luckomar luckomar komentáře u knih

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

Určitě užitečná kniha

21.02.2021 5 z 5

Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Jiří Halda

Prostě stejně jako kniha Jsi tam, Brácho? Je i tato kniha v seznamu Musíš přečíst pokud chceš, máš anebo pracuješ s dětmi. Vřele doporučuji

03.02.2021 5 z 5

Knihy od Tolkiena mám velmi ráda, ikdyž jsou hodně výpravné, tak Hobit je super.

14.12.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jsem hodně ovlivněná filmovým zpracováním ale i tak mi přijde pokračování slabší. Nevadí. Určitě je to fajn odpočinková četba

14.10.2020 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Opet silny a prekvapujici, dojemny pribeh.

27.04.2020 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Bavil :)

29.11.2018 5 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Povinná četba. Pěkná

29.11.2018 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha, která s člověkem zatřese. Už je to delší dobu co jsem ji přečetla a asi nikdy nezapomenu děsivé detaily.

28.07.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Četla jsem k maturitě a bavilo.

22.07.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Já jsem mile překvapená. Říkala jsem si, že to je taková životní povinnost, přečíst něco od Agathy... Ale musím říct, že to bylo příjemné, svižné a překvapující čtení. Knihu jsem vdechla za jedno odpoledne a doporučuji! :)

02.06.2018 5 z 5

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Nejhezčí poezie, kterou znám :) ...něžná, romantická, bolestná. Tato sbírka básní je opravdový skvost.

15.05.2018 5 z 5

Kocour Fiškus a vánoční skřítek Kocour Fiškus a vánoční skřítek Sven Nordqvist

Miluji knihy o všetečném kocourovi Fiškusovi a především krásné kresby kreslíře Svena. Doporučuji

08.11.2017 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Začátek knihy mě hrozně zaujal a bavil... po chvíli a asi za polovinu knihy už mé nadšení vyprchávalo. Příběh je zajímavý, ale čekala jsem toho asi víc než jen takovou obyčejnou zombie mlátičku. Konec už jsem četla vážně z donucení. Asi to není žánr pro mě.

18.05.2017 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Detektivka pěkná,ale nevím proč se mi k ni špatně dostávalo. Vůbec se mi to nechtělo číst. Asi je to tím, že jsem si sama v sobě udělala averzi na zlo a věděla jsem, že mě v té knize nic hezkého nečeká. Překvapil mě zvrat na konci knihy, proto 3 hvězdičky ;)

30.03.2017 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Je to krásná kniha nejen o kočce (což samo sebou pohladí po duši milovníky koček), ale také kniha o všemožných pocitech a buddhistickém pohledu na věc (na pocit). V mém případě mi přišla kniha do cesty v pravý okamžik, kdy jsem opravdu potřebovala oddych a pochopit určité věci, které se mi míchaly jak vajíčka v hlavě. Zajímavé až kouzelné bylo, jak se člověk vcítil do problému daného Dalajlámovo návštěvníka a současně i malé přítelkyně kočky a dokázal si sám přidat nějaký příklad ze své sbírky pocitů. Já jsem z knihy nadšená a četla se velmi rychle. ;)

29.01.2017 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Četla jsme knihy postupně za sebou a musím říct, že jsem byla nadšená .. dokonce sem si je přála všechny k narozeninám, protože mít trochu humoru v knihovně se vždy vyplatí ... Za mě sranda a odpočinek od reality.

24.01.2017 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Byla to rychlovka, ale za to kvalitní! Její konec mě dojal a ještě chviličku jsem nad ním přemýšlela. Dokonce jen mé převyprávění mojí rodině, dohnalo maminku k pláči. Klidně bych si přečetla ještě jednou! :)

21.09.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Musím říct, že pro mě po Oliverovi Twistovi ta nejhezčí kniha.

26.04.2016 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Oddychovka, ale jak už bylo řečeno...až moc ideální..téměř bez zápletky

23.03.2024 3 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Za první část knihy dávám 2 hvězdičky...zbytek knihy se z mého pohledu nedal moc číst.

24.01.2023 2 z 5