Bohové a hrdinové antických bájí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příručka, zpracovaná formou slovníkových hesel, zachycuje přes 500 postav řecké a římské mytologie, s jejichž jmény se moderní člověk stále setkává na stránkách tisku, v literatuře, výtvarném umění atd. Autor připojil k heslům i poznámky o dalším zpracování námětů a doplnil je reprodukcemi nejznámějších děl od antiky až po současnou dobu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54689/big_bohove-a-hrdinove-antickych-baji-sCm-54689.jpg 4.7176
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Bohové a hrdinové antických bájí

heavy66
28.10.2022

Jako chlapec školou povinný, se zájmem o dějepis a mytologii, jsem si ve slovníku často listoval a hledal rodinné a společenské vazby bohů a bájných bytostí. Skvěle napsaná a neobyčejně zajímavá kniha!

JancaMia
25.02.2022

Knihu mi u knižního klubu v roce 1996 koupila maminka kvuli probírané látce v dějepisu, díky knize jsem do hodin dějepisu dodala mnoho zajímavých referátů .


Igwarr
07.07.2021

Veľmi pekné dielo. Vojtecha Zamarovského mám veľmi rád. Je to niečo iné od ostatných jeho kníh, kde sú často opisované dejiny národov a príbehy archeológov. Pre zmenu v tejto knihe je rozobraná každá mytologická postava z Gréckych a Rímskych bájí. Je to kompletný zoznam postáv. Dozvieme sa v akej báji daná postava / bytosť ododhrávala úlohu, čo bolo jej posolstvom v mytológii a často sa dozvieme aj nejaké pikošky. Ak má postava aj historický podklad, vieme sa dozvedieť aj niečo o tom. Zamarovský taktiež spomína a znázorňuje fotkami aj umelecké diela, v ktorých je daná postava / bytosť z antickej mytológie zakomponovaná. Dielo hodnotím ako veľmi dobré a odporúčal by som ju každému, kto by chcel mať prehľad jednotlivých postáv antickej mytológie.

Lischka
31.05.2021

Jedna z nejdůležitějších knih mého dětství. Jakmile mi ji můj děda ukázal, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Znala jsem jména nejrůznějších polobohů a jejich příběhů. Nenápadně jsem se takto dostala k antickým autorům (Ovidius - Proměny, Apuleius - Zlatý osel apod.). Obrazový doprovod ve formě fotografií antických váz, soch a fresek ve mně zanechal hluboký dojem, hlubší než sebelepší ilustrace. Když po letech mi někdo ukázal převyprávěné a (pro mě) upovídané pověsti od Petišky, přišlo mi to dětinské. Tím chci říct, že Zamarovský mě uvedl do světa antiky a tím i ke kořenům naší kultury a že jsem mu za to vděčná stále.

Luvy
05.01.2021

Pouzila jsem tuhle knihu nekolikrat na vysoke, kdyz jsme byli zkouseni z antickych baji a vzdy jsem dostala jednicku. Zamarovsky pise poutave.

Kontryhelka
28.12.2020

Knihy od pana Zamarovského jsem doslova hltala. Milovala jsem vše kolem starého Egypta, Řecka, báje a vše okolo těchto starověkých kultur. Za mně nádherná procházka historií.

4444913
20.12.2020

Co dodat.Další skvělý kus Vojtěcha Z.O některých postavách jsem v životě neslyšela,o některých jsem věděla tak něco ale nemůžu říci že bych u každého hesla nenašla něco pro mě nového.Najde se zde spousta postav které člověk zná odjinud,moc užitečná knížka.

willy9203
21.09.2020

Nejkomplexnější slovník postav antických mýtů. I tak se čte výborně.

1