Nalakuj to narůžovo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V nové knize, kterou Martina Formanová navazuje na předchozí autobiografické prózy Skladatelka voňavého prádla a Snědla dětem sladkosti, se setkáváme se zralou ženou reflektující svůj život po smrti manžela Miloše Formana (18. 2. 1932–13. 4. 2018). S pomocí deníku zpracovává svůj smutek a prázdnotu ze ztráty člověka, po jehož boku strávila dvacet tři let a s nímž vychovala dva syny. První zápis je ze srpna 2018, poslední z pandemického února 2021. S nadsázkou, sebeironií a upřímností autorka popisuje cestu k zotavení. Nečekanou součástí duševní terapie se pro ni stávají lekce stand-upu, který spojil její touhu po komunikaci, smysl pro humor i dávné vzpomínky na chvíle strávené v dětském recitačním kroužku v rodném Brně. Kniha obsahuje bohatý fotografický doprovod....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472178/big_nalakuj-to-naruzovo-G21-472178.jpg 3.742
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Nalakuj to narůžovo

Luvy
12. listopadu

Mám její knihy moc ráda. Je to realistické, navíc projevuje velkou dávku sebereflexe.

lucakuca
28. října

(+ SPOILER) Je to těžké, psát o blízkém, co odešel...
Ještě těžší je psát o sobě, když nám odešel náš blízký...

Ono to klouzání po povrchu je sakra těžký a pomáhá v přežití. Kniha na mne působí jako poděkování Milošovi za zajímavý život a setkání se zajímavými lidmi.
Umlatit čtenáře tím, jak je smutná, jak truchlí, tak to paní Martina neudělala. S elegancí psala o smutku (jakoby věděla, kde je hranice) a o objevení záchraně ve formě stand-upu a...
Určitě budou další knihy o smutném jejím období s hlubinou, kterou znají jen rybáři, ale až nastane ten správný čas.
Ty jo, takový moudra, to nejsem já! Co ze mne ta kniha udělala?


PaníLenka
12. října

Četla jsem zatím všechny knížky paní Formanové, a tato mě zaujala asi nejméně. Určitě to není tím, že je smutnější než ostatní, naopak, není se čemu divit po ztrátě manžela a navíc velké osobnosti. Spíš mi vadila zvláštní roztříštěnost vyprávění, a jak už přede mnou někdo poznamenal, klouzání po povrchu. Nicméně jsem ráda, že ji doma mám a ráda ji půjčím kamarádkám.

LenkaKa
28. září

Mám knížky od Martiny Formanové ráda. Je to příjemné a zajímavé čtení, na nic si nehraje a hezky vypráví, jak to cítí.

EL.ZA
25. července

Tak předně, mám ráda Martinu Formanovou pro její opravdovost, lehkost psaní a sedí mi i její humor. Toto je místy smutné povídání o době, kdy zemřel Miloš Forman. Ale jsou zde i milé a vtipné vzpomínky na tohoto skvělého člověka a jejich společné přátele. Úžasné, jak se všem Formanovým podařilo dát dohromady pražskou a americkou rodinu. Hodně síly paní Martino!

SSTknihy
25. července

Další střípek že skládanky života Martiny Formanové. Deníkový pohled na měsíce po manželově smrti, s občasnými prostřihy do minulosti. Milé povídání, ze kterého se toho ale ve finále moc nedozvíte. Takové klouzání po povrchu. Formanová píše lehce, takže než se čtenář naděje, je na konci, ale v paměti toho bohužel moc nezůstane.

magnolia
12. července

Je to takové povídání s fotkami na konci. M.F. píše o sobě a blízkých lidech, vzpomíná, ale nejde moc do hloubky. Občas se objeví povedený odstavec nebo věta, beru to tak, že takhle to autorka chtěla napsat a jinak (lépe) to neumí. (Fotky jsou zvláštně uspořádané, některé se opakují až zbytečně).

RADOST
06. července

Ke knize jsem přistupovala s despektem a minimálním očekáváním. Jak jsem se mýlila! Bylo to příjemné počtení o prázdnotě po odchodu životního partnera, o překonávání žalu a cestě dál. Napsáno s mírným nadhledem, protknuto vzpomínkami.

1