Příšerné tchyně

V pohádkách jsou macechy zlé. A i ve skutečném životě není dobré se jim podřizovat. O tom je Angelika Lagermark přesvědčena. Ze zkušenosti. Před šesti měsíci chytila Angelika svatební kytici, a teď se nemůže dočkat svatby. Ale Angelika má pochybnosti. Je Magnus ten pravý? Jeho matka Judith, která se po nehodě ve vlastním bytě k Angelice nečekaně přestěhovala, rozhodně není spolubydlícím, jakého Angelika chce. Život je boj. Angelika nikdy neměla děti, po kterých strašně toužila, ale když jí do života vstoupila malá Folke, dostala šanci být jejím dospělým vzorem. Folke trpí selháním ledvin a potřebuje transplantaci. Ale najít dárce není snadné. A jak mluvit s dítětem, které klade závažné otázky týkající se smrti? Angelika se svou sestrou mají na Gotlandu dvě zavedené kadeřnictví, ale ve skutečnosti mají jiný cíl: pomáhají lidem najít lásku. Setkáváme se s Egilem, který trpí posttraumatickým syndromem, protože jeho přítelkyně mu oznámila, že by si měli dát pauzu a získat nové zkušenosti. Nyní Egil dává každý týden do místních novin inzerát pod pseudonymem „Nezkušený“ a hledá ženy, které ho naučí umění lásky. Určitě potřebuje pomoc. To, že se jdete nechat ostříhat do Salonu lásky, nikdy není náhoda. A nikdy není příliš pozdě na to najít lásku. Angelika vám již vychází vstříc!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372484/priserna-tchyne-iS6-372484.jpg 49

Salon d'Amour (2.)

Svärmödrar utan gränser (2016)

Vydáno:, Omega

Veve721
14. listopadu

Autorka píše lehkých a svěžím stylem, který se k příběhu dokonale hodí. Nevadilo mi ani velké množství postav, neměla jsem problém se v ději zorientovat a to i přesto, že jsem nečetla první díl série. Jako celek bych knížku zhodnotila kladně. Oddychovka, která se hodí jako četba k moři a slunným letním dnům.

Velkým plusem jsou moudra, kterých je knížka plná a Angeličiny recepty, které se nachází na konci knížky. Drobné mínusko bych dala charakterům hlavních hrdinů, kteří mi přišli kapku nezajímaví oproti jiným (vedlejším) postavám. Nejde o žádný literární skvost, přeci jen jde o román pro ženy s klasickou zápletkou týkající se vztahu hlavní hrdinky. Přesto mě čtení moc bavilo a jsem ráda, že jsem dala této knížce šanci. Doporučuju hlavně romantickým dušičkám, které mají chuť na něco roztomilého, ale ne pitomého. Tohle dílko rozhodně pitomé není.

Áňa 998

Super kniha, která se hodí k přicházejícímu podzimu.

TheMelorry

Stejně jako první díl je i tenhle velice čtivý, milý a odpočinkový. Ačkoliv tentokrát chybí "detektivní" zápletka, řesí se závažnější témata a příběh se více zaměřuje na každodenní život, ne vždy příjemný a jednoduchý. Stále je to ale stará dobrá Angelika, která se snaží každému pomoci.

motokatty

Ani druhý díl nezklamal, je to příjemné odpočinkové čtení. Angelika a Ricky opět spřádají plány osudu svých zákazníků a k tomu se k Angelice nastěhuje na několik týdnů její tchýně, která jí dává neustále najevo, že chce vnoučata.
Jen opět škoda té obálky (obálky v originále jsou realističtější-více se hodí k obsahu). Pokud vyjdou i další díly o Angelice, myslím, že si je s chutí přečtu.

Anna Jansson

Anna Jansson