lucie.svobodova lucie.svobodova komentáře u knih

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Od skvělé autorky jsem četla Příběh slunečnice a hned po dočtení jsem věděla jedno - musím si přečíst i Příběh akvamarínu!
A pozooor - překvapení taky rozhodně nezklamal..
Mně se prostě líbí, jak Miriam píše připadám si, jak když jsem s těmi postavami v knize i já.

Opět se nám zde prolínají dvě dějové linky - minulost a současnost a možná i nějaká ta cesta časem? Co myslíte - je to možné?

Ze začátku jsem si nemohla úplně najít cestu k hlavní hrdince - Jasmíně - přišla mi jako tichá, nudná, neprůbojná asociálka, která se nechává vyživovat maminkou, u které bydlí.
V průběhu knihy však došlo k zásadní změně. K jaké? A proč?
To už si musíš zjistit sám, takže honem - naběhni na internet, kupuj a čti, budeš to mít přečtené hned, jinak tě to totiž nenechá .

Moc se mi líbil autorčin popis míst, do kterých je příběh zasazen. Stejně tak obdivuji přecházení dnešní mluvy do mluvy původní a užití polských frází .

V knize nebude chybět láska, ale ani závažné téma a tady se člověk zastaví, zamyslí se a dojde mu, že zdraví je to nejcennější, co může mít.

Takže za mě opět velké díky a těším se na další knižní závislost doufám, že již brzy

31.08.2023 5 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Miluji knihy podle skutečných událostí i když bývají často na čtení velice náročné. A to je přesně tento případ - tahle kniha je totiž emoční jízda. Ani nevím kolik stran jsem probrečela, ale posledních xy to bylo určitě. Takže kapesníčky ke čtení nutností, myslím si, že tady nejedna slza ukápne totiž úplně každému.

Příběh plný lásky, přátelství, nespravedlnosti, odhodlání, zrady od nejbližších, bolesti, křivdy a smutku.
Všechno tohle v knize najdete

Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy - ať už Jessicu, Dannyho, tak i Tinu a naprosto chápu jejich vztah a propojení. Osud už k nim ovšem už tak štědrý nebyl .
Krásní, mladí, celý život ještě před sebounebo vlastně ne?

Absolutně nechápu žádného z rodičů výše zmíněných do jednoho úplně prazvláštní a u mnohých nechutný a vůbec by se rodiči neměli nazývat.
Nebudu prozrazovat více, abych neprozradila příliš.

Kniha se mi četla sama, musela jsem totiž vědět co bylo dál, ale rozhodně to nebylo jednoduché čtení.
U čtení jsem byla šťastná, smutná, naštvaná, zhnusená a často jsem nechtěla ani uvěřit, co člověk dokáže

Doslov autorky nebudu ani komentovat, tam padlo kapesníčků nejvíce

31.08.2023 5 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Příběh, který na Wattpadu získal přes 400 000 čtenářek a já díky KNIHY DOBROVSKÝ mám tu čest dělat knížce ambasadorku, čímž na stokrát děkuji!

Upřímně jsem měla dle ostatních recenzí nejprve trochu rozporuplné pocity a měla strach se do čtení pustit..

Je pravda, že začátek knihy má takový pomalejší rozjezd, er-forma nesedne každému, ale rozhodně po dočtení mohu říct, že jako celek je to hezky zpracované dílo .. Autorka píše čtivě, kapitoly jsou dlouhé akorát, nijak je zbytečně nenatahuje.

Jedná se o YA dílko, které je vcelku milé a příjemné, jen pro příště bych se pokusila na místě autorky vyhnout er-formě a raději knížku psala z pohledu více osob
Bylo by to učesanější ..

Josephine (Josie) mi bylo od začátku líto - měla pouze jednu kamarádku - Val a rodiči byla přehlížena a ponižována, jelikož jejich dítětem byla jejich práce. A záleželo jim jen na tom, aby jim neudělala ostudu.

Zlom ovšem nastane, když se Val dá dohromady s Ethanem - díky tomuto vztahu Josie získá nové přátele - Ethana, Archera a Chase.

Velmi se mi líbí, že autorka pojednává postupně o celé partě kamarádů, která se v posledním ročníku propojí - čiliJosie a Chase, Val, Ethen a Archer.

Pojď se z touto partičkou seznámit i ty, určitě to stojí za to

Knížka je o přátelství, první lásce, trápení, vztazích s rodiči, prostě exploze emocí - které se nevyhnuly v dospívání ani mně a myslím, že ani většině z vás

Závěr knihy je dojemný a nebudu lhát - i slzička ukápla

Těším se na další díl trilogie a určitě nebudu žádnou knihu podceňovat dříve, než ji skutečně přečtu.

Zamilovávat se do něj bylo jako letní večery, kdy po parném dni přichází chvíle odpočinku. Vzácné minuty krátce po západu slunce, kdy se nebe halí do pastelových barev. A přestože víš, že jakmile nastane noc, ze tmy se opět vynoří tví démoni, po tu krátkou chvíli v srdci cítíš nevysvětlitelný klid.

21.08.2023 4 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

Nejprve jsem si myslela, ze začátku čtení, že jde o soubor povídek a meziher - než se vše začalo prolínat a dávat smysl jako celek. A úžasný celek.
Než jsem začala číst štafety, fantasy jsem se vyhýbala (ani nevím proč), každopádně jsem tomuto žánru přišla postupem času na chuť a za sebe mohu říct, že tato knížka od @ je naprosto perfektní .
Příběh je o čarodějce Henrietě, která se díky náhodnému setkání stane léčitelkou, respektive tento dar převezme. Začne si říkat Henika, jelikož se chce od svého bývalého života oprostit. Dá stařence určitý slib, který teď musí dodržet. Jaký? A splní ho?
Na to si odpověď už musíte v téhle knižní jednohubce najít sami .
Pomáhat vyráží na své věrné klisně Potvoře (jestli si ještě někdy pořídím nějaké zvířátko, vím, jak se bude jmenovat ). Když už jsme u těch zvířátek, musíme si dát pozor i na straku Co ta má s příběhem společného a neskrývá něco?
Není to vše jen růžové a pohádkové, jak se na první pohled může zdát Děj nás provede i temnými stránkami života - například když se mocný vladař rozhodne vyvraždit všechny, z koho nemůže udělat vojáky. Jak tohle všechno dopadne?
Dalo by se říct, že jsem u čtení byla Henikou učarována a knížku zhltla během jednoho dne.
A jestli stojí za přečtení? Za mě je to jedno veliké ANO!
Na první pohled jsem se zamilovala do obálky knihy a na první počtenou jsem se zamilovala do celé knihy.

18.08.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Hned od začátku akce - a to já ráda Někomu by se to mohlo zdát nechutné, ale pro mě je to přesně to, co má správný thriller mít!
Popisy vůně spáleného masa, upravené hořlaviny, nechybí ani prasklé a vysušené bulvy, popraskané kůže a někdy ani vyrytá písmena a znaky v těle
Co ale znamenají? Kam mají vyšetřovatele dovést? Je to vodítko nebo je to má naopak zmást?

Poe se vrací po suspendaci opět do služby - nastolí tam pořádek nebo způsobí další zmatky? Nebo od všeho trochu?

Jako parťačku si vybere Tilly, knihomolského vědátora , která je ale jinak v reálném životě ztracená. Takové malé upřímně dítě v těle dospělého .

Pachatele jsem sice uhádla poměrně brzy, ale byla jsem stále v takovém příjemném napětí, že mi to vůbec nevadilo..

Každopádně u tohoto žánru knihy bych nečekala, že mě v očích zašimrají slzy - a stalo se

Je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla, je dokonale (pro mě) zpracovaná a každou stránku jsem přímo hltala . Vše je promyšlené do detailů a vše do sebe postupně skvěle zapadá. Kniha je napsána čtivě, takže stránky ubíhaly rychlostí blesků (které mi při čtení dělaly zvukovou kulisu ). Děj mě doslova vtahoval do sebe a občas jsem se cítila, že s nimi sedím u stolu a řešíme kdo, co, jak a proč

17.08.2023 5 z 5

Sex, prachy a potíže Sex, prachy a potíže Jana Slaninová

Jedná se o druhou přečtenou knihu od autorky a opět to byla jízda - smích se střídal s nadávkami a naštváním.. občas jsem byla vyloženě nasr - frustrovaná ..

Chtěla bych číst další a další knihy autorky, její styl psaní je přesně podle mého gusta . Knížka je opět velmi čtivá, děj ubíhá - vytkla bych jedinou věc.. je moc krátká!

Val - hlavní postava, věčně tak trochu nasr - eh, frustrovaná, nadaná švadlenka a zpěv ji také není cizí
Gábi - od začátku mi lezla na nervy a už vím proč
Martin - důvod mého nasfrustrace
Dusbabice - mám dojem, že v každé bytovce / paneláku se někdo takový najde

Po dočtení knihy jsem si opět utvrdila, že někomu věřit není jen tak - důvěřuj, ale prověřuj, důvěra se ti může totiž pěkně vymstít

01.08.2023 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Nerada píši negativní recenze, ale toto mi opravdu do noty nepadlo ..
Hezká obálka, nečetlo se to úplně špatně (docela to ubíhalo), ale to je tak vše .. pro mě nesympatické postavy, totální nepovedená vykrádačka 50 odstínů a prostě to celkově bohužel nefungovalo, sexu tam je opravdu hodně, ale ani to to nezachránilo .. Do dalšího dílu určitě nepůjdu - a to nerada nedočítám série, ale tohle opravdu ne..

10.07.2023 2 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

Po dlouhé době je to knížka, u které jsem se smála, nahlas se rozčilovala a v závěru i plakala, jelikož ne vždy je vše tak, jak to na první pohled vypadá.. A ne vždy každý dělá šťastná rozhodnutí, i když tím chce druhého chránit..
Jedním slovem je to jízda na letní chill u bazénu ..

Krom toho je knížka neskutečně čtivá, nedá se od ní jen tak odejít, kapitoly jsou dlouhé (krátké) tak akorát, ale je to vlastně úplně jedno, protože máš chuť číst další a další..

Z postav jsem si tam našla hodně rychle oblíbence:
Klárka - hlavní postava, která je trošku skeptická, po tom co si zažila, ale skrývá se v ní divoženka (a tak trochu kráva )
Adam - tak trochu kretén, pak super chlap, zase kretén a zase tak moc ne, ale to pochopíš, až si knihu přečteš
Vans - nejlepší kamarádka Kláry a prostě lovkyně hadů
Pepíno - kolega Kláry, kterého by měl v zaměstnání mít každý

Každá holka by chtěla mít v životě určitě alespoň jednu svoji Vans.. i když ne vždy to tak může vypadat.

Po přečtení knížky budu mít deprese, kde mi v 80 budou končit prsa, budu ráda, že už nemusím hledat kladivo na čarodějnice a určitě nikdy nebudu nosit zvířátkový overal ..

09.07.2023 5 z 5