Řecký zázrak přehled

Řecký zázrak
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41294/recky-zazrak-41294.jpg 5 89 89

„Řeckým zázrakem“ autor nazývá zrod evropské kultury a civilizace v antickém Řecku. V poutavě psané práci, široce využívající poznatků historické literatury, sleduje dějiny starověkého Řecka od jejich mytických počátků přes klasické období až po ovládnutí Řecka Římany v r. 146 př. n. l. Vedle politického a sociálního vývoje významnou pozornost věnuje také řecké kultuře a jejímu vkladu do pokladnice evropské vzdělanosti. 520 stran textu, 32 stran příloh 1. vydání... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Řecký zázrak. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (10)

Kabuky
28.05.2022 5 z 5

Perfektní zpracování.

Igwarr
08.07.2021 5 z 5

Grécky zázrak je skutočne zázračné dielo. Zamarovského schopnosť opísať dejiny tak, akoby bol sám ich pozorovateľom v čase, keď sa diali je neoceniteľná. V knihe je možné sa dozvedieť mnoho informácii o gréckej mytológii, vzniku gréckeho národa a ich dejín v priebehu času. V diele sú taktiež spomenuté významné osobnosti a udalosti, ktoré prispeli k formovaniu indentity gréckeho národa. Knihu hodnotím veľmi pozitívne.


Lesní_chodec
31.08.2020 5 z 5

Tohle byla neskonalá nádhera! Po pro mě trošku vlažnějším začátku pan Zamarovský druhou část knihy doslova vyšperkoval. Pasáže, které čtenáře provázejí dobovými umělci, spisovately, filosofy a vědci jsou pro mě vrcholem Zamarovského práce. Autor má neskutečný dar "převést" faktografický text do beletrie aniž by to ztratilo na jeho odbornosti.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Řecký zázrak v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených115x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených18x
v Knihotéce161x
v Chystám se číst62x
v Chci si koupit21x
v dalších seznamech3x