lucy.sankova

OFF – Digitální detox pro lepší životOFF – Digitální detox pro lepší životTanya Goodin

Ano, hodně mouder známe..
Ale je potřeba se zastavit a zamyslet se, jak moc nás čas na mobilu a na sociálních sítích okrádá o čas s rodinou a přáteli..
Není potřeba chodit s mobilem spát, koupat se, jít na procházku..
Dopřejme si být víc OFF ..

Pekárna v BrooklynuPekárna v BrooklynuJulie Caplin

Brooklyn. Místo, které mě osobně moc nezaujalo..
ale ten příběh. Super. Super. Super. A ten konec, to už byla opravdu už jen taková třešnička na dortu.
Povedené.

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelkyPříběhy na dobrou noc pro malé rebelkyElena Favilli

Krásné příběhy! Motivační :)

Zvědavá kačenka JulčaZvědavá kačenka JulčaPaola Migliari

Krásná kniha s nádhernou ilustrací :)

VítězVítězKlára Janečková

Krásná obálka! Ale to bylo tak jediné..
Začátek skvělý a poté už to bylo místy až absurdní. Charaktery hlavních postav mě štvaly, jejich nerozhodnost, nezodpovědnost, sobectví…
No ještě, že je to útlá knížka, jinak bych to ani nedočetla.

Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromyJean Giono

Jak málo stačí k tomu obohatit tento svět.. Slova svět nemění, svět mění činy.

25.12.2021

Tyhle fragmentyTyhle fragmentyBianca Bellová

Mě se povídky líbily moc! Krátké, melancholické, hořkosladké s nádechem naděje. Malinko mi připomínaly povídky Petry Soukupové.

12.12.2021

Veselé pohádky o zvířátkáchVeselé pohádky o zvířátkáchFabrice Lelarge

Krásné pohádky a ilustrace :)

04.12.2021

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Příjemné pohlazení po duši. Četla jsem ji zachumlaná v dece v těchto podzimních dnech ať už s kávou v ruce, s vínem nebo s dobrým čajem.

03.12.2021

Lucie a zázrakyLucie a zázrakyOta Hofman

Četla jsem mojí dceři, když byla maličká. Moc se jí líbily obrázky :)

25.11.2021

Velká kniha říkadelVelká kniha říkadelVladimíra Gebhartová

Pěkná kniha, krásné ilustrace :)

21.10.2021

Všechno nejlepší, AnnoVšechno nejlepší, AnnoPetra Jirglová

*audiokniha

Knihu jsem registrovala snad všude, skoro všichni o ní mluvili, tak jsem si řekla, že ji dám taky šanci a poslechla jsem si ji jako audioknihu.
Ze začátku byla Anna opravdu na průplesk, říkala jsem si.. no na to, že jí má být už skoro 30, tak se chová jako má 20ti letá sestra. No puberta.
Ale pak.. pak jsem s ní soucítila, snaha zavděčit se rodičům, zůstat sama bez přítele, velký životní krok a to zrovna do neznáma.. vypořádala se s tím dobře. A ty trapasy… na tom jsem se fakt zasmála, nad tou vířivkou se směju doteď

08.10.2021

První strom pohádek z celého světaPrvní strom pohádek z celého světaJan Vladislav

Mě teda moc nenadchla. Některé pohádky byly dost děsivé a hodně zvláštní. Takže spíš takový průměr ..

15.09.2021

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Zajímavě propojené příběhy. Občas jsem se zasmála některým přirovnáním :)
Příjemná oddechovka :)

07.08.2021

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Sářin boj s rodiči, minulostí, nepochopením.. Bylo mi jí líto. Jak mladou, tehdy desetiletou dušičku, ovlivnila “nepříjemná opakující událost”, se kterou ji nikdo nedokázal pomoci.. snad jen les, to ticho, ta samota...
Bravůrně napsané!

25.05.2021

Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neBohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neRobert T. Kiyosaki

Poslouchala jsem jako audio .. a prostě nepřišla jsem tomu na chuť. Nelíbil se mi styl knihy.. nezaujal mě ani obsah.

24.05.2021

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout. Až se mi nechtělo věřit, že se tohle opravdu mohlo stát. Mohlo. Bohužel. Bylo mi z toho slabo :( .. Člověk si hned o to víc váží toho, co má a jak dobře se tu vlastně máme ..

20.05.2021

Vím, co mi chutnáVím, co mi chutnáTracey Murkett

Několik chytrých rad, jak začít s BLW metodou. Mé dceři je 7 měsíců, takže určitě tuto metodu vyzkouším :)
Kniha je jednoduše, pěkně a srozumitelně napsaná :)

17.05.2021

Duševní nemoc jako příběhDuševní nemoc jako příběhJiří Adamec

Zajímavé, krátké příběhy z psychologické praxe autora.
Na mě až moc dlouhý úvod, jinak kazuistiky moc pěkně zpracované.

04.05.2021

Nejlepší pro všechnyNejlepší pro všechnyPetra Soukupová

Doslovy! Ty miluju nejvíc. Byla to taková třešnička na dortu.. vysvětlení, co bylo s hlavními postavami dál :)
Svižný příběh a třech hlavních postavách - Viktor, jeho maminka Hana a babička Eva. Rozdílné pohledy na výchovu, na život a na to “co je nejlepší pro všechny”

01.05.2021

Být normální je na hovno - Jak žít, učit se a být úspěšný mimo běžné mantinelyBýt normální je na hovno - Jak žít, učit se a být úspěšný mimo běžné mantinelyJonathan Mooney

Moje první audio. Vtipné vykreslení Jonathanovi rodiny :) dobrá půlhodinová oddechovka :)

30.04.2021

Panda v nesnázíchPanda v nesnázíchMarkéta Lukášková

Přibližně od 20té stránky jsem se nemohla odtrhnout a prostě jsem ji musela zhltnout do konce jedním dechem!
Je to má druhá kniha od této autorky a zase mě dostala ! :)

24.04.2021

Vedlejší pokojeVedlejší pokojeRadovan Menšík

Vleklé, nudné, už na začátku jsem se ztrácela .. bohužel jsem se nemohla začíst. Knihu jsem v půlce odložila. Velká škoda.

16.04.2021odpad!

V bílém pláštiV bílém plášti* antologie

Kupodivu mě zaujaly víc povídky od pro mě neznámých autorů (Epstein, Hejdová)
Mornštajnová, Soukupová, Dvořáková mě malinko zklamaly ..

30.03.2021

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaLars Kepler

Má druhá přečtená kniha od této manželské dvojice. Skvělé. Napínavé až do poslední stránky ! Moc se mi líbilo v závěru kapitoly dovysvětlení co právě v jednu dobu prožívají hlavní postavy.

27.03.2021

Tady a teď. Milující pozornostTady a teď. Milující pozornostAjahn Brahm

Není to kniha, kterou by jste měli přečíst na jeden zápřah. Musíme si ji rozkouskovat na jednotlivé kapitoly a přemýšlet nad tím, co vám vlastně autor chce číst.
Mé dojmy jsou tedy takové - zpomalit, soustředit se na dech, myslet na to, co je teď a ne na to, co bylo.

19.03.2021

Vlaštovka v bubliněVlaštovka v bubliněMarkéta Lukášková

Občas jsem se ztrácela v tom, v jakém roce zrovna hlavní hrdinka je .. a taky jsem čekala daleko lepší konec .. jinak moc pěkný příběh :)

08.03.2021

Zahrada kouzelZahrada kouzelViera Gašparíková

Bohužel, kniha mě moc nezaujala. Některé pohádky byly náročné na pochopení a některé jsem raději přeskočila, jelikož mi pro děti nepřišly příliš vhodné..

03.03.2021

Mít pro co žítMít pro co žítJaro Křivohlavý

Některé pasáže mě bavily více, některé ne. Moc se mi líbilo, že autor ke každé pasáži dodal několik myšlenek k zamyšlení a také příklady pro jasnější ucelení úvah..

12.02.2021

Andělské pohádky na dobrou nocAndělské pohádky na dobrou nocKaren Wallace

Kniha se pěkně četla.. a mimo jiné nese s sebou i krásná poselství. Moc se mi líbily také ilustrace.

03.02.2021