Luvy Luvy komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Není to nic objevného, ale to je málokterá kniha. Čte se dobře, je svěží a rozhodně její čtení není ztrátou času. Líbila se mi netypická hlavní hrdinka, bavilo mě její uvažování. Taky se mi líbí jednotný styl obálek této autorky, v knihovně vypadají hezky. :-)

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

To je síla. Hned od první stránky, pak je z textu cítit jen smutek, bezmoc, beznaděj a ta strašná chudoba, která determinuje životy zúčastněných, pro které by možná bylo lepší umřít.

Cop Cop Lætitia Colombani

Kniha má lehce předvídatelný děj, ale i tam mě bavila, hlavně svým jazykem a postavami.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Krásná klasika, nelehko se čte, ale jako celej dává smysl.

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Nádherný, ale těžký text, ke kterému se už nechci vracet.

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Krásný a opravdový text! Doporučuji všem, kdo se nebojí číst o smrti.

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Kniha je psana velmi jednoduchym jazykem, coz ale neni na skodu. Bavila me, autorcin styl je vybrouseny.

05.01.2021 5 z 5

Překrásná kniha plná silných fotografií.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vtipne, dojemne, roztomile a hlavne - psane s nadhledem. Obdivuju autorku a jeji schopnost, nedelat si s nicim hlavu, stejne jako hlavni postavu v knize.

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Ta obalka je silena, ale jinak jde o knihu, ktera se cte jednim dechem. Je smutne, jak silene veci se deji jen par tisic km dal od nasi rodne bezpecne hroudy.

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Jedna z mych nejoblibenejsich knih. Na autorce, potazmo hlavni hrdince obdivuju schopnost poprat se i s temi nejtezsimi situacemi v zivote. Cte se to uplne samo. Klidne bych takove veci mohla cist porad, bohuzel, podobne literatury moc neni.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Skvele naosana a vystavene drama z prostredi stare ceske vesnice. Lze se z neho naucit spoustu veci, treba se dozvedet neco o realijich ceskeho venkova. Drama me bavilo, je kratke tak akorat. Postavy skvele. Nadcasovka.

Anežka Anežka Vilém Mrštík

Krasna! Krasna kniha! O citlivych lidech, o citech. Smysl ji ma cist tak do patnacti let, dokud clovek jeste takovy veci objevuje a obdivuje. Jakykoliv cynismus, ktery behem nasledujicich let nasajeme, at uz chceme nebo ne, nam vnimani takove knihy dost zkali. Je to jedna z mych nejoblibenejsich knih a vzpomina na ni me dojima jeste dnes.

04.01.2021 5 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Moc krasna kniha, ktera mi v hlave rezonovala jeste dlouho.

04.01.2021 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Zasadni kniha meho detstvi a dospivani. Neni to klasicka dejiva literatura, kde se tesite nakazdiu stranku a jste zvedavi, co prijde. Tady jde spis o atmosferu, jazyk a pokusy o ztotozneni s hlavnim hrdinou. Nadherna kniha.

Noc lásky a temného stínu Noc lásky a temného stínu Zdenka Hamerová

Uz jsem od teto autorky cetla lepsi kousky. :-)

04.01.2021 3 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Pripada mi, ze se o autorech ceskych detektivek moc nemluvi. Libila se antigrdinka, dej i jazyk, ktery autorka zvolila. Dej sice neni nijak objevny a pro zkusene ctenare detektivek mozna ani napinavy, jak rekla moje kamaradka, ja ale davam 5/5 hvezdicek, protoze jsem se ani chvili nenudila, a to od knih chci.

04.01.2021 5 z 5

7777 kilometrů stopem latinskou Amerikou 7777 kilometrů stopem latinskou Amerikou Jan Švehlík

Skvele cteni, uzila jsem si to.

Třetí světadíl Třetí světadíl Jan Pospíšil

Je to smutny, je to temny, ale ma to grady, i proto jsem se nemohla odtrhnout...

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Skvela kniha, vypravecka me nejdriv strasne dtvala, ta jeji neschopnost chytit zivot do vlastnich rukou. Pak jsem ji ale pochopila, litovala, a nakonec se radovala, ze se da vsechno zvladnout. Neni to jednoduche cteni, ale rozhodne stoji za to, si tuto knihu nenechat ujit. Mne to treba pomohlo pochopit nektere lidi z meho okoli, kteri popijeji vic nez je zdravo. Spadnout do toho muze kazdy... to je asi hlavni poselstvi te knihy. Libila se mi i proto, ze krome toho, ze je dobre napsana, muze byt i poucna a nekterym lidem pomoci...