Lidský vztah jako součást profese

Lidský vztah jako součást profese https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73961/lidsky-vztah-jako-soucast-profese-73961.jpg 5 65 12

Jak lépe rozvíjet vztah ke klientům, jak se vyhnout hrozícím nebezpečím a kde nacházet psychickou energii pro službu druhým, radí zkušený psychoterapeut. V povoláních, kde jde o přímou pomoc člověka druhému člověku, hraje mezilidský vztah klíčovou roli - vztah mezi pracovníkem a tím, komu je pomáháno - ať už je to žák ve škole, pacient v nemocnici, obyvatel domova důchodců nebo klient v psychologické poradně. To s sebou přináší pro představitele těchto povolání značnou zátěž i rizika: na jedné straně hrozí nepochopení vnitřního světa svěřených dětí nebo dospělých, zneužití moci k manipulaci, na straně druhé přílišné sebeobětování pro klienty, vedoucí k stresu a vyhoření pracovníka. ... celý text

LenkaVes
LenkaVes
03.06.2023 5 z 5

Tahle kniha by měla být povinná pro pracovníky v pomáhajících profesích.

Kabuky
Kabuky
04.03.2023 5 z 5

Perfektní kniha.

lucy.sankova
lucy.sankova
21.07.2019 5 z 5

Jakožto sociální pracovník tuto knihu hodnotím velmi pozitivně a přínosně. Jednoznačně doporučuji kapitolu o individuálních rozhovorech a kapitolu, jak využít tělo jako zdroj energie :) díky ní jsem do svého životního stylu zařadila denní jógu, jakožto prevenci syndromu vyhoření.

amelie.m
amelie.m
17.06.2018 5 z 5

Přináší nové úhly pohledu na vnitřní světy druhých lidí. Kniha vhodná nejenom pro lidi pracující v pomáhajících profesích. Doporučuji všem.

Viky007
Viky007
29.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha pro pomáhající profese i laiky. Přestože se jedná o odbornou knihu, byla docela čtivá, přehledná a plná praktických příkladů. Občas jsem si teda nebyla jistá, jak to autor přesně myslel - možná si ji budu muset časem přečíst znovu - ale rozhodně to nebyla ztráta času.

Ivy_9
Ivy_9
11.07.2017 5 z 5

"Lidský vztah jako součást profese" je vystihující název. Proto by si ho měl přečíst každý, kdo pracuje s lidmi.

Beebee
Beebee
30.06.2017 5 z 5

Vynikající kniha, hodně přínosná, s dobrými vhledy.

hellena1523
hellena1523
13.03.2017 5 z 5

Čtivě napsaná, pro praxi přínosná. Jsem velmi spokojená.

Janca007
Janca007
21.09.2016 5 z 5

Odbornost knihy se nedá popřít, přináší mnoho poznatků, nad kterými se člověk může zamyslet a změnit svůj dosavadní přístup.

kejty91
kejty91
06.02.2016 4 z 5

Člověk si díky knize osvěží některé věci. Je třeba pracovat na sobě a na to, co pociťujeme. Nenechat sebe sama vyhořet. Rozhodně to není naposledy, co jsem se do knihy podívala. Jednou za čas je vhodné se k ní zase vrátit. Člověk si totiž nemůže pamatovat vše.
Doporučuji.

DK197
DK197
18.11.2013 5 z 5

Jak se dá hodnotit jinak dobrá odborná kniha, než kladně? Tahle dává prostor na zamyšlení se nad vztahy nejen profesními, nýbrž i těmi dalšími.

inikori
inikori
26.12.2011 5 z 5

Nezbytná knížka pro všechny v pomáhajících profesích. Doporučuji zejména dobrovolníkům, kteří pomáhají aniž by prošli sebezkušenostním výcvikem, či studiem oboru, který se pomáháním zabývá. Teda alespoň pokud nemáte v úmyslu zničit sebe i všechny okolo:) Je lehce čitelná a přitom plná mouder.

vztahy mezilidské vztahy pomáhající profese pracovní vztahy osobnost člověka psychologie práce

Autorovy knížky

Karel Kopřiva
česká, 1945
2011  92%Lidský vztah jako součást profese

Kniha Lidský vztah jako součást profese je v