Nejenom o psech

Čtrnáct příběhů loveckých psů a jejich přátel z říše lidí zaujme čtenáře nejen z řad myslivců a milovníků psů, ale i všechny ostatní od dětí po seniory. Čtivý a rychle proudící děj doplňují tematické akvarely Ludvíka Kunce. Se všemi psími hrdiny se autor potkal v téměř čtyřicetiletém období života profesionálního myslivce, od křížence Lumpa až po fenku Modrého gaskoňského baseta. Kniha navíc zaujme krásnými poetickými popisy přírody, kterými Dostál občas nečekaně zastaví příběh jako k nadechnutí. „…krajinu ještě zakrývala nízká mlha, jako závoj nevěsty...“, říká v povídce Král honu. Povídky začínají v době, kdy : „nosili jsme stejnokroje, které měly na klopě stříbrnou snítku jedle a lesníci na ně byli hrdi tak, že si je oblékali na svatbu i do hrobu“ a končí výstižnou e-mailovou korespondencí v povídce Modrá, kdy hrdinka čeká na své štěně “bylo to poprvé, kdy mi někdo řekl, že miluje dosud nenarozené štěně. Byla to láska, která se začínala podobat jakési posedlosti“. Všudypřítomný humor Dostálových próz vás bude provázet po celou dobu poutavého čtení a jediné, čeho se čtenáři bude nedostávat je nuda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225945/big_nejenom-o-psech-225945.jpg 3.84

Kniha Nejenom o psech

KrysaHelena
07.07.2020

Knize nemám co vytknout a dlouhé oslavné ódy se mi taktéž psát nechce. Takže to shrnu:
Rozhodně doporučím každému čtenáři, který si chce odpočinout, rád by se zasmál i zamyslel.
Povídky příjemně ubíhají, knihu lze přečíst na jeden nádech.
Vyzdvihla bych tyto dvě povídky: Do třetice; To se ti jednou vymstí, Ervíne.

zelena_zabicka
24.08.2017

Pěkné povídky z mysliveckého prostředí. Příjemná četba před spaním.