Luvy Luvy komentáře u knih

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Asi jsem jediná, ale nadšení nesdílím. Děj je příliš roztříštěný, text nemá nápad, je neobratně přeložený, stále se opakující výrazy atp. Je to nuda, ničím mě kniha neobohatila.

18.06.2023 2 z 5

Samec Samec Alice Clayton

To bylo tak vtipný,že bych takový knížky ráda četla častěji. Ale nesmíte to brát vážně, jinak se vám to líbit nebude. :))

29.06.2022 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Doporučil mi to kamarád, ale nadšení se nedostavilo. Myslím si, že by kniha mohla být daleko stručnější, mohla by obsahovat více příkladů ze života a tak. Ale ubírám jen jednu hvězdičku, protože nerada kritizuju, a to, že se nelíbí kniha mně, neznamená, že je špatná.

29.06.2022 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

To je asi ta nejdrsnější kniha, kterou jsem kdy četla a vracet už se k ní radši nechci.

28.06.2022 4 z 5

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Jeho knihxy jsou skvělé a i tahle, poslední se povedla. Nálada je v ní taková, že máte okamžitě chuť se taky stát Robinsonem, uprostřed lesa nebo někde u rybníka. A kdo na to nemá odvahu, třeba jako já, může cestovat na stránkách téhle knihy.

28.06.2022 5 z 5

Nalakuj to narůžovo Nalakuj to narůžovo Martina Formanová

Mám její knihy moc ráda. Je to realistické, navíc projevuje velkou dávku sebereflexe.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Příběh mě bavil, zajímavé vyprávění.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Absolutní srdcovka!

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Ten začátek je šílený a drásající. Nedokázala jsem to vůbec číst. Takhle vyobrazenou hrůzu vlastně ani nechci chválit.
Text byl jinak dobrý.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tohle je až mystický text, který mi uhranul po prvním přečtení.

12.11.2021 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Klasika, plná tísně, která spěje k beznaději. Moc dobře napsaná kniha o člověku s duševní poruchou.

12.11.2021 5 z 5

Amedeo Modigliani: Kníže Montparnassu Amedeo Modigliani: Kníže Montparnassu Herbert R. Lottman

Není to bůhvíjaká zábava, ale informací je tam dost.

Notes: Literární eseje a glosy Notes: Literární eseje a glosy Josef Kroutvor

Nejdřív mi uhranulo Poletování jednoho ptáčka a teď tohle. Krásné čtení.

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

Když jsem knihu četla před lety, absolutně mě neoslovila a nerozuměla jsem proto tomu povyku okolo. Teď, po více než čtrnácti letech, kdy jsem se k ní vrátila, musím říct, že jsem skutečně nadšená. Příběh je jednoduchý, není překvapivý ani omračující, ale autorův styl je dobrý.

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Krasna kniha, krasne kresby, nezapomenutelne.

13.01.2021 5 z 5

Barvy Barvy Aino-Maija Metsola

Naprosto priserne provedeni!
Odklaoeci obrazky se utrhnout hned pri prvnim pouziti. Pokud je to kniha od jednoho roku veku ditete, mela by byt fortelne provedena. Neni.
Je udelana velmi lacine a spatne. Korunu tomu nasazuje fakt, ze byla VYTISTENA V CINE. Chapu, ze nakladatel chce vydelat, ale pokud se snazim nekomu knihami vstepovat hodnoty, treba prostrednictvim knih, mela bych je mit i ja sama. I proto uz si od tohoto nakladatele nic nekoupim.
V neposledni rade, je to spis kniha pro dospele, kteri oceni napady a grafiku. Rozhodne ne pro deti, ktere se teprve uci slova a barvy. Nektera zvirata, jako treba zaba nejdou vubec poznat. Tady nejde o tribeni fantazie, kniha je pro deti od jednoho roku, tudiz se teprve uci... jsem z toho nakladatelstvi zklamana a tento priklad mluvi za vse. Rozhodne nedoporucuji. Neni to kniha, kterou po vas nekdo bude moci zdedit, protoze se proste potrha a znici prvnich pouzitich.
Odpad...

13.01.2021 odpad!

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Hezka oddychova kniha. Bavila me.

13.01.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krasne, ale velice smutne. Pribeh byl dobre vystaveny, nechybelo napeti. Kniha me bavila.

11.01.2021 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Jedna z mych nejoblibenejsich knih! Krasne napsany pribeh.

10.01.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krasna kniha, lepsi nez film :)

10.01.2021 5 z 5