lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Andělské pohádky na dobrou noc Andělské pohádky na dobrou noc Karen Wallace

Kniha se pěkně četla.. a mimo jiné nese s sebou i krásná poselství. Moc se mi líbily také ilustrace.

03.02.2021 4 z 5

Usínáme s pohádkou Usínáme s pohádkou Vratislav Šťovíček

Knihu mi četli rodiče, když jsem byla malá.. nyní jsem ji četla své dceři před spaním. Některé pohádky poukazovaly na krásná poselství, některé však byly příliš nesmyslné..

19.01.2021 4 z 5

Tak akorát Tak akorát Jostein Gaarder

Mě se kniha líbila moc.
Krásně popisuje vyrovnání se s tím, že tady nebudeme navždy a konec může přijít prakticky kdykoliv. Hlavní hrdina Albert shrnuje své období, to, co zažil se svými blízkými, jak se cítil a proč pro něj dané okamžiky byly důležité a "tak akorát"

24.11.2020 5 z 5

Zázračné rodičovství 1 Zázračné rodičovství 1 Hedvig Montgomery

Spousta zajímavých myšlenek, určitě si ji ještě přečtu až naše malá bude na světě. Co si z celé knihy odnáším je hlavně to, abychom jednali s dětmi na rovinu, rozvážně a fér, byli jim nápomocní, byli tu pro ně a naslouchali jim. Být rodičem jistě není jednoduché, kniha také není rádcem k tomu, jak být skvělý rodič... ale napomáhá k tomu, abychom si uvědomili, co je v životě důležité a jak být k dítěti blíž.

17.10.2020 5 z 5

Co děti nejvíc potřebují Co děti nejvíc potřebují Zdeněk Matějček

Tato kniha by se mi hodila, když jsem ještě studovala humanitní vědy na vysoké škole. Je v ní dost užitečných postřehů. Knihu jsem si však zakoupila až v období mého těhotenství. Je pravda, že některé myšlenky pro mě byly obohacující, avšak není to úplně povinná četba pro nastávající rodiče. Stále je kniha psána odborným jazykem a zaměřuje se spíše na výzkumy.

22.09.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Mám pocit, že už žádná kniha od R. Třeštíkové nepřekoná Bábovky a Osm. Jsem trochu zklamaná. Veselí a bohužel ani tato kniha mě moc nezaujala. Pořád jsem čekala něco víc. A to ani nemluvím o tom, že jsem chtěla knihu po prvních padesáti stranách odložit.. tak moc mě to nebavilo, šíleně jsem se v tom ztrácela.

03.09.2020 2 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

O malinko více se mi líbily jeho předešlé knihy. Moc mě nezaujala pasáž "o dobrodružství" a klidně bych ji z celé knihy vyškrtla :D .. ale abych nebyla jen negativní.. některé myšlenky mi zůstanou hluboce ukryté v hlavě a duši ...

"My lidé jsme květiny, kveteme, jen abychom umřeli. Ale stále zůstáváme krásní v zahradách, které jsme vytvořili.

21.08.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Mě osobně teda kniha moc nenadchla. Možná je to i tím, že bydlím na vesnici .. tedy mi všechny příběhy přišly až moc obyčejné a jakoby se děly v mém sousedství každý den .. Jediný příběh, který ve mě zanechal určitou stopu byl ten poslední, o stáří, o lásce, o závisti. Sama jsem si uvědomila jak někdy jsme až příliš krutí na naše blízké babičky a dědečky.. a často bezdůvodně.

16.08.2020 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Mě se teda kniha líbila moc! Konečně otevřený pohled na partnerství a vztahy. Jde vidět, že se ve vztazích stále ještě něčeho bojíme a snažíme se být ve všem dobří a někdy i na úkor partnerství. Jako příjemný bonus jsou ke každé pasáži uvedené příklady z praxe. A mě osobně velmi potěšily odkazy v závěru knihy na doporučenou literaturu, která se zabývá touto tématikou. DOPORUČUJI.

05.08.2020 5 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Nicholas Sparks je jeden z mých oblíbených spisovatelů. Vždy, když zatoužím číst o lásce, propletených osudech s nečekaným rozuzlením, tak sáhnu po jeho knihách. Nyní však dávám jen 4 hvězdičky z 5 .. a to jen proto, že mě snad poprvé jeho kniha nerozplakala a nedojala tak jako ty ostatní ????.. ovšem i tahle stála za přečtení.

21.07.2020 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu čtu už po několikáté, obsahuje mnoho užitečných a naučných úvah :) Vždy mě nutí se pousmát a věřit, že svět bude zase krásnější a zároveň ve mě odkrývá touhu radovat se z maličkostí.

12.07.2020 5 z 5

Vypravěč: Vlastní životopis Vypravěč: Vlastní životopis Frederick Forsyth

Knihu jsem kupovala na slepo, takže jsem nevěděla co od ní očekávat... kniha je velmi pěkně napsaná, akorát příběh z prostředí války mi bohužel není moc blízký. Uvítala bych více pasáží o jeho rodině, atd.

11.07.2020 3 z 5

Tuhle knihu jsem dostala od svých báječných kolegů jako dárek k narozeninám :) ... ještě teď po přečtení této knihy se cítím jako na obláčku a mám chuť tančit od rána do večera. Robert Fulghum opět nezklamal. Umí čtenáře skvěle vtáhnout do příběhu.. chvíli jsem si připadala jako bych seděla v tančírně a všechny ty tanečníky pozorovala s úsměvem na tváři :)

05.07.2020 5 z 5

Lagom - tajemství spokojeného života Lagom - tajemství spokojeného života Niki Brantmark

Příjemná kniha plná zajímavostí. Chválím velmi vhodné rozdělení knihy do devíti kapitol - dějiny země lagom, lagom život, lagom jedinečnost, lagom strava (tady je i spousta receptů), lagom design, lagom ekologie, lagom móda, globální lagom a lagom štěstí.. a mě se nejvíce líbila asi právě ta poslední kapitola - lagom štěstí, jelikož jak je psáno "Štěstí je přítulné štěně." :)

01.07.2020 4 z 5

Zázrak tří květin Zázrak tří květin Leoš Zatloukal

Knihu jsem četla v rámci rozšíření své odbornosti v sociální pedagogice. Kniha krásně navazuje na Kurz Kids Skills, který jsem v Daletu absolvovala a věnuje se především naději, spolupráci a tvořivosti při terapiích. Moc se mi líbily příklady z praxe a hravé varianty u různých podkapitol, takže terapie samotná nepůsobí jako nuda, ale může být i zábavná. Doporučuji.

20.05.2020 5 z 5

Mě osobně tato kniha bavila moc. Úplně jsem se vžila do života dánů, do hygge. Tento způsob života mi přirostl k srdci - svíčky, krby, souznění s přírodou, přátelé a rodina. To je něco pro mě. Navíc je kniha doplněná recepty a popisem známých míst v Kodani. Naprosto dokonalé!

05.05.2020 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Tak nevím. Hodnocení má kniha sice vysoké, ale mě to absolutně nechytlo...

03.05.2020 odpad!

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knihu jsem si koupila náhodou, zaujala mě obálka a také to, že jsem od této autorky ještě nic nečetla.
Trefa! Do černého!
Tolik nepochopení, přehlížení, samoty, smutku. Měla jsem chuť z toho příběhu Barunku vytáhnout a vzít si ji domů. Nechápu, jak někteří rodiče dokážou jedno dítě upřednostňovat... A co je horší? Že tohle se opravdu děje a mnohdy o tom ani nevíme, jak to v rodinách opravdu je.
Ten konec byl opravdu šílený.
Pro Barunku však možná jediné východisko...

23.04.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Je to již má čtvrtá kniha od tohoto autora. Vždy mě dokáže vtáhnout do děje. V hlavě si pak všechny popsané scény detailně představuji. Napínavé! Skvělé! Určitě to není má poslední kniha od tohoto autora.

21.04.2020 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Krásná kniha. Snad nikdo nedokáže lásku popsat tak jako N. Sparks. Láska si nevybírá a když se potkají dvě spřízněné duše celý vesmír se spojí k tomu, aby jednou mohly být spolu :) ..Příběh mi malinko připomínal film Dům u jezera :)

18.04.2020 4 z 5