lucie.svobodova lucie.svobodova komentáře u knih

Ptákovina aneb Ženská v povětří Ptákovina aneb Ženská v povětří Alena Bures

Tato knížka ve mně vyvolala několik otázek a dokud mi na ně někdo neodpoví, asi nebudu spát

Jaká by byla vaše první myšlenka, kdybyste šli na procházku a najednou zjistili, že rozumíte, co si mezi sebou říkají ptáci?
Dovedete si představit, že máte třeba rande a změníte se ve slepici / husu / káně nebo třeba zoborožce?
Přáli jste si někdy být mouchou, abyste mohli být něčemu přítomni? To byste mohli být i v roli ptáka, třeba taková přítomnost u trestného činu ale říct jak to bylo nikomu nemůžete.. co byste udělali?

U knížky jsem se upřímně pobavila, některé scény jsem si živě představovala a dozvěděla jsem se o tolika ptácích těch reálných okřídlených co venku létají nebo se o to aspoň mohou pokusit jen aby v dnešní době nedošlo k nějakému nedorozumění

“Krimi linka zde byla takové příjemné zpestření příběhu .

Jedná se o milou, vtipnou jednohubku - ideálně strávený večer? Tahle knížka, sklenka prosecca a něco dobrého k snědku
Čte se skvěle, i vzhledem k tomu, že je psaná hovorovou češtinou, takže tak, jak nám příznačně “zobák narostl.

23.11.2023 5 z 5

Elena to ví Elena to ví Claudia Piñeiro

Rita byla nalezena oběšená ve zvonici kostela. Toho dne pršelo. Případ byl uzavřen jako sebevražda, ale její matka ví, že se dcera nezabila.

Tak začíná anotace knihy. Čekali byste dle ní napínavou detektivku plnou tajemství a jejich postupného rozplétání? Tak ne, přesně tohle vás nečeká, i když při čtení anotace to byla i má první myšlenka

Je to totiž mnohem náročnější čtení. Najdeme zde mnoho těžkých témat. Ať už je to téma nemoci (Elena trpí Parkinsonovou chorobou), náročného vztahu matka - dcera, mateřství, které každá žena může vnímat úplně jinak a může od něj čekat i něco jiného, ztráty blízké osoby a mnoho dalších.

V poslední době se ke mně dostalo více knih s tématem nějaké nemoci, ať už známé nebo méně známé nebo určitého postiženi. A já si myslím, že je dobře, že se začínají čím dál více tyto témata do knih zahrnovat. I kdyby si měl díky tomu jen jeden člověk ze sta uvědomit, že to není žádná (_._), takhle žít, bude to mít určitě vliv na vnímání takto nemocných / postižených lidí.

Nebála bych se u této útlé knížky říct, že “detektivní děj je jen takové pozadí. Pozadí k náročnému životnímu příběhu.
Jak jsem již zmínila, kniha je nabitá především tématy k zamyšlení. Řekněme, že je takovou “zpovědí. Ale rozhodně to není podané otravným / rušivým způsobem, jak by někoho mohlo napadnout.

Setkáte se zde se srdceryvným příběhem plným emocí a bolesti. Příběhem, jak si člověk dokáže jít za svým, i když je to pro něj velice bolestivé a náročné.

Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu útlou knížku, nebudu zde pitvat okolní děj, do komentáře přidám anotaci a vy neváhejte a do této jednohubky se určitě pusťte! Budete překvapeni, co z ní “dostanete.

15.11.2023 5 z 5

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Naomi strávila léto s kamarádkami, již před lety, když byly ještě malé holky. V lesích hrály “Hru na bohyně, toulaly se lesem a představovaly si svět obřadů a zázraků.

Poklidné léto náhle skončilo, když na Naomi někdo zaútočil, přežila jako zázrakem 17 bodných ran.
Dočkala se identifikace toho, kdo ji měl ublížit. Spolu se svědectvím kamarádek za mříže poslaly sériového vraha. Byl hledaný za vraždu několika žen, ale ublížil skutečně i Naomi?
Byly to hrdinky nebo lhářky?

Začala bych tím, že miluji thrillery, jak mnozí z vás už vědí.
V tomto případě mě zaujala ihned na první pohled obálka knihy a já věděla, že si ji potřebuji přečíst.

Kate Alice Marshall - do této chvíle pro mě neznámá autorka. Jaký mám názor na její styl psaní?

Když jsem se ponořila do čtení, nemohla jsem knížku ani odložit. Dostává se nám totiž originálního příběhu plného temnoty, nebezpečí, lží, zvratů i možných odhalení.
Občas byla nějaká část trochu předvídatelná, převažoval však wow efekt .

Mohou lži “přežívat tolik let, aniž by byly odhaleny? A jak to bude v tomto dechberoucím příběhu? Dozvíme se, jak to tehdy skutečně bylo?

Postavy jsou zde originální a skvěle propracované. Charaktery jsou to různé, každopádně uvěřitelné. Některé sympatické, některé méně, každý si najde zajisté své.

Máte rádi knížky u kterých musíte přemýšlet? Milujete napětí a zvraty?
Dedukujete z děje rádi co se skutečně stalo?
A chcete zjistit co se před lety v lesích skutečně stalo?

Tak neváhejte a knížku si určitě pořiďte!

11.10.2023 5 z 5

Zázrak na nástupišti číslo 5 Zázrak na nástupišti číslo 5 Clare Pooley

Tak tohle nejde označit jinak než milé, odpočinkové čtení . Které se ještě k tomu čte “sakra dobře . A nejednou pohladí po duši v této uspěchané době.

V reálném světě se s takovýmto přístupem, který autorka popisuje, už asi moc nesetkáme, jelikož se to “nenosí a každý si všímá jen sám sebe. Ale je třeba brát ohled na to, že se jedná o knížku .

Parta lidí na nástupišti nemá společného nic víc, než příměstský spoj do Londýna. Ale zůstane to tak? Nebo je osud svede dohromady a stanou se z nich přátelé?

Každý je charakterem úplně rozdílný, alespoň na první pohled, ale je to skutečně tak nebo zdání klame?

Seznamte se, prosím, například s Ionou, Svěžím sexistou ze Surbitonu nebo s PPP - Podezřele Přívětivým Plyšákem.
Co je to za přezdívky? Na to už si budete muset přijít při čtení .

U autorky oceňuji vykreslení charakterů postav, to zvládá opravdu bravurně a myslím, že mnozí z nás (čtenářů), se v nějaké z postav i najdou.

Rozhodně si od autorky přečtu i její předchozí knížku - Kavárna na konci ulice.

Po všech těch hororech, thrillerech a psychothrillerech to byla taková výhybka () “na odpočinek a byla opravdu skvělá .

21.09.2023 5 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Thriller psychologický thriller.

Mnohokrát jsem slyšela názory, že lidé čtou především zahraniční autory, protože domácí autoři neumí napsat kvalitní thriller / horor / fantasy, a můžeme si postupně doplňovat další a další žánry.

V mnoha případech to byl právě názor na thrillery, které jsou moje láska.
Od dnešního dne mohu s čistým svědomím odpovídat: Neumí? Tak si přečti novou knížku od Eleny - Než zjistíš pravdu.. A zjistíš pravdu - a to že sakra tedy umí! Minimálně Elena rozhodně!

Jen přečtení anotace mě utvrdilo v tom, že to je knížka, kterou CHCI přečíst.

Celý děj knihy se odehrává v Americe a tento americký způsob života je vykreslen tak dokonale, že se těžko věří, že autorka je opravdu Češka.

Vyprávění je ze dvou pohledů - Amandy a Maddie - dvou sousedek. Mám v příbězích toto střídání vypravěčů velmi ráda, stejně jako když se minulost prolíná s přítomností.

Po přečtení nemohu uvěřit, že se jedná o autorčinu prvotinu. Kniha se četla úplně sama, ubíhala stránku za stranou a nechtěla jsem ji odložit. Příběh je protkaný dramatem, vztahy a především tajemstvím. Moc se mi líbilo, jak příběh gradoval a autorka nás držela v napětí, co - jak - proč..

A jakým tajemstvím? To už tady nenajdeš, na to se musíš ponořit do čtení této (za mě) skvěle napsané knihy.

16.09.2023 5 z 5

Vrčící naděje Vrčící naděje Lenka Hnátová

Tak tady mě na první pohled zaujala obálka knížky. Hned v závěsu to byla anotace, podle které bych si dovedla představit i akční film
Nu což - spokojím se s touhle knižní jednohubkou.. mám k ní však jednu výhradu - je moc krátká ..

Děj knížky je nabitý akcí a rozhodně bych ho nazvala poutavým. Já miluji postapo, od zombíků v Živí mrtví až po Vrčící naději . Musím říct, že celé tohle dílo je naprosto promakané a jednoduše - Leni - klobouk dolů. Je to něco nového, neokoukaného a rozhodně chtělo odvahu jít s tím na trh.

Hlavní postavy jsou perfektní, Samael je můj favorit číslo jedna, taková útlá knížečka a stejně jsem si ho stihla hrozně oblíbit, ani nevím pořádně proč, ale prostě to tak je. A hlavní hrdinka? Tišší´ postavu jsem snad ještě nezažila ..

Samael je voják, který dostane důležitý úkol sblížit se s vlkodlačicí ale jak tohle může dopadnout? Jak to může fungovat bez možnosti normální komunikace? A proč vlastně?

Nalezneme zde akci, napětí, nějakou tu romantiku a také nějaké ty zvraty.. Zajímá tě jaké? Tak to už si musíš zjistit v knížce sám!

13.09.2023 5 z 5

Tajemství ztracené holčičky Tajemství ztracené holčičky Simona Nečasová

Příběh s nádechem duchařiny? Proč ne
Už při pohledu na obálku knihy jsem měla chuť si ji přečíst.

Hlavní postava - Hana se odstěhuje z velkoměsta téměř na samotu, do roubenky. Konečně chce začít žít podle sebe a věří, že zde se ji to povede
Ale bude to tak jednoduché a dle jejích představ? Nebo ji to někdo - něco naruší?
Haně se začne totiž zjevovat pravidelně duch.. duch malé holčičky Ale proč? Co od ní chce?

Vydá se tak do vesnice pátrat, ale měla to dělat? Na co přijde? Odhalí něco co odhaleno nikdy nemělo být?

Nechyběla zde ani romantická linka, když se Hana na první pohled zamilovala do mladého vdovce z vesnice.

Děj příjemně ubíhá, čte se poměrně dobře, i když jsou tam občas nějaké drobné nesrovnalosti, ale rozhodně bych to nenazvala žádnou tragédií.

Doporučila bych knihu číst spíš na podzim, třeba při dešti s hrnkem dobrého čaje ne když venku paří sluníčko, jako jsem to udělala já Dodá to knížce tu pravou atmosféru.

13.09.2023 3 z 5

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

Miluji knížky, kde je více časových linek v ději - to nalezneme i v této úžasné knížce. Střídá se nám zde minulost, kdy hlavní postava Dominika vzpomíná na začátky svého vztahu s Francouzem Nicolasem a současnost - Dominika se ocitla v pro ni cizí zemi, kde nikoho nezná a nechápe, kam se poděl její manžel.

Někdy bývá toto střídání spíše na škodu, jelikož se v příběhu čtenář může lehce ztratit, ale to rozhodně není případ Kristinky, ta to totiž zvládla ve své knížce naprosto bravurně.

Jelikož jsem milovnicí krimi, téměř detektivní linka současnosti mě velmi mile překvapila. Musím také zmínit perfektní vykreslení míst, kde se příběh odehrává - jelikož ráda cestuji a cestovní ruch mám i vystudovaný, knížka mi naprosto sedla a užívala jsem si ji každou stránkou víc a víc. Občas jsem si připadala, že jsem s Dominikou přímo v místech, kde se ocitla.

Dominika mi byla sympatická a celý její příběh jsem prožívala spolu s ní. Když už jsem si myslela, že vím, jak to celé dopadne, tak jsem zjistila, že vlastně nevím vůbec nic .. Nalezneme zde romantiku, rodinné drama, intriky, zvraty i napětí.

Zajímá tě, co se stalo s Nicolasem? Našla ho Dominika? A jaký byl důvod jeho zmizení?

Tak nečekej, pořiď si knížku a pusť se do čtení!

12.09.2023 5 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Představte si, že jste součástí tragédie, kdy přijdete o život, jaký jste měli - o rodiče, o svou nejlepší kamarádku, domov, dokonce o svoji tvář, Hrozná představa, že?
Přesně tímto si v knížce prochází teprve šestnáctiletá Ava
A jak se v tomto stavu začlenit zpět do normálního života? Nastoupit zpět do školy, když na Vás každý zírá a nazývá Vás nelichotivými výrazy?
Když ani Vy samotní se na sebe nechcete podívat do zrcadla?
Jednoho dne však potká Piper - svou stejně postiženou spolužačku, která ji dostane z její komfortní zóny. Jak bude celý příběh pokračovat? Dokáže se Ava sžít s tím, co se stalo a začít si život opět užívat, tak jako dřív?
Pozná Ava opět pravé přátelství, když o svou nejlepší kamarádku přišla?
Až do jaké míry dokáží být lidé svým chováním nechutný?
To už si musíte zjistit Vy samotný

Knize se nedá upřít čtivost a jak tak přemýšlím, nenapadá mě žádná jiná s podobným tématem. Jistě s Vámi při čtení zamávají emoce a budete přemýšlet nad tím, jak byste se na místě Avy zachovali nebo cítili Vy samotní.
Příběh je autorkou podán tak opravdově, že by si člověk myslel, že to snad zažila na vlastní kůži.

Bezesporu se jedná o silný příběh, který by neměl minout nejen YA základnu čtenářů.

Každý z nás má nějaké jizvy - jen u někoho jsou vidět více, u někoho méně a někdo se je snaží ukrýt úplně.

Přemohla své démony a nosí své jizvy jako křídla.

Já se nevzdám. Rozhodla jsem se bojovat.

12.09.2023 4 z 5

Připoutaní Připoutaní Ross Jeffery

S porovnáním s ostatními knihami, které čtu, je tohle opravdu sousto na jedno odpoledne při kávě jo, to jsem si říkala - a ejhle to je tak nabitá knížka emocemi, že to opravdu u jedné kávy přečíst nešlo

Novela in-flash nic ti to neříká? Neboj, také jsem nevěděla o co jde
Je to specifický literární útvar, kdy autor píše povídky, které fungují samostatně, ale spolu vytváří komplexní příběh. A zde autor ukazuje, že to opravdu umí

Jedná se o velmi silný psychologický příběh, o příběh syna a otce otce a syna a o jejich poutu. Setkáme se zde s chlapcem, který postupně dospívá, až se také sám stane otcem a při výchově se snaží poučit z chyb, které udělal jeho otec.
Ale i tak nějaké chyby dělá, jak už to tak bývá..
Autor píše poutavě, nijak to neprotahuje a jde rovnou k věci, takže za mě super .
Každopádně knížka je tak nabitá emocemi, že i zde jsem si musela ke čtení přizvat balíček kapesníků (fuuu, od toho co jsem matka, jsem nějaká ubulená )

Rozhodně přečtení této útlé knížečky doporučuji

09.09.2023 5 z 5

Hotel času Hotel času Emilly Ross

Jedna z knížek, co mě oslovila svou obálkou a věděla jsem, že to je ten český horor, který si potřebuji přečíst A teď bych ho chtěla mít i v papírové verzi ve své knihovně, tak snad jednou?

Hlavní hrdinka Nika 25. narozeniny oslava milovnice hororů a tajemných míst výprava do Evropy Polsko 7 dalších přátel Kam tohle může asi tak vést?

To Vám mohu říct naprosto přesně - do starého hotelu, kde si s našimi postavami (a s námi) pohraje čas.
Pojďme se společně bát, události, které tato partička bude prožívat bude totiž strach stupňovat.

Emilly umí atmosféru tak dokonale popsat, že mi chvílemi běhal mráz po zádech a rozhodně to není čtivo vhodné na večery, kdy jste samotní doma . Problém je, že když čtete, tak číst prostě musíte.. samota nesamota, večer, nevečer.

Autorka má příběh promyšlený do úplných detailů, vše dává smysl a zápletka nemá chybu. Nebudu víc prozrazovat, protože nechci prozradit příliš.

Zde máme příklad, že i Češi, v tomto případě Češky umí psát horory a perfektní horory!

09.09.2023 5 z 5

Rovnováha Rovnováha Petr Švec

Že je štěstí vrtkavé? O tom se tu přesvědčila hlavní postava stačila totiž jedna nehoda, aby se mu život rozsypal na padrť..
Netušil, že existuje druhý svět, dokud nespatřil prvního ducha.
Náhoda střídala náhodu a jeho kroky vždy směřovaly vždy k továrně - byl povolán Ale kým?
Myslel si, že rozplétá tragická vlákna minulosti, ale spíš si z nich pletl oprátku.
Nikdy dřív totiž nebyl blíže smrti než teď Náhody totiž neexistují.

Toť shrnutí z anotace, která nám v tomto případě prozrazuje možná zbytečně mnoho.

Každopádně knížka se četla perfektně
Co u této knížky musím vyzdvihnout jsou popisy to je sakra věc!
Děj ubíhá a napětí se zvyšuje, po přečtení anotace prostě jen čekáš co kdy přijde a jestli to přijde.
Některé scény v knize jsou zvládnuté natolik dobře, že se mi doslova vryly pod kůži a snad ještě teď mám husí kůži.

Bude pokračování?

Máš rád duchařinu? No tak neváhej!

09.09.2023 4 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Hlavní hrdinka se nechá uspat ve stázi vzhledem ke své nemoci a čekání na léčbu ale co když se nevzbudí za čas, na kterém se dohodli? Ale o desítky let později? Probouzí se tak úplně do jiného světa.
Jak se s tím vším okolo popasuje? Dokáže se po takové době začlenit?

Hned od začátku mě děj knihy vtáhl do sebe, autorka má perfektní představivost a skvěle vykresluje technologie a život v budoucnosti Nebo, že by Zuzka byla návštěva z budoucnosti a ví, jak to tam bude chodit?

Rozhodně toto dílo musím označit za čtivé, propracované a bezesporu zajímavé! Taky se sci-fi začínáš nebo se mu chystáš dát šanci? Tak přesně tento titul je ten pravý!

Těším se na pokračování .

Není nebe nad Mexikem Není nebe nad Mexikem Michal Březina

Tak tahle jednohubka stojí za to a dovedla bych si podle ní představit nějaký kratší akční film ..
Hlavní hrdinka - sympatická, trochu potrhlá Klára nechává svůj dosavadní život v České republice a odjíždí do Mexika, na svou tak trochu šílenou jízdu
Nalezneme zde prvky akce, hororu i humoru, kdy Kláru potkávají až bizarní události.

Víc vyzrazovat nebudu, ať nevyzradím příliš .

Autor píše uvolněně, čtivě a určitě se podívám na nějakou z jeho dalších knížek.

07.09.2023 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Díky novému vydání titulu jsem po x letech měla možnost udělat si rereading

A mohu říct, že po letech se mi kniha líbí ještě víc, jelikož ji chápu zase malinko jiným směrem.
Jak již anotace napovídá, jde tu hodně o lidi o jejich chování, bezmoc, aroganci, násilí a chování v nějakých daných krizových situacích.

Nový přebal by mohl být lehce matoucí, jelikož modré nebe a zeleň není k příběhu úplně vypovídající, k tomu se hodí více původní, temnější obálka.

Kniha Vás vtáhne do děje hned od první stránky. Máme zde velké množství postav - Kingova klasika .. ale na jak dlouho jich takové množství dál v příběhu skutečně bude?

Dovedete si představit, že ráno vyrazíte například do práce a najednou - průhledná bariéra - a dál prostě nemůžete..? Jak byste asi reagovali?

Najdeme zde snad vše, co ve světě skutečně nalezneme a rozhodně to není procházka růžovou zahradou - vraždy, sebevraždy, intriky, podrazy,.. a teď si vezměte, že se vše postupně odkrývá ve světě ve světě, prostě pod kupolí, odkud nemůžete odejít
Povede se všechno zastavit a vyřešit? Jak, kdy?

Bezesporu se jedná o naprosto výtečně propracovanou knihu a je jednou z mých nejoblíbenějších. Každopádně bych ji asi úplně nedoporučila Kingovským nováčkům, to bych sáhla po méně komplikované knížce.

Pohádka Pohádka Stephen King

Na úvod bych řekla, že jsem milovnice S. Kinga. Možná pro to, jsem měla trochu strach, jaká tato knížka bude, jelikož od krále hororů známe trošku jiný typ knížek.
A víte co? Byla to pecka! King prostě umí, a umí skvěle!

Hlavní postava byla sympatická a během příběhu jsem si k Charliemu vybudovala vztah a vše prožívala s ním. A jako milovnice psů jsem si samozřejmě vybudovala vztah i k Radar.
Celý děj byl skvěle promyšlený, i když občas trošku zdlouhavý, a já ho naprosto hltala a užívala si ho naplno. Kniha má přes 700 stran a v žádném případě bych to neřekla, jak rychle jsem ji měla dočtenou.

Autor si umí se čtenářem parádně pohrát, i obyčejné vyprávění o středoškolákovi pozvedne úplně do jiného vesmíru. Zažila jsem u čtení mnoho pocitů - smála jsem se, byla jsem smutná a občas se i malinko bála.

Klasický King - první část pro někoho může být vleklá a zdlouhavá, věřím, že kvůli tomu někdo knížku může i odložit, ale nedělejte to, radím Vám dobře !
V některých pasážích naráží na klasiku a i to je jedna z věcí, co mi při čtení byla velice sympatická.

Troufám si říct, že se jedná o jedno z nejlepších Kingových děl a rozhodně stojí za přečtení!

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Od skvělé autorky jsem četla Příběh slunečnice a hned po dočtení jsem věděla jedno - musím si přečíst i Příběh akvamarínu!
A pozooor - překvapení taky rozhodně nezklamal..
Mně se prostě líbí, jak Miriam píše připadám si, jak když jsem s těmi postavami v knize i já.

Opět se nám zde prolínají dvě dějové linky - minulost a současnost a možná i nějaká ta cesta časem? Co myslíte - je to možné?

Ze začátku jsem si nemohla úplně najít cestu k hlavní hrdince - Jasmíně - přišla mi jako tichá, nudná, neprůbojná asociálka, která se nechává vyživovat maminkou, u které bydlí.
V průběhu knihy však došlo k zásadní změně. K jaké? A proč?
To už si musíš zjistit sám, takže honem - naběhni na internet, kupuj a čti, budeš to mít přečtené hned, jinak tě to totiž nenechá .

Moc se mi líbil autorčin popis míst, do kterých je příběh zasazen. Stejně tak obdivuji přecházení dnešní mluvy do mluvy původní a užití polských frází .

V knize nebude chybět láska, ale ani závažné téma a tady se člověk zastaví, zamyslí se a dojde mu, že zdraví je to nejcennější, co může mít.

Takže za mě opět velké díky a těším se na další knižní závislost doufám, že již brzy

31.08.2023 5 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Miluji knihy podle skutečných událostí i když bývají často na čtení velice náročné. A to je přesně tento případ - tahle kniha je totiž emoční jízda. Ani nevím kolik stran jsem probrečela, ale posledních xy to bylo určitě. Takže kapesníčky ke čtení nutností, myslím si, že tady nejedna slza ukápne totiž úplně každému.

Příběh plný lásky, přátelství, nespravedlnosti, odhodlání, zrady od nejbližších, bolesti, křivdy a smutku.
Všechno tohle v knize najdete

Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy - ať už Jessicu, Dannyho, tak i Tinu a naprosto chápu jejich vztah a propojení. Osud už k nim ovšem už tak štědrý nebyl .
Krásní, mladí, celý život ještě před sebounebo vlastně ne?

Absolutně nechápu žádného z rodičů výše zmíněných do jednoho úplně prazvláštní a u mnohých nechutný a vůbec by se rodiči neměli nazývat.
Nebudu prozrazovat více, abych neprozradila příliš.

Kniha se mi četla sama, musela jsem totiž vědět co bylo dál, ale rozhodně to nebylo jednoduché čtení.
U čtení jsem byla šťastná, smutná, naštvaná, zhnusená a často jsem nechtěla ani uvěřit, co člověk dokáže

Doslov autorky nebudu ani komentovat, tam padlo kapesníčků nejvíce

31.08.2023 5 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Příběh, který na Wattpadu získal přes 400 000 čtenářek a já díky KNIHY DOBROVSKÝ mám tu čest dělat knížce ambasadorku, čímž na stokrát děkuji!

Upřímně jsem měla dle ostatních recenzí nejprve trochu rozporuplné pocity a měla strach se do čtení pustit..

Je pravda, že začátek knihy má takový pomalejší rozjezd, er-forma nesedne každému, ale rozhodně po dočtení mohu říct, že jako celek je to hezky zpracované dílo .. Autorka píše čtivě, kapitoly jsou dlouhé akorát, nijak je zbytečně nenatahuje.

Jedná se o YA dílko, které je vcelku milé a příjemné, jen pro příště bych se pokusila na místě autorky vyhnout er-formě a raději knížku psala z pohledu více osob
Bylo by to učesanější ..

Josephine (Josie) mi bylo od začátku líto - měla pouze jednu kamarádku - Val a rodiči byla přehlížena a ponižována, jelikož jejich dítětem byla jejich práce. A záleželo jim jen na tom, aby jim neudělala ostudu.

Zlom ovšem nastane, když se Val dá dohromady s Ethanem - díky tomuto vztahu Josie získá nové přátele - Ethana, Archera a Chase.

Velmi se mi líbí, že autorka pojednává postupně o celé partě kamarádů, která se v posledním ročníku propojí - čiliJosie a Chase, Val, Ethen a Archer.

Pojď se z touto partičkou seznámit i ty, určitě to stojí za to

Knížka je o přátelství, první lásce, trápení, vztazích s rodiči, prostě exploze emocí - které se nevyhnuly v dospívání ani mně a myslím, že ani většině z vás

Závěr knihy je dojemný a nebudu lhát - i slzička ukápla

Těším se na další díl trilogie a určitě nebudu žádnou knihu podceňovat dříve, než ji skutečně přečtu.

Zamilovávat se do něj bylo jako letní večery, kdy po parném dni přichází chvíle odpočinku. Vzácné minuty krátce po západu slunce, kdy se nebe halí do pastelových barev. A přestože víš, že jakmile nastane noc, ze tmy se opět vynoří tví démoni, po tu krátkou chvíli v srdci cítíš nevysvětlitelný klid.

21.08.2023 4 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

Nejprve jsem si myslela, ze začátku čtení, že jde o soubor povídek a meziher - než se vše začalo prolínat a dávat smysl jako celek. A úžasný celek.
Než jsem začala číst štafety, fantasy jsem se vyhýbala (ani nevím proč), každopádně jsem tomuto žánru přišla postupem času na chuť a za sebe mohu říct, že tato knížka od @ je naprosto perfektní .
Příběh je o čarodějce Henrietě, která se díky náhodnému setkání stane léčitelkou, respektive tento dar převezme. Začne si říkat Henika, jelikož se chce od svého bývalého života oprostit. Dá stařence určitý slib, který teď musí dodržet. Jaký? A splní ho?
Na to si odpověď už musíte v téhle knižní jednohubce najít sami .
Pomáhat vyráží na své věrné klisně Potvoře (jestli si ještě někdy pořídím nějaké zvířátko, vím, jak se bude jmenovat ). Když už jsme u těch zvířátek, musíme si dát pozor i na straku Co ta má s příběhem společného a neskrývá něco?
Není to vše jen růžové a pohádkové, jak se na první pohled může zdát Děj nás provede i temnými stránkami života - například když se mocný vladař rozhodne vyvraždit všechny, z koho nemůže udělat vojáky. Jak tohle všechno dopadne?
Dalo by se říct, že jsem u čtení byla Henikou učarována a knížku zhltla během jednoho dne.
A jestli stojí za přečtení? Za mě je to jedno veliké ANO!
Na první pohled jsem se zamilovala do obálky knihy a na první počtenou jsem se zamilovala do celé knihy.

18.08.2023 5 z 5