maca_t maca_t komentáře u knih

Smršť Smršť Jozef Karika

Od autora jsem si poslechla dvě audioknihy Tmu a Trhlinu ze kterých jsem byla nadšená. Takže jsem byla zvědavá jak vlastně píše. Námět knihy se mi líbil. Ale na to, že má jen "pár stránek" se mi to trochu vleklo. Jinak napětí a takový ten hororový pocit splnila.

27.04.2021 4 z 5

Tirza Tirza Arnon Grunberg

Úplně bych knihu neodsoudila, za přečtení stojí. Některé pasáže jsou tedy trochu drsnější, což bych podle popisu knihy od knihkupců nečekala. Takže jsem byla vlastně zklamaná, čekala jsem něco trochu vtipnějšího. Každopádně se vyplatí počkat na konec, protože o tom vlastně to čtení je. Od autora jsem nic jiného nečetla.

02.04.2021 2 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Mě se líbí co Bastian díky příběhu a překonání všech překážek najde a chce pro svého tátu. To mi došlo až z knížky. Ve filmu není to poselství až tak zřetelné. Knížka je moc hezky napsaná.

11.03.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vybrala jsem si ji v rámci výzvy,jelikož ji mám v knihovně a jen jsem čekala na příležitost, až si tuhle velmi "nadčasovou" knihu znovu přečtu. Je to sázka na jistotu proti špatné náladě. Mám ji jako paperback z roku 1947, zakoupený někde v antikvariátu za pár korun a jde o moc povedený překlad.

23.02.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem měla rozečtenou skoro rok. Dočetla jsem v rámci výzvy,protože jinak bych se ní už nevrátila.

03.02.2021 2 z 5

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Knihu jsem si vybrala v rámci výzvy. Má jen pár stránek, ale určitě je co do hodnoty přínosná. Je v ní stručně, výstižně a hlavně mile popsán příběh pana Rašky.

01.02.2021 4 z 5

Osmačtyřicátníci Osmačtyřicátníci Jindřich Šimon Baar

Prostřední díl trilogie pěkně navazuje. Jak postavami, tak ročním obdobím i popisem důležitých událostí, které jsou součástí našich dějin.

Lůsy Lůsy Jindřich Šimon Baar

Celá tato trilogie je velmi pěkně a srozumitelně napsaná. Přiblížení některých postav a událostí , které jsou součástí našich dějin, je záživné i pro toho,kdo není úplný nadšenec do dějepisu.

Paní komisarka Paní komisarka Jindřich Šimon Baar

Tuto knihu jsem četla jako povinnou četbu. Líbí se mi, jak je zde popsána paní Božena Němcová. Zaujala mě natolik, že jsem si k ní dokoupila další dva díly, abych měla trilogii komplet. Zatím jsem četla tuto trilogii 2x.

25.01.2021

Tuhle Kingovskou "jednohubku " jsem četla asi jako čtvrtou knihu od tohoto autora. Líbila se mi a podle mě je to spíš taková oddechovka. Děj vystihuje asi nejlépe toto... Věřit si a správně se rozhodnout.

24.01.2021

Útok na jižní pól Útok na jižní pól Heinrich Hubert Houben

Fascinují kniha, která mapuje postupné objevení jižního pólu. To odhodlání a výdrž polarniků je neskutečné a obdivuhodné zároveň. Vybrala jsem si ji jako téma výzvy kniha z prostředí,ve kterém bych se nechtěla ocitnout. A rozhodně stojí za pozornost, ikdyž je staršího data a v původní jazykové úpravě.

24.01.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem.