Najděte si svého marťana ekniha

Kniha je cenná hlavně tím, že je napsána odborně, přitom naprosto srozumitelně, autor si s pomyslným čtenářem vlastně povídá. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti sebepoznání, mezilidských vztahů a výchovy malých dětí. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text v knize je silný a místy až naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem Marek Herman popisuje svět malých dětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353131/big_najdete-si-sveho-martana-Hkr-353131.png 4.1669
Literatura naučná

Vydáno: (ekniha), Apak

Kniha Najděte si svého marťana

asden12

Krásná mainstream kniha, doporučuji každému. Její obsah by měl být součást školních osnov - když není, tak si ji musíme takhle hledat sami.

Luciluc

Čtením knihy jsem sice strávila delší čas, ale když už jsem se k ní dostala, četla se velmi dobře. Marek Herman píše o odborných věcech "lidově", srozumitelně. Knihu bych doporučila všem, a obzvlášť lidem, kteří mají děti, protože zde najdete opravdu spoustu zajímavých témat k zamyšlení (jak píše autor: "Absolutně nejdůležitějším obdobím v životě člověka je doba do šesti let. V tomto období se utváří 85 % naší osobnosti."). V knize mám spoustu záložek a chci se k ní časem vrátit, nebo alespoň k těm založeným částem.

Několik myšlenek, které mě zaujaly:

"Všechny naše postoje jsou výsledkem našeho rozhodnutí. O tom, jestli nás něco naštve, nazlobí, rozradostní nebo rozesmutní, o tom si rozhodujeme každý sám." (str. 70)

"Pro ženu v obecné rovině platí: jsem taková, jaké jsou mé vztahy.
..Pro muže platí: jsem takový, jaký podávám výkon." (str. 93, 94)

"Důležité prostě není, co říkáme, ale to, co skutečně děláme." (str. 106)

"Všechno, co má nějakou hodnotu, je těžké. Jinak to nejde." (str. 122)

"Máme dvě uši a jedna ústa. Jinými slovy: je lepší naslouchat než mluvit." (str. 142)

essterkaa

Nejvíce mě oslovila kapitola o výchově malých dětí. Ta mi přišla opravdu velmi přínosná a zajímavá. Kdyby se celá kniha skládala pouze z této kapitoly, stačilo by mně to…

jituliste
22.12.2021

Na knihu jsem se těšila, ale úplně mi do noty nepadla, některé kapitoly byly skvělé, říkala jsem si, že to je přesně ono, nad jinými jsem kroutila hlavou a nešlo mi se s myšlenkami ztotožnit. K tomu neustálé opakování stejných věci pořád dokola, byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla.

Mirin1349
01.12.2021

Velice polopaticky prezentovaná psychologie lidských vztahů, přístupů k sobě samému a výchovy dětí. V tom také může být zakopaný pes. Něco bylo podle mě až notoricky známé a tudíž bylo zbytečné tomu věnovat tolik stran. Například význam pohádek je podle mě velké části veřejnosti znám. Vím, že opakování je matka moudrosti, ale tady se to opakovalo opravdu až moc. Obecně vzato je kniha určitě přínosná, některé pasáže si rozhodně vezmu k srdci. Poměrně obsáhlá část o výchově pro mě sice není aktuální, nicméně jsem si ji také ráda přečetla a chvíli se vrátila do dětských let a porovnávala s výchovou rodičů. Pokud někdo hledá hloubkovou studii, tak i podle názvu nejspíš pochopí, že tudy cesta nepovede. Také těm přísně racionálněji smýšlejícím se pod kůži asi nedostane. Pro mě to ale byl fajn doplněk k tomu, co už znám, a možná nový stavební kámen pro další práci na sobě samé.

ZuzanaZ83
20.11.2021

Za mě zajímavá kniha plná takové té obecně známé teorie. Jen lidsky nebo lidštěji podaná, než jsem se s tím potkala dříve. Každý si najde to svoje.

nicandra
26.09.2021odpad!

Nebudu se příliš odlišovat od předchozích čtenářů - zklamání a nuda. Rovněž se cítím být pohoršena nad zlodějem myšlenek, který necituje své zdroje.

ava.s
15.09.2021

Mé původní nadšení hodně rychle vyprchalo.
Autor se neustále opakuje!

Kdybych si vybrala jakoukoliv myšlenku z prvních dvou kapitol knihy a dala si panáka pokaždé když ji autor zopakuje, odvezli by mě s otravou alkoholem, u některých tvrzení už v půlce knihy. Zopakovat jednu myšlenku na 10 stránkách třeba i 15* je fakt síla.

Kniha byla zdlouhavá, ubíjející a měla jsem problém ji dočíst.

Navíc pokud nemáte děti či nejste učitel/ka pochybuji, že v knize najdete nějakou zajímavou myšlenku. Pro mě po dvou kapitolách zbytečné, pokud máte malé děti, tak po třech.... zbytek je jen opakování již sděleného pořád dokola.
Kapitola o dětech je vlastně to samo jako kapitola o studentech - jen místo "dítě" je uvedeno "student" a občas ani to ne..., kapitola o komunikaci je opakování druhé a třetí kapitoly.

Kdyby se udělat "výcuc" toho podstatného a autor neopakoval stále dokola to samé, zůstalo by tak max. cca 5 stránek, co by odpovídalo hlavním myšlenkám "vykradeným" z knih od jeho kolegů.
Za mě velké zklamání, nedoporučuji.