Lucie89 Lucie89 komentáře u knih

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Tahle knížka se mi z cele série líbila asi nejvíce! Hned od začátku napínavý dej se spoustou nečekaných zvratů. Moc doufám, ze ještě nějaký díl s Erikou prijde

17.02.2024 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nebyla to zrovna knížka, kterou bych hltala jedním dechem, nicméně líbilo se mi téma o kterém byla. Hezké k zamyšlení..

24.04.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zajímavá knížka, která nutí přemýšlet o mnoha věcech..

11.04.2022 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Knížka mě moc bavila. Od autorky jsem již četla Alicinu síť (*) a byla jsem stejně spokojená. ☺️

(*) Pro ty, kdo četli i tuhle knížku...tak v Lovkyni najdete malinkaté překvapení ????

20.01.2021 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Nádherná a čtivá kniha, kde se prolínaly dvě časové osy, dva příběhy. Musím uznat, že dlouho ve mně kniha nevzbudila tolik emocí, jako tato. Opravdu hezký román. :)

03.02.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Knížka se mi líbila jako ty předešlé. Jediné co, tak mi vždy trvá aspoň 100 stran se začíst.. než jsem vtažena do děje.

16.08.2023 4 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Kniha mě nebavila. Vždy se snažím knížky přečíst i když mě moc nezaujmou, nicméně zde to nešlo. Přišlo mi, že autorka stále plácala o všem a přitom o ničem.

07.04.2018 1 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Tenhle druh literatury jsem četla poprvé a chytlo mě to. :) včera jsem už načala druhej díl :D

21.11.2017 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

U par předchozích knížek jsem měla problém se začíst, což se o této knížce říct nedá. Děj byl zajímavý hned od zacatku, navíc tam pro me bylo par překvapeníjedno z nich třeba to, ze Erika odjela v části vyšetřování pryč a přenechala vyšetřování někomu jinému. To bylo z meho pohledu na charakteristiku její postavy z dřívějších dílu překvapením .. tj. za me super díl. Jen mi prijde trosku za vlasy pritazeny vrah

03.02.2024 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Z knihy jsem popravdě trošku zklamaná. Možná je to tím, že jsem měla větší očekávání.
Líbí se mi myšlenka postavit lidí proti vyspělým civilizacim, avšak příběh podle mě postrádal větší rozpracování. Vzhledem k velkému množství mimozemských ras jsem se v průběhu ztrácela. Chápu, že nelze jejich popis zakomponovat pokaždé do děje a proto bych osobně uvítala na konci knihy třeba nějaký strucny popis jednotlivých ras, abych se lépe orientovala v příběhové linii.

07.02.2021 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Čím více jsem četla, tím více se mi kniha líbila. Oceňuji příběhové zvraty. :)

14.10.2020 5 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Věřím, že knížka se bude líbit těm, které tápají ve vztahu, mají nějaký trojúhelník, nebo prostě cítí (ať ze strany své či i svého okolí), že to není úplně dokonalé. Líbil se mi námět knihy, avšak kniha jako taková mě až tolik nebavila, děj mi přišel zdlouhavý. Od autorky mám rozhodně jiného favorita.

23.03.2020 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Na knize nejvíc oceňuji postupně se rozvíjející příběh i hlavní hrdinku. Líbilo se mi, jak se hlavní postava vyvíjí, tak i že kniha dostává ke konci napínavý spád. Překvapením pro mě byl nečekaný závěr.

27.02.2020 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Hodnocení spíše 4.3 :)

První stránky mě popravdě moc nebavily a zvažovala jsem, zda jsem volila správně. Avšak jak se příběh začal rozvíjet, bavil mě čím dál víc. Určitě super četba pro ty, kteří si říkali, že by chtěli nějaké rozhodnutí udělat někdy jinak...a vlastně i pro ty, co ne. Závěr mě mile překvapil. Jedna z mála knih, u které jsem nevěděla až do konce, jak to vlastně dopadne.

13.02.2020 4 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Romány pro ženy zrovna nehltám ve velkém, nicméně tuto autorku mám opravdu ráda a to zejména proto, že příběh se netočí jen okolo lásky a citů, rodiny, ale autorka také zdůrazňuje potřebu a důležitost kariéry v životě ženy.
(Pokud máte někdo tip na další knihy, kde hlavní hrdinky kolem 30tky řeší práci, určitě požádám o doporučení a budu vděčná za tip na knihu. :) )

01.09.2019 5 z 5

Ze začátku bylo horší zvyknout si na to, že je kniha psána formou scénáře. S tradičním HP se to srovnat nedá, ale špatné to také nebylo. Za mě lepší průměr :)

18.12.2016 3 z 5

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

Krásná kniha o opravdu fascinujícím muži a jeho přístupu k životu. :)

08.01.2014 5 z 5

Agentka Agentka Hana Parkánová-Whitton

Knížka neurazila, nicméně ani nenadchla. U knížky mi neseděl "vypravěčský styl" autora. Nešlo se mi 'vžít' do hlavní hrdiny.

19.01.2019 3 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Ke 3 dilu jsem se dostala po delsi pauze.. a uplne se do knizky ponorila. Autoruv humor miluji a uplne si ted rikam, proc jsem sakra vubec tu pauzu mela.?

12.04.2018 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Na romantiku a červenou knihovnu moc nejsem, nicméně tahle knížka se mi líbila. Snad brzy narazím na obdobnou, která pojednává jak o kariéře, tak i osobním životě. :)

14.08.2017 5 z 5