lucy.sankova lucy.sankova komentáře u knih

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Z téhle knihy si každý může odnést něco. Moc mě bavily pasáže, které vedou člověka k zamyšlení. Za mě rozhodně pět hvězdiček a doporučuji k přečtení.
"Když si neuděláme čas na to, abychom naslouchali své duši a vnímali to, co přichází z hloubi našeho nitra, může se stát, že nakonec nebudeme znát sami sebe. A když neznáme sami sebe, dovolujeme, aby náš život ovládaly iluze."

"Svět je výslednicí činů každého jednotlivce.
Změnit sebe sama je jedinou cestou k lepšímu světu.
Lepšímu světu, kde se dobře žije."

14.04.2020 5 z 5

Básně z koncentračního tábora Básně z koncentračního tábora Josef Čapek

Detailní popis doby z života v koncentračním táboře. Některé pasáže mě dost zasáhly. Pan Čapek toho musel dost vytrpět ...

08.04.2020 4 z 5

Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Tereza Boučková

Tak nějak mi tato kniha nesedla. Některé fejetony byly zajímavé, především ty z části "Nedokončeno". Paní Boučková je ovšem skvělá spisovatelka, tak věřím, že její další knihy mě chytnou za srdce o něco víc :)

05.04.2020 2 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Kniha mě vůbec nezaujala. Jediné, co bylo fajn, tak byl ten doslov...

15.03.2020 1 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Mě se kniha líbila moc. Byly to hořkosladké momentky plné citu, vášně, ale i nenávisti, smutku..
“Nikdy nezapomenu tvoje ruce.
Tolikrát jsem je pozorovala.
Symbolizovaly mi domov.
Ani tvoji chůzi.
Natožpak objetí.
Nikdy.”
“Uvěřit v lásku je někdy až příliš snadné.”
“Jsou chvíle, které zůstanou v hlavě jako v albu.
Navždy.
Nemusíte je mít na fotkách.
I přesto jsou nezapomenutelné.
Štěstí se skládá z okamžiků.
To ostatní je život.”

10.03.2020 5 z 5

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Haemin Sunim

Na této knize se mi paradoxně nejvíce líbily předmluvy k jednotlivým kapitolám než samotné výroky spisovatele... A doslov už byl takovou příjemnou tečkou na konec.

07.03.2020 3 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Několikrát jsem při čtení sama sebe nachytala, jak se pousmívám. Milá kniha. Krásná slova, která nutí člověka k tomu zastavit se a přemýšlet. Doporučuji.

15.02.2020 5 z 5

Příšerné tchyně Příšerné tchyně Anna Jansson

Příjemné vyprávění, avšak žádná zápletka, nic ..

15.02.2020 2 z 5

Skoro stejně výborné jako jeho prvotina...tady mi ovšem malinko chyběly hlubší myšlenky, které jeho první knihu Autismus & Chardonnay, skvěle doplňovaly :)

11.01.2020 5 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Tak toto mě bavilo! Pana Maršálka jsem si oblíbila hned jak jsem jej zahlédla v Show Jana Krause a říkala jsem si, pane jo, tak tuto knihu si musím přečíst - a to nejen proto, že mě baví pečení a vrhám se do vytváření nejrůznějšího dortíků, i když v tomto oboru nejsem vůbec vyučena :)
Pan Maršálek není žádný spisovatel, ale jeho život krásně líčí právě v této knize. To cestování, různé chutě, recepty, jeho cesta za úspěchem, ocenění, jeho sexualita.. Opravdu jsem nadšená. Jde vidět, že je to člověk s velkým srdcem ... a přeji mu do života jen to nejlepší a plno dalších takových úspěchů a snad se dočkám i pokračování této knihy ; )

09.01.2020 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Tak z této knihy jsem byla opravdu na větvi :)
Sama pracuji v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež, tudíž se setkávám s různými typy lidí. Ale právě ta "různorodost" mě baví. Nikdy nevíte, co od takových dětí čekat.
A ano, chce to mít dávku odvahy, ale i lidskosti a pokory. A o tom to je. Lidé, kteří pracují s lidmi jsou dle mého tak trochu "andělé". Pomáhají, i když třeba nevědomky.
... a tento pán mě ujišťuje v tom, že to, co dělám, má smysl.
Těším se na druhý díl :) a všem doporučuji :)

16.12.2019 5 z 5

Muž, který chtěl být bohatý Muž, který chtěl být bohatý Mark Fisher

Celá nedočkavá jsem se pustila do čtení knihy... bohužel mě příliš nenadchla. Nejspíš jsem od autora čekala něco víc.
Některé myšlenky však měly co do sebe.
"Všechny události našeho života jsou jen zrcadlovým obrazem našich myšlenek."
"Život může být růžovou zahradou i peklem na Zemi, vše závisí na rozpoložení naší mysli. Myslete často na růži. Pokaždé když narazíte na problém, pomyslete na srdce růže. A nezapomeňte, že nemusíte nést tíhu svých problémů."
"Růže je symbolem života. Trny představují cestu zkušeností: zkoušky a strasti, kterými musí každý z nás projít, aby pochopil skutečnou krásu existence."

14.11.2019 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Má první kniha od této švédské dvojice a určitě né poslední... no co k tomu dodat. Poslední stránky mě úplně pohltily.. Skvělé!

20.10.2019 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Název knihy odpovídá celému obsahu. Pro mě osobně tato kniha byla zajímavá, něčím jiná, s psychologickým podtextem a s nádechem fantasy v závěru. Při čtení to chce zanechat maličko odstup a nadhled, aby si každý příběh vyložil po svém.
Asi bych ji doporučila spíše lidem, kteří se pohybují nebo se nějakým způsobem setkali s vysokoškolskou půdou, jelikož autorka poměrně často operuje s odbornými názvy (schodingerův pes, kraniometrie, retroaktivní kauzalita apod.)
A celé to hledání Kaspara mě vlastně i bavilo - "Věci povstávají z představ."

05.09.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Kniha mě začala bavit až v její druhé půlce.. bohužel mne příliš nebavily ani ty lingvistické výklady slov.. jediný úryvek, který mi zůstal v paměti je však tento - “Vidíš jen růži, nikoli to, z čeho vyrůstá. Vidíš maňáska na ruce, která ho vede, ale nevidíš loutkáře.”

30.08.2019 2 z 5

Dospělé děti Dospělé děti Eliška-Jana Janatová

Autorčina prvotina, která Vás nenechá chladným. Občas je třeba číst mezi řádky a o to je to zajímavější ! Skvělá práce ! Doporučuji.

06.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Člověk si ani nedokáže představit, jak krutá doba holocaustu byla. Skvěle napsané, detailně vylíčené... Za mě má rozhodně pět hvězdiček.

28.07.2019 5 z 5

Lidský vztah jako součást profese Lidský vztah jako součást profese Karel Kopřiva

Jakožto sociální pracovník tuto knihu hodnotím velmi pozitivně a přínosně. Jednoznačně doporučuji kapitolu o individuálních rozhovorech a kapitolu, jak využít tělo jako zdroj energie :) díky ní jsem do svého životního stylu zařadila denní jógu, jakožto prevenci syndromu vyhoření.

21.07.2019 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Já jsem tedy z knihy absolutně nadšená. Někdy jsem měla maličko zmatek ve jménech, ale od půlky knihy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skvělé :)

07.07.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Asi jsem čekala trochu víc. Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Po předchozích čtyřech autorčiných knihách, které byly vynikající - Dobře mi tak; Osm; To prší moře; Bábovky, tak právě Veselí hodnotím jen třemi hvězdičkami.

15.06.2019 3 z 5