Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly

S podtitulem: Jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly. Chcete mít s dětmi přátelský vztah, a současně chcete, aby vás děti poslouchaly, respektovaly a důvěřovaly vám? Přejete si děti dobře vychovat, ale nechcete potlačovat jejich osobnost? Tato kniha sklízející chválu dětských psychologů, psychoterapeutů a rodičů na celém světě vás naučí, jak lze mít hodné děti i bez trestání a křiku. V knize naleznete: • Jak v dětech podporovat zdravou sebedůvěru, ale nevychovat z nich rozmazlené jedince. • Jakým způsobem můžeme dosáhnout přátelské spolupráce s dětmi a jak je učit samostatnosti. • Cvičení, ve kterých si uvědomíte chyby, jichž se případně dopouštíte při jednání s dítětem. • Jak namísto dlouhého vysvětlování zákazu pomůžeme dítěti splnit jeho přání alespoň v představách (abychom mu usnadnili přijetí zákazu a vyvarovali se konfliktu). • Otázky, které vám umožní vžít se do pocitů dítěte, abyste lépe pochopili jeho chování. • Řadu skutečných příběhů s typickými situacemi z každodenního života. • Vzorové dialogy ukázané v kreslených scénkách • Jak reagovat, přijde-li za vámi dítě s problémem, a jak tento problém řešit. • Inspiraci i pro řešení mezilidských vztahů mezi dospělými a pro posílení sebevědomí méně průbojných jedinců. Metody se dají uplatnit na jakoukoliv věkovou skupinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49972/jak-mluvit-aby-nas-deti-poslouchaly-49972.jpg 4.650
Literatura naučná, Rodina
Vydáno:, Computer Press (CPress)

How to Talk So Kids Can Learn - At Home and in School (2005)

Kniha Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly

Sariklen

Byť se název může zdát zavádějícím a manipulativním, tak opak je pravdou. Kniha představuje mistrně popsané zásady efektivní a zdravé komunikace, zde v konkrétních případech použito s dětmi, osobně si ale myslím, že jsou to metody (a díky nim naučené schopnosti), které můžeme (a měli bychom) využít kdykoli a s kýmkoli. Řekla bych, že je to určitě knížka na koupi, ne jen na půjčení z knihovny. A pokud, tak určitě udělat výpisky :) Kniha se nedá přečíst na jeden zátah, je potřeba informace vstřebat, zpracovat a zažít a poté teprve pokračovat dál. Doporučuji všem, kteří chtějí zlepšit vztahy s druhými lidmi.

nikikostadinova
26.12.2018

Aneb jak se dá komunikovat na úrovni

Magriva
15.10.2017

Zpočátku jsem si říkala, že to stejně nebude fungovat, že zas něco, co akorát posiluje kult dítěte, ale pak jsem nad tím začala víc přemýšlet a dospěla jsem k tomu, že takhle nějak by měla vypadat komunikace s každým, nejen s dítětem. Je to sice ideál a rodič je jen člověk, který vypění, potrestá, ale když se bude snažit na sobě pracovat, může být vztah s dítětem zdravější (a nejen s ním). Někdy si říkám, že některé knihy by měly být povinné:-)

Beebee
19.07.2017

Výborná příručka, doplněk knihy Respektovat a být respektován. Ne, že by vždy šlo všechno tak hladce a lehce použít, ale skvrňata a pak "adoláči" vám to pak hezky vrátí v tom, že budou schopni být tolerantnější k sobě i druhým, respektovat sebe i druhé víc, než je v současném světě běžné a budou hlavně EMOČNĚ VZDĚLANÉ, schopné zaznamenat, co cítí, formulovat si to v duchu a také o tom MLUVIT! Je to výborná prevence duševních nemocí (jak nás rodičů, tak našich dětí...)

elenai
08.06.2017

Na knihu jsem narazila čistě náhodně v nějaké diskuzi o dětech. Nejdřív jsem si říkala, že je to blbost a že mi to v mojí situaci určitě nepomůže (sedmileté dcerce se totiž dost změnilo chování vůči mně a manželovi a začalo nás to dost iritovat), ale tak těch 250 korun není moc, že jo. A za přečtení nic nedám. Ajaj, jak šeredně jsem se spletla! A jsem za to ráda. Ono to totiž opravdu funguje!

Jelitovna
03.05.2017

Jedna z těch, které nejsou určeny pro mě. Vytečkované řádky dokázaly mé mozkové pochody blokovat takovým způsobem, že mě nenapadlo jedno jediné slovo, které by se místo nich dalo uvést. (Jak nemilé je vzhledem k délce trvání různých poškození ze školy naslouchat vlastnímu prvňáčkovi, když líčí, co na ně řve paní učitelka: "Co se ptáte jako blbci?") Naštěstí mi jednoduché obrázky s bublinama už před časem poskytly dobrý návod, jak se sebevýchovou rodiče začít.

Mája01
08.01.2017

Určitě přínosné informace a inspirace k vyzkoušení v praxi. Nejlepší je ale stejně řídit se tím, co považujeme za nejlepší a adekvátní. Pro cenné informace o rodičovské komunikaci nemusíme chodit až za moře. Stačí si přečíst něco od Pavla Říčana, nebo od profesora Matějčka a dojdeme ke stejným závěrům.

AndyG
07.05.2016

Vynikající a z vlastní zkušenosti vím, že to funguje.

Autoři knihy

Adele Faber