Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7815/bmid_pohadka-o-raskovi-wrj-7815.jpg 4 198 43

V knížce o Jiřím Raškovi se prolínají pohádkové motivy se skutečnými událostmi a vytvářejí tak velmi působivý obraz slavného skokana. Autor vypráví o malém Jirkovi, který si vyrobil své první lyže ze sudu od slanečků, i o tvrdé dřině, která předcházela úspěchům na lyžařských můstcích v Holmenkollenu, Grenoblu i jinde. Úsměvnou knížku o velké vůli a vytrvalosti provázejí dokumentární fotografie a humorné Bornovy kresby.... celý text

Novely , Literatura česká , Sport

Vydáno: , Olympia

Evina.Cetba
15.07.2023 4 z 5

Ráda jsem slyšela od pana Kaisera. Lidé by měli znát životopisy svých vrcholných sportovců a jiných významných osobností.

Anavi8912
22.04.2023 4 z 5

Hezká knížka o vynikajícím sportovci, Jiřím Raškovi, který získal první zlatou medaili ve skoku na lyžích. Skvěle načteno hercem Oldřichem Kaiserem a doplněno o dobové záznamy.

ZuzanaK.
14.04.2023

Velmi dobře zpracováno na ČRo s O. Kaiserem a dobovými záznamy. K tomu poetika Pavlova stylu. Úplná pohádka.

Hledam94
11.04.2023 5 z 5

Posloucháno jako četba na pokračování - svělý Oldřich Kaiser doplněný historickými záznamy opravdového Jiřího Rašky. Ota Pavel vnáší do textu řadu poetických až pohádkových prvků (havrani, růže) atd.

stoun25
07.04.2023 5 z 5

Nejkrásnější pohádka, která se stala.
Ota Pavel byl velikán.
Škoda, že jeho život také nebyla pohádka...

ela1972
16.09.2022 4 z 5

Moc zajímavý příběh o známém člověku. Psaný úplně jinak, ale tak nějak hezky.

olívoil
24.05.2022 5 z 5

Miluju knihy Oty Pavla, hlavně ty o sportu, četla jsem je již při studiích a ráda se k nim vracím.............příběh o Jiřím Raškovi je opravdu psán jako pohádka...........doporučuji

Janek
29.04.2022 4 z 5

Roztomilá, originální jednohubka.

Eistee
13.04.2022 4 z 5

Ačkoliv životopisné tituly často nevyhledávám, obzvláště o sportovcích, kniha byla velice čtivě napsaná.

princesse
29.01.2022 4 z 5

Hezké a příjemné pohádkové čtení.

MadlenkaM
30.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Krásné, milé, naivní čtení. Když to teď zpětně zvážím, ona je to vážně tak trochu pohádka. Kdo by to byl totiž řekl, že Jiří Raška opravdu vyhraje zlatou medaili... Celý ten příběh vypadal spíš jako zbožné přání, komedie, výmysl. Vážně jsem do poslední chvíle nevěděla, že čtu životopis.

oskli
19.05.2021 4 z 5

Zapomněla jsem hodnotit, loni jsem knihu četla synovi, protože jsem si pamatovala, že mně se kniha moc líbila. Jak jsem se na ni těšila, tak jsem byla trochu zklamaná. Napodruhé už to nebylo ono. Ale syn byl nadšený. Dokonce si některé kapitoly v devíti letech četl sám, s Otou Pavlem neměl problém.

iLuciferie
12.05.2021 2 z 5

Za mě na životopis moc praštěné a na pohádku celkem nuda. Knížka se nečetla špatně, ale nijak zvlášť mě nebavila.

david6273
23.03.2021 5 z 5

Nejhezčí na tom, že je to pohádka a přitom je to pravda. Je to štastná knížka a Ota Pavel v ní ukazuje svůj jedinečný talent a cit. Mám rád jeho smysl pro humor a nadhled, člověk jako kdyby po dočtení trochu zmoudřel.

Tyn_a
20.03.2021 3 z 5

To bylo hezké a milé čtení. Takové, které už jen tak nenajdete. Ota Pavel píše fakt krásně, když se člověk doopravdy začte, je najednou v úplně jiném světě. V tom klidném, pohodové světě, kde není žádná šílená závist, neochota, neštěstí.
Díky výzvě jsem si připomněla autora, který mě nadchnul na střední škole. Skvělé :))

anibeni
19.03.2021 5 z 5

Pohádka? Úchvatné vyprávění vynikajícího Oty Pavla o vynikajícím Jiřím Raškovi...

radusak9806
02.03.2021 5 z 5

My jsme malej národ, ale my můžeme být velkej národ tady (v hlavě, nebo na sportovišti, nebo se sportovní redakci, nebo s malířském ateliéru). Když se to dobře potká, může to být veliká nádhera :)

Ninushka
18.02.2021 5 z 5

To je tak nadherna pohadka!!!

Annannas
10.02.2021 3 z 5

Takové milé počtení.

n.ezn.amy
07.02.2021 4 z 5

Kniha o skvělém skokanovi na lyžích Jiřím Raškovi. Životopis tohoto výborného sportovce zajímavě autorem zasazený do pohádky. Nečekal bych, že jde skloubit realitu a pohádkový příběh, ale Otovi Pavlovi se to povedlo.