že "jde o karcinom, podle výsledků se uvidí, jestli je to zhoubné"..no tak karcinom je zhoubný vždy..
Evička se projevila jako velice vstřícné, chytré, empatické dítě, které je v lese rázem ještě lépe implantované jako matka a taky jeví až nedětský zájem o myslivost. (Taky by se mi takové dítě líbilo ;))
ale vše dohromady tvořilo opravdu odpočinkovou literaturu. Takže kafe, bábovka a knihu do ruky !!!

skalek
04.06.2022 5 z 5

Krásná oddechovka....o lese, oboře, myslivosti...

drakamena
22.02.2022 4 z 5

Je pravda, že hlavní hrdinka Ivana se velkou část knihy chovala jako slepice. Jakmile ale konečně přišla k rozumu a na scéně se objevil JUDr. Málek se svým jedinečným smyslem pro humor, hned to bylo o něčem jiném a skvěle jsem se bavila.

alnahu
03.04.2020 4 z 5

Příběh učitelky ,která žije v městě a nedokáže si představit ,že by někdy mohla žít na vesnici.Svůj názor změní,když pozná krásu přírody v oboře ,kam se přestěhovali její rodiče .Kniha se mi četla dobře.

DominaCZ
01.09.2019 3 z 5

Ále jo, dalo se to, ale postupem času je to až moc lesácké, až moc snadno to přijali, až moc snadno pančelka začala vládnout brokama i když to v životě nedržela v ruce, stala se ihned paní lesní zvěře a až moc se jí najednou zalíbila čekaná na posedu.

katerina5544
24.12.2018 5 z 5

Kniha je fajn-doporučuji k přečtení. Postavy sympatické, hezký příběh. Spokojenost :)

Aleš Dostál
česká, 1946
2021  87%Když prší jehličí
2018  80%Trofeje a ztráty
2014  75%Nejenom o psech
2022  50%Válka s vlky
1988  80%Povahou neodpovídá předpisům

Kniha Trofeje a ztráty je v