LusSyNDA LusSyNDA komentáře u knih

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Čtení to bylo hezké, ale dál nevím co napsat. V knize je moc hezky popsané jak se Aza cítí. Ale nějak prostě z kiny nejsem tolik nadšená

07.08.2018 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

První díl mě zaujal, ale druhý dil díl mi přišel nudný, ta "jiskra" z kapitol, které jsou krátké a vždy o někom jiném, vyprchala. Nějaké postavy mi přišli zbytečné, hodně řádek nepodstatných. Několik stránek myšlenek stále se opakujících dokola... Nakonec úplně divný rychlý konec. Vrah byl prostě vymyšlený tak nějak najednou až ve 3/4 knihy. Poslední kapitola byla hrozná, "horší" konec by byl lepší než "toto"

31.07.2018 3 z 5

Nádhera. Netřeba komentáře.

26.07.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Moc se mi do této knihy nechtělo, ale teď musím říct, že nic krásnějšího jsem v životě nečetla. To, jak autorka dokáže popsat samotný polibek, tlukot srdce. To je proste něco nádherného. Navíc jsem ještě nikdy nečetla knihu,která má své vlastní písně. Jsou nádherné stejně jako texty uvnitř knihy. Je to prostě kniha, plná lásky, propracovaná do nejmenšího detailu. Dávám 100 % !!!

26.07.2018 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Pěkně napsané, líbilo se mi kouzlení pomocí správně vyslovených slov/vět

18.07.2018 3 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Zajímavý námět pro knihu. Židé v USA za války, sirotčinec pro židovské děti, homosexualita. Kapitoly se střídali minulost/přítomnosti, v poslední kapitole se hezky příběh navázal na sebe. Odpočinkové čtení. Libilo se.

15.07.2018 4 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Pecka! Napínavé od začátku až do konce. Velmi zajímavě sepsané (myslím tím kapitoli "co se stalo sam/charlie". Opravdu jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Další kniha od Karin, která nezklamala!

26.06.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Super! Napínavé od začátku až do konce. Sice byl děj tak nějak předvídatelný, ale styl psaní byl neskutečně chytlavý a napínavý!

06.06.2018 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tak tato kniha je parádní. Směju se ráda a u téhle knihy to ani jinak nešlo. Chybí pouze nějaká dojemná scéna, která čtenáře dožene k slzám. Jinak má kniha všechno! Knihu budu půjčovat, aby udělala další lidi šťastné a vykouzlila úsměv na tváři :-) děkuji

30.05.2018 5 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Kniha byla pohodová. Kapitoly se střídaly z pohledu hlavních hrdinů (Beth/Adam). To mi chvíli trvalo, než jsem si na to zvykla (přitom by stačilo k číslování kapitol přidat jen jméno, o kom kapitola je). Příběh měl grády, byl napínavý a neočekávaný. Kniha se mi moc libila.

03.05.2018 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Kniha byla podle mého názoru spíše rekapitulací prvního Saturnina, okořeněná o pár nových historek. Avšak troufám si říct, že v každé kapitole byl náznak prvního dílu (ať v podobě vzpomínek "co se dělo minule" nebo narážek na nějaký prvek, který se odehrál). Konec knihy je takový nijaký- šup a je konec! Pan Macek má ovšem vytříbený humor a jsem ráda, že jsem si jeho dílo přečetla.

16.04.2018 3 z 5

Bakalářská a diplomová práce Bakalářská a diplomová práce Pavel Kapoun

Taktéž jsem se nic nového nedozvěděla, čekala jsem nějaké užitečné rady a tipy. No nevadí

16.04.2018 2 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Kniha se mi líbila. Styl psaní byl příjemný, prostě jak kdyby příběh vyprávěl opravdu malý Jo. Těším se až uvidím i film.

21.03.2018 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Děj byl spíše o detektivovi Rathovi než o samotném případu. Samozřejmě části s Rathem souvisely okrajově s případem, ale na první pořádný pojítko se přišlo až za polovinou knihy. Nejlepší část (a zároveň nejnapínavější) byl jednoznačně Epilog! Škoda že kniha v tu chvíli skončila, klidně to mohl být začátek nové knih. Zajimavost: Hodně byla v knize zmiňována auta - značky, názvy.

09.03.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Fascinující, dechberoucí příběh. Nikdy jsem nepřemýšlela v tomto směru a je až děsivé, jak málo by stačilo k neštěstí... Kniha byla velmi napínaá, zorientovala jsem se až někdy u druhé kapitoly, ale pak děj probíhal v pořádku. Doporucuji si přečíst, aby se člověku rozšířili obzory

02.03.2018 5 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Kniha, která spojí osudy dvou lidí dohromady. Kniha plná hudby a čtení knih. Válečná tématika, z jiného úhlu než jsem doposud četla. Opravdu krásně napsané, všechny kapitoly se spojí dohromady a dávají jasný smysl. Krásné

13.02.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Ze všech 3 knih, se mi tato libila nejméně. Ale musím říct, že když se kniha v 3/4 "rozjela" nedokázala jsem ji odložit. Škoda že začátek knihy byl tak táhly, přišlo mi, že velká část knihy vůbec není o případu ztracené holčičky. Jasně všechno se na konci knihy spojí dohromady a dává smysl, ale pasáže o Erice samotné mě moc neoslovily. Jako plus (ve všech 3 knihách pana Bryndzy) uvádím, že zmiňuje názvy jiných knih či písniček (a to mám ráda v každé knize) :-) celkově byl příběh čtivý, dávám 4 *, protože nemůžu říct, že by mě příběh nebavil. Jen jsem četla lepší a napínavější krimi romány :-)

01.02.2018 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Můj nejoblíbenější autor současnosti mě opět nezklamal! Kniha byla milá, vtipná , místy dojemná. Opravdu pohodové a rychlé čtení. Kapitolky byly opravdu kraťounké, příjemná kniha :-)

01.02.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Lepší než první díl. A to o hodně! Konec knihy jsem přečetla na jeden zátah a už se chystám brzy na pokračování :-)

17.01.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kdyby se pořád neopakovalo neustále dokola oslovení "superintendant" a podobně, měla bych z knihy lepší pocit. Taky mi ze začátku knihy Erika nepřišla vůbec sympatická, má zvláštní povahu. Ale i přesto se mi příběh líbil, rychle ubýhal a byl zajímavý.

10.01.2018 4 z 5