lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Doslovy! Ty miluju nejvíc. Byla to taková třešnička na dortu.. vysvětlení, co bylo s hlavními postavami dál :)
Svižný příběh a třech hlavních postavách - Viktor, jeho maminka Hana a babička Eva. Rozdílné pohledy na výchovu, na život a na to “co je nejlepší pro všechny”

01.05.2021 4 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Krásná kniha. Snad nikdo nedokáže lásku popsat tak jako N. Sparks. Láska si nevybírá a když se potkají dvě spřízněné duše celý vesmír se spojí k tomu, aby jednou mohly být spolu :) ..Příběh mi malinko připomínal film Dům u jezera :)

18.04.2020 4 z 5

Od začátku do konce Od začátku do konce Robert Fulghum

Kniha o rituálech, které si někteří ani neuvědomujeme. Nejvíce si mi líbila kapitola o Narození a o Svatbě.

A tyhle řádky mě absolutně dostaly:
"Na veškeré dění pod nebem je opravdu čas.
Je čas i na všechny rituální přerody,
na svatby a pohřby, promoce i odchody do penze.
Čas na výročí i na shledání,
čas na východ i na západ slunce, čas na měsíc i deště,
čas na hvězdy,
Čas na první nadechnutí - "ach" - a čas na poslední vydechnutí - "och".
Ale mezitím nastává ten okamžik - čas umýt nádobí
a čas vyvenčit psa."

26.03.2014 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Kniha, která je plná krátkých smutných až depresivních povídek. Tématika je to hodně obtížná, ale jak jednou začnete číst, chcete vědět, jak to skončí a zamýšlíte se, co by daný člověk mohl udělat jinak a nebo v tom poznáte i osud někoho blízkého.
"Nesuď knihu podle obalu"
Hodnocení jednotlivých částí:
3/5 Brácho
4/5 Díra
4/5 Manažerka
5/5 Pozůstalost
5/5 Vrátíš se?
5/5 Zbytečný člověk
POZNÁMKA: Trochu mi to připomínalo Terezu Boučkovou - Šíleně smutné povídky.

06.02.2024 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Tohle bylo tak krásné pohlazení po duši. I když je zasazena do zasněženého Skotska, tak i přesto příjemně hřála u srdce. Bavila mě. Bavila mě dokonce víc než předchozí knihy ze série. Hlavní postavy a i vedlejší byly velmi mile představeny, nebyly nijak vlezlé. Jiskření mezi dvěmi hlavními postavami bylo jemné, nebylo "na sílu", jako tomu bylo u předešlých knih...
Doporučuji.

22.09.2023 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

No teda! Konečně někdo s kým souhlasím. Sama mám dvě děti a tak trochu potřebuji slyšet, že když je občas okřiknu nebo dostanou na zadek, tak se nemám z toho hned hroutit jak jsem špatná matka. A čas pro sebe ? Ten mám teda žalostně málo a kde se tohle odráží? Samozřejmě, že na celkové náladě doma. Je důležité, aby máma byla odpočatá. Je důležité, aby ji i ostatní ocenili. Vždyť ona musí opustit práci, většinu přátel, to co má ráda a podřídit tohle všechno dětem..
souhlasím skoro se vším co pan Herman napsal.
Doporučuji.

17.04.2023 4 z 5

Tak akorát Tak akorát Jostein Gaarder

Mě se kniha líbila moc.
Krásně popisuje vyrovnání se s tím, že tady nebudeme navždy a konec může přijít prakticky kdykoliv. Hlavní hrdina Albert shrnuje své období, to, co zažil se svými blízkými, jak se cítil a proč pro něj dané okamžiky byly důležité a "tak akorát"

24.11.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Několikrát jsem při čtení sama sebe nachytala, jak se pousmívám. Milá kniha. Krásná slova, která nutí člověka k tomu zastavit se a přemýšlet. Doporučuji.

15.02.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Četla jsem ji v angličtině. Určitě si ji přečtu i v češtině. Zajímavá kniha :-) možná trochu smutné v tom, že je to jako v dnešní době. Raději nemyslet a nic neříkat...

23.02.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Sebevraždy, láska, sex, studentský život. A k tomu hlavní hrdina Tóru, tak trochu připomínal hlavního hrdinu z knihy Kdo chytá v žitě. Příjemný příběh s nečekanými zvraty od japonského spisovatele.

13.07.2013 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

V podstatě už od začátku víme jak to dopadne :)
Přečetla jsem všechny knihy ze série a ty první byly za mě TOP, o mnoho zajímavější, pěkně popsané vztahy, prostředí, děj..
Tady jsem se o Irsku moc nedozvěděla, hygge šlo úplně stranou, byla zde v podstatě jen linka Connor-Hannah nic víc. Jako oddechovka je to ovšem skvělá volba jako všechny knihy od Caplinové.

19.08.2023 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pátá kniha ze série Romantické útěky. Tady mi malinko chybí opět téma hygge a pečení, vaření, které se v předchozích knihách hodně vyskytují. Jinak příběh, vykreslení postav, jako vždy super. Samozřejmě od začátku tušíte, jak to všechno dopadne, ale tohle nejsou knihy k zamyšlení, ale k odpočinku.

11.03.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Tak nějak od začátku jde vytušit, jak celý příběh dopadne. Ovšem i tady mě konec příběhu nezklamal, ale naopak opět pohladil na duši :)

05.11.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Brooklyn. Místo, které mě osobně moc nezaujalo..
ale ten příběh. Super. Super. Super. A ten konec, to už byla opravdu už jen taková třešnička na dortu.
Povedené.

07.04.2022 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Mě osobně teda kniha moc nenadchla. Možná je to i tím, že bydlím na vesnici .. tedy mi všechny příběhy přišly až moc obyčejné a jakoby se děly v mém sousedství každý den .. Jediný příběh, který ve mě zanechal určitou stopu byl ten poslední, o stáří, o lásce, o závisti. Sama jsem si uvědomila jak někdy jsme až příliš krutí na naše blízké babičky a dědečky.. a často bezdůvodně.

16.08.2020 3 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Nicholas Sparks je jeden z mých oblíbených spisovatelů. Vždy, když zatoužím číst o lásce, propletených osudech s nečekaným rozuzlením, tak sáhnu po jeho knihách. Nyní však dávám jen 4 hvězdičky z 5 .. a to jen proto, že mě snad poprvé jeho kniha nerozplakala a nedojala tak jako ty ostatní ????.. ovšem i tahle stála za přečtení.

21.07.2020 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Je to již má čtvrtá kniha od tohoto autora. Vždy mě dokáže vtáhnout do děje. V hlavě si pak všechny popsané scény detailně představuji. Napínavé! Skvělé! Určitě to není má poslední kniha od tohoto autora.

21.04.2020 5 z 5

Básně z koncentračního tábora Básně z koncentračního tábora Josef Čapek

Detailní popis doby z života v koncentračním táboře. Některé pasáže mě dost zasáhly. Pan Čapek toho musel dost vytrpět ...

08.04.2020 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Dlouho jsem čtení této knihy odkládala, ovšem po přečtení pár listů jsem ji nedokázala odložit.. doporučuji všem, co si potřebují urovnat své myšlenky a na chvíli se zastavit :)

04.09.2018 5 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Na začátku knihy bylo napsáno: "Nečtěte tuto knihu na jeden zátah", ale já se od ní nemohla odtrhnout, tak jsme ji přečetla na dva zátahy. Příběhy byly velice zajímavé. Už se těším až si přečtu další pokračování :)

01.11.2013 5 z 5