Vypravěč: Vlastní životopis

"Během svého života jsem těsně unikl hněvu obchodníka se zbraněmi v Hamburku, za občanské války v Nigérii na mě střílel MiG a ocitl jsem se uprostřed krvavého převratu v Guineji-Bissau. Zatkla mě Stasi, postarali se o mě Izraelci, IRA mě přiměla ke spěšnému přesunu z Irska do Anglie a jistá přitažlivá agentka československé tajné policie - její počínání bylo zkrátka trochu intimnější. A to je jenom začátek," říká Frederick Forsyth, světoznámý autor špionážních románů, který proslul především legendárním Dnem pro Šakala, o knize, jejímž je autorem i hlavním hrdinou. A dodává: "Tohle všechno jsem zažil na vlastní kůži. Přesto jako bych celou dobu stál stranou."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308680/big_vypravec-vlastni-zivotopis-Ur6-308680.jpg 4.1102
Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Knižní klub

The Outsider: My Life in Intrigue, 2015

Kniha Vypravěč: Vlastní životopis

kuky921

Výborné čtení, jen si myslím, že to, co on prožil, by vystačilo na pět životů. Pestrost se nezapře…

radimch

Zajímavá autobiografie. Ve světle informací odsud dostávají Forsythovy knihy další rozměr autenticity. Děkuji.

bamba

Potešil ma pohľad - jeho vlastný pohľad na svoj život. Oceňujem záber a bohatosť - ako niekto, kto nemohol roky nič iné okrem pár socialistických krajín navštíviť. Má to formu, spád a v neposlednom rade aj humor. A oceňujem, že na základe jeho filmu "chytili" vojnového zločinca.

Adapa
16.07.2020

Skvěle napsané střípky ze života jednoho z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Prožil toho tolik, že se mi až někdy nechce věřit, že to může být pravda, že si někdy chvílemi říkám, že je to jak Forrest Gump, že u všeho náhodou také byl. Pro milovníky jeho knížek je povinnost si toto přečíst. Kdo nečte jeho romány, nenadchne se ani pro tuto autobiografii.

Jen škoda, že pan Forsyth psal tak málo o svém rodinném životě. Popisuje školu, býčí zápasy, popíjení v barech s námořníky, ale jen v jedné větě se najednou zmíní, že osm let byl ženatý… Rodinný život si dost chrání.

Celou knihou se dost prolínají jeho sympatie k Biafře. Biafra je jediný román, který jsem zatím od něho nečetl. Roky ho mám v knihovně, dvakrát jsem se pokoušel začíst, ale přijde mi to příliš suché, popisné. Teď jsem dost navnaděn to zkusit do třetice.

lucy.sankova
11.07.2020

Knihu jsem kupovala na slepo, takže jsem nevěděla co od ní očekávat... kniha je velmi pěkně napsaná, akorát příběh z prostředí války mi bohužel není moc blízký. Uvítala bych více pasáží o jeho rodině, atd.

Arbenin
16.05.2020

Vetsinou vesele historky ze zivota slavneho spisovatele. Pro fanouska jeho knih pekny vhled do zakulisi nekterych z nich. Zadna velka literatura, ale prijemne proctenych par hodin

Streva
07.03.2020

Vlastně zklamání, jak z knížky samotné tak z Forsythova života. Knížka spíše série obrazů a anekdot z autorova života, které jsou sice zajímavé, ale ne až tak. No a život samotný - přijde mi, že mu to trochu spadlo do klína a ve chvíli, kdy zjistil, že se psaním uživí, tak se rychle stáhnul za jakýchkoliv dobrodružství. Ale ok, je to spisovatel.

Noonian
23.02.2020

Velký vypravěč a jeho životní příběh. Skvělé.