Vlak v 6:41

Je pondělí ráno. Do vlaku v 6:41 nastupuje po náročném víkendu u rodičů úspěšná podnikatelka Cécile Duffaut. Na jediné volné místo vedle ní usedá její dávný milenec, Philippe Leduc, který jede navštívit přítele z dětství. Oba mají za pár let oslavit padesátku. Ve dvou vnitřních monolozích, v nichž se spolucestující střídají, jako by si přehazovali „horkou bramboru“, před námi vyvstávají dva mistrně vykreslené osudy, které se kdysi dávno letmo protnuly, aby je ironie osudu o to víc rozdělila. Je možné po sedmadvaceti letech navázat, je možné po tolika letech odpustit, po tolika letech se omluvit? A co se stane, když se dá dvojice skutečně do řeči? Ranní vlak z Troyes do Paříže má zpoždění… „Dokonale napsané a výjimečně poutavé čtení.“ — Library Journal „Kniha, kterou neodložíte, dokud ji nepřečtete od první do poslední stránky.“ — Westfälische Nachrichten...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355633/vlak-v-6-41-JxU-355633.jpg 3.636
Vydáno:, Slovart (ČR)

The 6:41 to Paris (2013)

Kniha Vlak v 6:41

Gabri-88

Skvele! Mam moc rada podobne pribehy. Moc se mi libilo, ze ten cely vzpominky proud probiha pri jizde vlakem. To tomu dodalo prijemnou atmosferu. Cetla jsem v nemcine, coz tomu trosku ubralo na krase, ale to nehodnotim. Hvezdicku ubiram za posledni vetu, kterou Phillipe Cècile rekl, to se mi nelibilo a tak nejak mi to zkazilo celkovy dojem.

annastroufova

Velmi čtivá knížka!

13.09.2018

Úchvatná kniha! Člověk si bezděky připomene svoje mládí, všechny splněné i nesplněné tužby, věci, které dělal a dělat neměl, slova, která měl říci a nikdy neřekl. Toto vše je uloženo hluboko v podvědomí a pak stačí málo, třeba tato kniha, a vše zase vypluje na povrch, i když třeba nechceme.

Boboking
22.06.2018

Líbilo, co více dodat. Francouzská " jednohubka" o životě a lásce, který známe a prožíváme všichni.

Izu
27.03.2018

''Jenze ve dvaceti to prostě nestačí.To lidé sní o chvílích,co je vynesou do nebe,o vášních na život a na smrt, o nervových zhrouceních,o tlukoucích srdcích.Kdyz z toho nic nezazijeme, nebudeme dojmu,ze jdeme špatným směrem,že vztah stojí za starou bačkoru.V jednu chvíli si uvědomíme,že nic takového nepřijde"".
Výborný příběh !

freejazz
20.03.2018

fajn, naozaj francúzska kniha:)

RoseDadas
10.01.2018

Tahle malá jednohubka ve vás vyvolá mnoho emocí, donutí vás k zamyšlení a k následnému přehodnocení. Poznejte Cécile a Philippa a nechte si je připustit k srdci a ztotožnit se s jejich osudy, vztahy a životem. Nastupte do rozjetého vlaku a uvidíte, kam až vás může dovést.

loudomar
12.12.2017

Společenský románek který rozhodně neurazí. Je to taková odpočinková četba. Řekla bych že velmi trefně vystihuje tok myšlenek cestujících ve vlaku. Kniha se netáhne a čte se velmi lehce a rychle, ale zároveň vás dějem úplně neuchvátí.

Autor knihy

Jean-Philippe Blondel