Muž, který chtěl být bohatý

Muž, který chtěl být bohatý

Příběh mladého muže, jenž se seznámí se starým podivínským výstředním milionářem, který jej zasvětí do tajů lidské psychiky a ukáže mu skryté možnosti dřímající v jeho mysli a podvědomí, obletěl doslova celý svět. Knížka byla od svého prvního vydání přeložena do bezmála čtyřiceti jazyků a dnes patří mezi klasická díla s tematikou pozitivního myšlení, duchovního rozvoje, osobnostního růstu a motivace. „Hlavní poselství příběhu je pochopení, že všechny události našeho života jsou jen zrcadlovým obrazem našich myšlenek. Ať už prahnete po milionech nebo toužíte po bohatství duchovním, vždy musíte pátrat uvnitř sebe a Mark Fisher ukazuje, jak začít.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32196/muz-ktery-chtel-byt-bohaty-32196.jpg 4.289

The Instant Millionaire (1990)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Rybka Publishers

Kachora

Kraťoučká knížka plná podnětů k zamyšlení, u kterých by nás třeba ani nenapadlo, že mohou hrát roli, stejně jako plná nápadů a vět, které nás všechny sem tam taky napadnou. Ovšem nikdy není na škodu ty naše "vlastní nápady" vidět černé na bílém, jako by jim to dávalo větší validitu, jako by až to, že je vidíme vytištěné, nás konečně nakoplo uznat si pro sebe naplno jejich význam. Síla myšlenky (slova) je skutečné nekonečná. Knížka pro mě byla "zhomtněním" jednoho mého oblíbeného citátu (autorem si nejsem jistá, možná Hegel?) - "Je-li revoluciována říše představ, skutečnost neobstojí".
* Většina lidí se bojí o něco požádat, a když už to udělají, dostatečně na tom netrvají.
* Lidé, kteří ztrácejí čas čekáním na dokonalé okolnosti, nikdy ničeho nedosáhnou. Ideální chvíle pro čin je právě teď!
* Od života dostaneme přesně to, o co si řekneme. Prvním krokem je proto říct si přesně o to, co chcete. Je-li vaše žádost nejasná, pak i to, co získáte, bude stejně zmatené.

Něha
02.11.2017

Precetla jsem ji v nedávné době, ale asi jsem na ni tedy nebyla pripravena. Každopádně nikoho neurazí...

gabinova
03.01.2017

ÚŽASNÁ kniha...Doporučuji naprosto VŠEM, kdo jsou na ni připraveni..Přímo SKVOST !!!

Daris
11.07.2016

Příběh pro zamyšlení. Přinese mnoho skvělých ujasnění, které může pomoci lidem, kteří nechtějí jen tak čekat, až jim štěstí zaklepe na dveře.

kusma
15.01.2016

Výhoda této knihy je, že oproti jím podobným je úzká a neopakuje stále stejnou informaci v různých obměnách, jen aby nabrala stránky. Myšlenka je tedy jasná a čitelná.

Ewik
23.03.2015

Knih na toto téma už bylo napsáno poměrně dost. Avšak je to první z knih, která se mi dostala do rukou. Tak nějak jsem věděla, že bych si ji měla přečíst. Hned jsem se do ní začetla a musím uznat, že se tam dala vyčíst spousta užitečných věcí. Celý příběh na mě měl velmi pozitivní účinek. Pravdou je, že tady pod sluncem je všechno relativní a nic není nemožné.

The_Psychedelic
15.01.2015

Kniha sa mi velmi pacila,len ten smutny zaver som necakal.

LordSnape
08.08.2014

Další z řady standardních new age knih. Neurazí, ani nijak zvlášť nenadchne. Kapesní formát a pár stránek pro snadné čtení. Je to teprve měsíc, co jsem to četl, a už si skoro vůbec nepamatuji o čem kniha vlastně byla. Myšlení zřejmě nikomu nezmění a jako ty ostatní, časem upadne v zapomnění, až na pár hezkých citátů.

Manifest blech
17.07.2014

Místo vlastních slov použiji jako několik citátů z knihy:

"Ideální chvíle pro čin je právě teď."

"Nesmíte se bát zeptat."

"Znamení se objevují jedno po druhém."

rfa
30.12.2013

Návod pro naplnění všech našich přání.
Krátký a přesto velmi poučný příběh o hledání toho, co nám chybí.

klarka61
09.11.2013

Velmi moudrá kniha, která odhaluje tajemství úspěchů. Vřele doporučuji všem.

yank3e
18.04.2013

Tahle knížka mě vážně oslovila. Nejen, že vyjadřuje docela hluboké myšlenky, ale to vše na pozadí až lyrického příběhu s krásným závěrem.

Oter
28.09.2011

Jako doporučení čistý list papíru, na monituru výhružka smrtí a milionář, který ví, kdy zemře... Hodně pravdivá kniha určená k zamyšlení a posunutí lidí k aktivnějšímu životu a hlavně k sebedůvěře.

Mark Fisher

Mark Fisher