Úvahy a projevy

Knižní publikace Tomáše Bati „Úvahy a projevy“ byla poprvé vydána roku 1932 vydavatelstvím TISK Zlín. Tomáše Baťu pochopíme nejlépe studiem jeho vlastních myšlenek. Základním dílem jsou jeho „Úvahy a projevy“. Kniha obsahuje kompletní soubor písemných projevů, úvah a článků Tomáše Bati, kterými se obracel k posluchačům hlavně prostřednictvím podnikového časopisu a materiálů vydaných firemním nakladatelstvím Tisk. Pro pochopení Baťovy podnikatelské a životní filozofie je studium tohoto díla nevyhnutelné. Předmluva Milan Zelený a Antonín Cekota. 3. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133790/big_uvahy-a-projevy-HW0-133790.png 4.564

Kniha Úvahy a projevy

adamvklimes

Dobry den,
ja sazim, ze Batovi bychom recmi typu ''Skoda, ze jich neni vic.'' a ''Az se divim ze to byl Cech.'' atd., radost neudelali. Mnohem spise hledme sami ze sebe nove Baty udelat!
Adam

Taufa

Poučné a zajímavé. Určitě přínosné pro obchodníky a podnikatele. Chvílemi (hlavně druhá polovina knihy) méně čtivá a mírně nudnější, proto 3/5.

Lavastan
05.12.2020

Výborná kniha od Tomáše Bati o jeho podnikání, kdy z ospalého zapadlého Zlína vytvořil město budoucnosti. Geniální vizionář a jeden z nejlepších podnikatelů v historii naší země! Knihu určitě doporučuji.

Layyen
01.12.2020

Občas to nebylo úplně dobře čitelné ale myšlenky a principy jsou stále platné, ale společnost se od nich bohužel celkem dost odklání. Určitě lze doporučit jak z obchodního, ekonomického i myšlenkového a nadčasového rozměru.

karelpeter
20.09.2020

Neuvěřitelné, že jsou ty myšlenky a projevy staré 100 let. Daly by se tesat do kamene. Smekám.

ARWS
01.01.2020

Velmi doporučuji k přečtení všem podnikatelům. Je tu spousta podnětných myšlenek a když bych měl vypíchnout pro podnikání jednu z těch nejdůležitějších - "Dřív nebo později se každá činnost projeví v číslech". Rozhodně si ještě někdy přečtu jednou. Je fascinující, jak se v současné době velmi často objevuje objevené - to, co už dávno věděl T. Baťa.

Matiniela
28.08.2018

Baťa byl velice chytrý a jeho myšlenky jsou nadčasové. Kdo by čekal, že taková velká osobnost se narodí u nás a vybuduje z firmu, která je svého druhu největší na celém světě? Kdybychom měli více Baťů, myslím, že naše země by byla úplně někde jinde. Knihu jsem slyšel jako audioknihu a určitě si ji koupím do své knihovny a to ve Zlíně :)

romann
29.06.2016

Vynikající kniha. Opravdu smekám, před Tomášem Baťou. Škoda, že takových lidi není u nás více. Neskutečně skromný, moudrý člověk. Určíte doporučuji k přečtení. V knize je hodně úvah, s kterých by se měl každý rozumný člověk poučit.