Tak akorát

Dojemný a pravdivý příběh o tom, co je v životě důležité a jak se vyrovnat s tím, že na tomto světě nebudeme věčně. První den na univerzitě potkává Albert u automatu na kávu dívku Eirin. Po třiceti sedmi letech spokojeného společného života obdrží Albert neblahou zprávu, se kterou se musí vyrovnat. Eirin zrovna není doma, a tak Albert impulzivně odjede na chatu u jezírka, kde se během 24 hodin pokusí sepsat příběh svého života. Je spousta věcí, které musí pochopit. A je jedno důležité rozhodnutí, které během toho jednoho dne musí učinit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423077/big_tak-akorat-kratke-vypraveni-temer-o-Oso-423077.jpg 4110
Literatura světová, Novely

Vydáno: , Kniha Zlín

Akkurat passe, 2018

Kniha Tak akorát

Klamm

Téma dobré, pár typických gaarderovskych záblesků, ale oproti předcházejícím knihám málo rozvinuté. Jakoby Gaarder začal vykrádat sám sebe, nebo se nechal vyhecovat kámošema v hospodě u piva: ,,Hele vole, vsadíme se, že do zítřejšího rána nestihneš nic vypotit!"
Že by mistrovi docházeli patrony?
60%

MOu598

Taková jednohubka. Od knížky/od autora jsem ale čekala víc. Zdálo se mi, že tu něco chybí - možná to byl autorův záměr. K tématu knížky se to nedopovězené hodí. Tak vlastně pěkná knížka.

le21nka

Kniha vybrána náhodně do Čtenářské výzvy. ALS - zrovna tato nemoc se vyskytla u člena naší rodiny. Osud?

huhuhu
20.11.2021

Moc se mi líbí, jak J. Gaarder píše. Skvělé zachycení atmosféry a plynutí času, trochu tajemna a "tak akorát" filozofie. A k tomu typicky norská chata u jezera mimo civilizaci... Smutný příběh, ale celkově nádhera!

ctuvnoci
08.11.2021

Protože u autora bývá konec často otevřený, překvapil mě zdejší opak. Chvilku na mě bylo moc toho filozofování o kosmu, ale celkově výborná knížečka. Láska, nemoc, smrt, věčná témata.

micha-ella
20.05.2021

Smutný příběh. Přečtený během pár hodin, k zamyšlení na celý den. Většinou mají lidé tyto myšlenky, až když se dozvědí svůj ortel. A přišlo mi divné, že Albert nezkoušel hledat jakékoliv metody přežití, že nedoufal ve změnu, neměl žádnou naději, nevěřil třeba v možnost, že věda najde lék, že ...

jejda.majda
13.01.2021

Gaarder je jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů, takže na jeho novou knihu z roku 2019 jsem se moc těšila. Přečtenou ji budete mít za chvilku, ale troufám se říct, že v momentě, kdy na vás přijde podobný splín jako na Alberta v knize, rádi se k příběhu Alberta vrátíte, abyste věděli, že v tom nejste sami. Je to moc hezká knižní jednohubka o přemítání nad životem a smrtí. Tak akorát dlouhá. Co uděláte, když zjistíte, že tu už dlouho nebudete? Jak se rozloučíte? A co když tu už nebudete chtít zůstat, protože víte, že brzy začnete být všem okolo na obtíž? Díky za zamyšlení.

lucy.sankova
24.11.2020

Mě se kniha líbila moc.
Krásně popisuje vyrovnání se s tím, že tady nebudeme navždy a konec může přijít prakticky kdykoliv. Hlavní hrdina Albert shrnuje své období, to, co zažil se svými blízkými, jak se cítil a proč pro něj dané okamžiky byly důležité a "tak akorát"