Luvy Luvy komentáře u knih

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Hrabal je spisovatelsky buh, co kniha, to perla.

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Jedna z mych nejoblibenejsich knih.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Vtipne, dojemny konec a ano, bylo to i oddechove, u knihy jsem si odpocinula, coz jsem chtela, takze jsem spokojena.

09.01.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

To je jeden z nejsilnejsich pribehu z pera ceske autorky, ktery jsem kdy cetla. Tajil se mi dech.

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Kez by toho te to autor napsal vic. Je to hutna a bajecna oddychovka. Misty napinava, vtipna, strhujici. Splnila ma ocekavani a bavila me.

08.01.2021 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Nikdy bych podle podobne anotace nerekla, ze me kniha bude bavit, ale byla jsem z ni zcela unesena. Cist ji bylo, jako se divat na nejaky strhujici bijak.

08.01.2021 5 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Na knihu jsem v knihkupectví narazila omylem, nevěděla jsem, že vyšla. Je škoda, že se většinou o dobrých knihách mluví míň než o těch dobrých nebo něčím zajímavých. Ale vím, je to čistě subjektivní.

Kniha se mi moc líbila, a to formou, jazykem a i díky popsaným reáliím. Bhútán je země, do které se nechystám, ale autorka ji popsala tak báječně, že tam vlastně nemusím. Mám ráda všechny její knihy a úvahy v nich, tuhle ale asi nejvíc. Není tak bolestínská.
Můžu ji všem doporučit.

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nejlepsi roman teto autorky, teda alespon podle me. Realisticke postavy, jejich uvazovani i prostredi. Ocenuji autorcin jazyka vsem vrele doporucuju.

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Roztomily... smala jsem se nahlas.

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Jedny z nejkrasnejsich ceskych pohadek najdete v teto knize.

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Trochu stereotypni - "silna zenska hrdinka", ale jako oddychové počtení to bylo fajn. Mám ráda literaturu zachycující období válek z pohledu obyčejných lidí.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

To je klasika. Krasna klasika, krasny jazyk, zchvatne popisy postav, veci, myslenek. V te knize je toho tolik, pritom je tak utla. Krasa!

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Tolik povyku okolo knizky, ktera za to ani moc nestala. Dej nema spad, postavy uz jsem nekdy nekde potkala, zkratka nic, co by me nadchlo. Zaroven ale nechci hanit neco, co se jinym libi, vylozene odpad to rozhodne neni.

05.01.2021 1 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Napínavé a čtivé i když se to míjí s mou věkovou kategorií.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Zvlast ta posledni slova slavnych me bavila. Stejne jako cela kniha! Doporucuju!

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Tohle už se dá považovat za klasiku. Je to dojemné, strašné a kruté. Ale báječné napsané, poutavé.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem četla asi tři měsíce, rychleji to nešlo. Textem i tématem jsem se musela prokousávat a chtělo se mi ho mnohokrát odložit. Jenže celou dobu jsem pociťovala zvědavost, kam autorka své myšlenky dál povede, tak jsem četla a četla a asi 50 stran před koncem jsem se přistihla, jak jsem fascinována postava i, slovy i obraty v textu. Je to opravdu krásná a těžká kniha.

Za sedmi divy světa Za sedmi divy světa Vojtech Zamarovský

Jako mala jsem se Zamarovskym procestovala skoro cely svet a tahle kniha patri k tem nejlepsim od V. Z.

05.01.2021 5 z 5

Bohové a hrdinové antických bájí Bohové a hrdinové antických bájí Vojtech Zamarovský

Pouzila jsem tuhle knihu nekolikrat na vysoke, kdyz jsme byli zkouseni z antickych baji a vzdy jsem dostala jednicku. Zamarovsky pise poutave.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Zásadní kniha mého dospívání. Kdyby byly všechny knihy tak báječné, tedy ty historické, nemuseli bychom mít učebnice. Takové knihy tříbí fantazii i lásku k historii. Jsem z této knihy nadšená dodnes. Některé věty bych dokázala přeříkat ještě teď.