lucie.svobodova Online lucie.svobodova komentáře u knih

Budoucí úča aneb Převážně nevážně o studiu v době covidu Budoucí úča aneb Převážně nevážně o studiu v době covidu Martina Abrahámová

V této milé a bezesporu vtipné jednohubce nalezneme několik různých historek - například jaké je to stát se ze středoškolačky vysokoškolačkou, jak probíhá výuka on-line, zážitky ze zahraničí a mnoho dalšího. Dá se říci, že se jedná o takový deníček zážitků autorky, která se rozhodla, že se stane učitelkou.. učitelkou snad těch nejméně oblíbených předmětů .

Já sama jsem studiu příliš neholdovala, takže jsem na VŠ ani nepokračovala, a hlavním důvodem byla právě matematika, s tou jsem byla kamarádka naposledy možná na 2. stupni základní školy, takže už jen ze vzorečků na obálce mám osypky . A o fyzice ani nemluvím, s tou jsem vztah nenavázala jaksi nikdy Každopádně obsah knížky mě neskutečně bavil a pobavil .
A můžeme vidět, že matfyzáci nejsou jen nudní divnolidi se zabořeným nosem ve vzorečkách .
Oceňuji také milé ilustrace a citáty, které zde nalezneme!

Knížka nepobavila jen mě, ale i další členy rodiny, protože některým pasážím se člověk musí prostě zasmát nahlas a pak na otázky “co je?! nejde jinak, než je prostě předčítat i ostatním .

Jestli hledáte oddechovku, u které se zasmějete nebo chcete trošku zavzpomínat na radosti a strasti z období studia, určitě sáhněte po téhle útlé knížce. Ale čtěte pomalu, protože by vás mohlo mrzet, že už jste ji dočetli a není delší

17.03.2024 5 z 5

Cizinec se zapalovačem Cizinec se zapalovačem Valentina Vávrová

Noční můra, živý sen nebo realita?
Co když ve snu na někoho promluvíš a on ti odpoví? Co když se ti ve snu něco děje a ty to po probuzení stále cítíš? A ještě ke všemu si toho mohou všimnout i ostatní.
Co se to děje? Proč se to děje? A jak je to vlastně vůbec možné?

A co když se k tomu všemu ještě připojí podivné události doma?
Otevřené dveře, které víš, že jsi zavřela, vyházené věci ze šuplíků, podivný zápach zkaženého masa, zvuky škrtajícího zapalovače, neklidný kocour, který se chová opravdu zvláštně?
Kdo má tohle vše na svědomí? Co je zač? A co má v plánu?
Jak se tomu bránit?

Tak se vším tímto se potýká mladá Olívie, která se právě přestěhovala do nového bytu. Plánovala vstoupit do nového - plně dospělého - života, ale nebude to úplná procházka růžovým sadem. To už víme. Jak se vyrovná s tím, co se v bytě děje? A má to nějaké řešení?

Jelikož chce najít odpovědi na své otázky a nějaké řešení situace, sejde se s bývalým majitelem bytu a dozvídá se, že není první, komu se tam divné věci dějí.
Získá ale i nějaké užitečné informace, aby zjistila, co se tam reálně může dít? Třeba kdo je Valerie? Žena, která se ji opakovaně zjevila a i ji sdělila své jméno? Je potřeba mít z ní obavy nebo ne?
A co ten děsivý přízrak v kápi se zapalovačem v ruce?
Pomohlo by pozvat si nějaké médium? Nebo bude muset snad z bytu odejít? Nebo to snad zajde ještě dál?

Na všechny tyto otázky si postupně najdeme odpověď v této knížce. Miluji, když ve mně kniha vyvolává potřebu najít odpovědi na mé otázky, a že těch jsem při tomto čtení měla opravdu hodně .

Kniha se čte rychle a velmi dobře jen nedoporučuji číst večer / v noci, když je člověk doma sám s dětmi a nebo?
Pro mě bylo také příjemné použití hovorové češtiny a zasazení děje do “normálního každodenního prostředí, celé to bylo díky tomu takové reálné.

Moc se těším na další díla od autorky!

15.03.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

(SPOILER) Jednoho dne zmizí beze slova kamarádka a kolegyně Emmy, Naďa.
Příteli Nadi dorazila pochybná zpráva, že se vrátila k mamince, ale proč by to dělala? Neměla s ní dobré vztahy, a neodjela by přeci jen tak a bez toho aniž by něco řekla nebo se alespoň rozloučila.

Dva dny po jejím zmizení se v nedaleké vesnici objevuje tělo. Naďa to však není, je to jiná mladá žena - Pavla. A smrdí bahnem, byla nalezena totiž ve vodě u náhonu.
Kdo má toto na svědomí? Probudilo se zde k životu něco děsivého nebo zaúřadovala lidská zloba a řádí nám zde vrah?

Policie nefunguje podle Emminých představ, protože pracuje na vyšetřování vraždy Pavlíny a zmizení Nadi neřeší, přeci dala vědět, že odjela za matkou. Emma však odmítá věřit, že se Naďa vrátila za matkou, a tak se pouští do vyšetřování po vlastní ose.
Přijde na něco nebo se bude vyšetřovatelům jen plést pod nohy?

Knížka je velice čtivá, zhltla jsem ji během jednoho večera, jedná se o detektivku zasazenou do města Příbram a jeho okolí. Čím dál víc je mi sympatické, když je děj zasazen do našeho prostředí, jelikož stále domácí autoři často dávají přednost zasadit děj do zahraničí.

Jelikož se autorka nechala lehce inspirovat Vodníkem od K. J. Erbena, nalezneme zde i nádech tajemna. I když by ho člověk podle názvu a obálky mohl čekat více. Nechybí ani napětí, vyšetřování, nějaká ta romantika a autorka nevynechala ani popisy přírody a života na maloměstě.

Co se týče postav, nemáme je zde vykreslené úplně do podrobností, máme jich zde totiž větší počet, ale i to má svůj důvod. Vyšetřovatelé Honza a Tomáš byli velice sympatičtí a tvořili sehraný tým. A Emma, odhodlaná přijít na to, co se kamarádce stalo, byla prostě výborná.

Knížka se mi velmi líbila, stejně jako Klekánice a teď vzhůru na Dceřinu kletbu ..

15.03.2024 5 z 5

Severní úsvit Severní úsvit Lukáš Kosař

Ponurá tajemná Anglie, městečko, které nemůžete dohledat ani na mapě? Dámy a pánové, vítejte v Northern Dawn.

Nenápadné městečko dokud jím neotřesou dvě úmrtí - a rozhodně ne přirozená.
Mají spolu nějakou souvislost nebo je to jen hloupá náhoda?

První obětí je puberťačka nalezená uprostřed menhirů v lese. Byla brutálně zavražděna. Proč na takovém tajemném místě? Vše napovídá tomu, že se stala obětí okultních praktik.
Druhou obětí je mladá aristokratka, kterou nalezli nabodnutou na špičatém plotě u panství její rodiny.

Tak jak je to? Řádí nám zde nějaká sekta posedlá černou magií, chladnokrevný vrah nebo snad obojí? Nebo šlo snad pouze o nehodu? Nebo?
A zase ty otázky!

K rozpletení záhady byl přizván detektiv Carl Dawson, který pracuje pro oddělení okultního vyšetřování.
Chvílemi na mě působil jako superhrdina, který si se vším poradí, ale i přes to, mi byl sympatický. Byl jaký byl a s ničím se ne.

Poradil si opravdu se vším? Povedlo se mu rozplést i tyto případy? Přišel snad ještě na větší svinstva, které se zde odehrávají?

Autor píše neuvěřitelně poutavě a opravdu nebudete chtít přestat číst, dokud nedočtete a nebudete si říkat “Haló, já chci další! ..

Milujete detektivky? A co když přidáme ještě špetku mystery? Tajemnou atmosféru, nějaký ten okultismus, nějakou tu duchařinu To prostě chceš!

“Temnota je jen absence světla, ale i v nejtemnější noci může být spatřena hvězda.“

11.03.2024 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Jelikož postupně přicházím na chuť fantasy a erotice, po všech těch thrillerech a detektivkách, které čtu dlouhé roky, sáhla jsem po Chladném králi. Protože Fantasy Darkromance? Na to se musím mrknout! Kdo by si nechtěl rozšířit rozhled napříč knižním světem, že jo?

Míša má poutavý styl psaní, určitě je knížka čtivá a i přesto, že s tímto žánrem teprve začínám a celkově mu přicházím postupně na chuť, moc mě zaujala a sáhnu jistě i po pokračování, to si totiž nemohu nechat ujít!

Autorka nás v úvodu seznamuje s “jejím světem. Nacházíme se v budoucnosti, ale vládce život vrátí o míle do minulosti. Vládne mu krutý král Krenus, který si podmanil řadu zemí. A životu ve své zemi nastavil jasně daná pravidla Představte si, že například nesmíte u sebe mít elektroniku, nosit spodní prádlo a nebo používat jako žena hygienické pomůcky zpět do minulosti, kdy žena byla jen objektem touhy a měla jasně dané své postavení, které nebylo jistě lichotivé.

Příběh je vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky Mesilie a některé části i z pohledu Kardese, místního prince, který si jde za tím, co chce.
Mesilie je klasická “puberťačka - paličatá a se svým názorem. Jak se jí asi žije v takovém světě, kde jsou jasně daná pravidla? Dodržuje je? Nebo se pravidlům brání nebo dokonce staví proti nim?
Kardes - krutý a chladný princ, anebo je to tak trochu jinak? Budete ho nenávidět nebo milovat? Dominantní, krásný a zahalený tajemstvím. Ale jakým?
A co má v plánu krutý král Krenus?

Znáte takový ten pocit, který balancuje na hranici lásky a nenávisti? Tak i ten tady nalezneme. A o neuvěřitelné touze ani nemluvím !

Fantasy část mi vyrazila dech, ale nic z ní nebudu prozrazovat, ať si ten wow efekt užijete v plné parádě.

Ale jinak Chcete příběh v neobyčejném světě, protkaný nějakou tou vraždou, zvrhlostí a plnou dávkou elektrizující erotiky? Chcete se červenat?
Mesilie a Kardes na vás čekají
A upozorněte partnery, že budete dost možná náruživější než normálně

„Smyslnost je zbraň, kterou jen stěží přebijete slušností. A vášeň válka, která se nedá vyhrát prosbami.“

„Omluvy a prosby patří do postele.

11.03.2024 5 z 5

Zotročení vášňou Zotročení vášňou Patrícia Brestovanská

Nejprve bych chtěla napsat, že autorka je úžasná bytost se srdíčkem na správném místě, taková nadpozemská víla, která se úplně zbytečně podceňuje .

Historické romány jsou často buď - anebo. Vzhledem k tomu, že mám vystudovaný cestovní ruch a dějiny umění, styl psaní autorky mi opravdu sedl. Je až neuvěřitelné, jak má vše podrobně nastudované, aby nám navodila při čtení tu správnou atmosféru a my se tak mohli přenést v čase do daného období.
A to se zde povedlo bravurně. Pro někoho to může být až moc, ale toho si je autorka vědoma .

Setkáme se zde s krutostí, brutálními útoky, znásilněním, násilím jooo, nebylo to hezké období, o tom žádná.

Romantická linka zde byla příjemným zpestřením, moc se mi líbila - a to nejsem romantikožrout !

23.01.2024 5 z 5

Čtyři po půlnoci Čtyři po půlnoci Stephen King

Kniha Čtyři po půlnoci u nás vyšla poprvé jako celek čtyř novel - Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady, Policajt z knihovny, Sluneční pes. A já se k ní dostala díky Beta Dobrovský; kterým tak patří veliké díky .

Někoho může odradit počet stran, ale Kingomilové jsou asi už zvyklý. Jako celek je kniha perfektní (překvapivě) a doporučila bych ji i začínajícím Kingomilům .

Každá z novel je doplněna úvodním slovem autora, kde se s námi podělí, jak příběh vznikal a nebo co bylo inspirací, což mi přijde jako skvělý nápad.

Já vím, že u mě je to u každého Kinga pořád dokola, ale musím - je to pecka, napínavé, čtivé, trochu temné, trochu tajemné, nechutné či možná místy až odporné .

V Časožroutech zmizí při záhadném letu většina cestujících.
Při cestě z LA do Bostonu zmizí velká část cestujících i posádka letadla. Co teď? Naštěstí se mezi zbylými cestujícími najde pilot, který se ujme pilotování. Proletí však trhlinou v čase a objeví se někde, kde by to jistě nikdo nečekal a potkávají tam Časoužrouty. Tak co teď?

Ve Skrytém oknu do skryté zahrady vtrhne do života osamělého literáta podivný cizinec, který možná existuje jen ve spisovatelových představách.
Zde se setkává spisovatel Morton a John, který tvrdí, že mu byla Mortonem zkopírována povídka. Ten to však odmítá. Jak je tedy možné, že jsou si povídky opravdu velice podobné?

Novela Policajt z knihovny vypráví o realitním agentovi pronásledovaném zlými přízraky z knihovny.
Sam jako malý nemohl vrátit zapůjčené knihy, protože je ztratil. Nyní o x let později přichází do knihovny, jelikož se chystá na svou přednášku.
Stalo se vám někdy, že jste knihy vrátili později nebo vůbec? Jak se knihovnice tvářila?
A jaký dopad měl tento přešlap z dětství pro Sama?

Hlavní hrdina děsuplného Slunečního psa dostane k patnáctinám vytoužený polaroid, který však fotografuje pořád stejný snímek – strašidelného psa. Navíc se pes na obrázku neustále přibližuje... Kdo se rád bojí, nebude litovat.

Mě se nejvíce líbil Policajt z knihovny A tobě?

08.01.2024 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

O autorovi jsem mnoho slyšela, předchozí knížky mám doma, jen na ně ještě nebyl prostor, proto když přišla nabídka na toto Vánoční SČ, neváhala jsem.
Na knihy jsem slyšela samou chválu, tak jsem byla moc zvědavá, ale bohužel mě kniha zklamala, měla jsem od ní asi přehnané očekávání, respektive jsem od ní čekala něco trochu jiného.

Knížce nejde upřít čtivost, na začátku jsem si říkala, proč má oproti jeho ostatním knihám tak špatné hodnocení Bylo zde vše, co mám ráda - napětí, ponurost, originální postavy, dvě dějové linie (minulost, současnost), tak kde je problém? Za polovinou knihy pro mě však přišel nečekaný zvrat, myslím, že ho tam neočekával nikdo A budete z něj buď nadšený nebo naopak zklamaný. Já se řadím bohužel mezi ty zklamanější, kdyby byla kniha zařazena do trochu jiného žánru / podžánru, asi bych to brala i trochu jinak . Také jsem v knize viděla trochu “vykradačku knih jiných, ale to je jen můj názor a ostatní mohou být z knihy nadšení. A tak to má být, kdyby se každému líbilo vše, nebyla by to nuda? Hodnotila bych 3.5*/5

Jelikož anotace je zde opravdu obsáhlá a nerada bych spoilerovala, nechám to dnes v této formě .

Anotace:
Nedávno ovdovělá herečka Casey Fletcherová se ukryla před bulvárními novináři do letního sídla u klidného jezera ve Vermontu. Vyzbrojena dalekohledem a zásobou lahví svého oblíbeného alkoholu si krátí čas pozorováním Toma a Katherine Royceových, kteří bydlí v domě na protější straně jezera. Je to nádherný pár: Tom je bohatý technologický inovátor, Katherine bývalá modelka.

Jednoho dne Casey zachrání Katherine před utonutím v jezeře a vznikne mezi nimi přátelství. Čím více se však poznávají a čím déle Casey sousedy sleduje, tím je jasnější, že manželství Katherine a Toma není zdaleka tak dokonalé a klidné, jak by se mohlo zdát. Když Katherine náhle zmizí, Casey se pokouší zjistit, co se s ní stalo. Odhaluje přitom děsivé a temné pravdy, v jejichž světle se příběh o voyeurismu a podezírání mění v příběh o vině, posedlosti a o tom, jak moc může zdání klamat.

04.01.2024 3 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Devatenáctiletá Valerie se vrací uprostřed noci z rozlučky se svobodou své spolužačky. Přijde ji, že ji někdo pronásleduje a ještě k tomu má divný telefonát z neznámého telefonního čísla. To její strach ještě umocní a spěchá domů.
Když se domů konečně dostane, řekne matce co se děje a ta zavolá policii.
Když policie dorazí, oznámí jim, že před barákem nalezli tělo bez známek života. Jednalo se o bratra Valerie - Romana.

Jak se Valerie vypořádá se smrtí svého bratra, kterému často byla spíše matkou, než jen sestrou?
Jak zvládne výkyvy nálad matky, která ji smrt bratra dává za vinu?
Nebude se z jeho smrti sama obviňovat? Mohla tomu zabránit?

Val se rozhodla, že musí vypátrat, co se jejímu mladšímu bráškovi stalo, poprosí o pomoc i svoji kamarádku Báru.
Na povrch začne vyplývat, že před ní Roman asi něco tajil.

Byli si opravdu tak blízcí, jak si Val myslela?
Proč před ni tajil svoji přítelkyni?
Nechtěl, aby se dozvěděla, z jakých poměrů pochází?
Nebo v tom bylo něco úplně jiného?
A co se tedy Romanovi skutečně stalo?
Proč se její matka chová tak zvláštně?

Celý děj plyne rychlostí blesku, protože knížku nebudete chtít odložit. Je plný zvratů, do konce si nebudete jistí co se vlastně stalo.
Musím vyzdvihnout, jak autorka naprosto bravurně vylíčila postavy, to vídám málokdy.
Kolikrát jsem měla husí kůži, že jsem myslela, že jsem spočinula v něčí mrazivé náruči .
Příběh je podán z pohledu několika postav, takže se nám postupně odkrývá vše z pohledu všech zainteresovaných postav a krásně se nám to propojí v jeden celek.

Pokud máte rádi psychothrillery, určitě po tomhle díle z pera české autorky sáhněte, protože je to .

03.01.2024 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Laura Linhartová - cílevědomá; nepříliš populární komisařka, seznamte se.
V této knížce vyšetřuje se svým novým kolegou Adamem Benešem surovou vraždu.
V Holicích bylo nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky.
Kdo takto zrůdný čin mohl spáchat?
Na první pohled si mohou všichni myslet, že tento čin mohl spáchat nedávno usvědčený vrah, jelikož znaky jsou téměř totožné. Brzy se ukáže, že podobnost je však pouze zdánlivá a můžeme se pustit do hledání vraha číslo 2 - toho pravého, který má mladou dívku skutečně na svědomí.

Knížka se rozjede hned od začátku, stačí chvilku číst a už máme mrtvolu “na světě. Když jde Mark vyvenčit svého psa, i když je počasí, že by ani psa ven nevyhnal, určitě ani v nejmenším netuší, na co narazí. Kam ho asi jeho pejsek zavede?
Zohavenou, zbitou, rozřezanou mladou dívku, přibližně dvacetiletou, si myslím rozhodně nečekal.
Naprosté zvěrstvo, které položí kolikrát i ty nejostřílenější kriminalisty.
Bohužel se tohle stává; ale nikomu nedá spát to, že pár dní zpět byla nalezena už jedna mrtvola. Kousek od tohoto místa. S velice podobnými znaky. Jistě každého napadne, že tyto vraždy mají něco společného - pachatele. Ten byl však již usvědčen. A zdánlivá podobnost je skutečně jen zdánlivá.
Tak na scénu musí přijít tvrdohlavá, cílevědomá Laura, spolu s ní její nový parťák Adam. Jak jim to bude ve směru vyšetřování klapat? On totiž pro Lauru není úplně tak neznámý, znají se totiž z minulosti, a to docela dobře

Přichází s mnoha podezřelými, mnoha indiciemi, ale která stopa je ta správná?
Jakým směrem se ve vyšetřování vydají?
Odhalí nakonec vraha?

Kniha je rozdělena do 3 částí, kapitoly jsou různě dlouhé, ale nejsou nijak rozvleklé. Četla se mi skvěle, je čtivá, napínavá, poutavá, je vidět, že to Kristýnka měla v hlavě promyšlené Také jsem knížku měla za dva dny přečtenou a už se třesu na další díly série .

07.12.2023 5 z 5

Stíny nad Pecan Hollow Stíny nad Pecan Hollow Caroline Frost

Psal se rok 1970, když třináctiletou Kit Walkerovou unesl druhořadý zlodějíček Manny Romero. Kit, toužící po rodině a bezpečí, jež nikdy nepoznala, se jím nechává rozmazlovat a postupně zlákat jako jeho partnerka na zločinecké dráze. Zanedlouho se oba nechvalně proslaví řadou přepadení benzínových pump Texaco po celém Texasu jako takzvaná „Texacká dvojka“. Ale když se Mannyho otcovský přístup změní v něco temnějšího a násilnějšího, musí Kit přehodnotit jejich vztah a Mannyho při nepovedeném přepadení opustí. Během třinácti let po svém útěku si vybuduje nový život pro sebe a svou dcerku mezi pekanovými stromy a rozbahněnými potoky v městečku Pecan Hollow. Náhle se však na jejím prahu objeví „nový“ Manny, čerstvě propuštěný z vězení. Hluboké a zvrácené pouto, které ji k němu váže, ji přinutí pustit ho dál. Její svět se tím okamžikem změní a Kit je přinucena zúčtovat se stíny ze své minulosti. Drsný, pronikavý a zároveň nečekaně něžný román Stíny nad Pecan Hollow je znepokojivě intimním a vzácně originálním debutem o složitosti lásky – romantické i mateřské – a o poutech, jež nás utvářejí.

Nevím úplně co ke knížce dodat, abych nespoilerovala, jelikož anotace je velice obsáhlá.

Příběh je velice poutavý, objevují se zde těžká témata a takové knížky mám velice ráda. A tato je jednoduše neuvěřitelná a určitě se k ní ještě někdy vrátím.

Najdeme zde dvě dějové linky - minulost, kde Kit popisuje svoji cestu životem a přítomnost.
Minulost není vůbec jednoduchá to je nám vše asi jasné, ale do přítomnost?

Kit byla velice zajímavá osobnost, nikdy nepoznala mateřskou lásku a proto se na začátku tak upnula k Mannymu, který ji “nahrazoval otcovský přístup. Když se změnil, dokázala ho opustit a vrhla se po hlavě do nového života v Pecan Hollow, kde se snažila co nejlépe vychovávat dceru Charlie, se kterou mlátí puberta.
Vše tak nějak hezky plyne, dokud se po letech na prahu neobjevil “nový Manny, který chce zpět “co mu patří Je ale opravdu jiný?

Manny okouzlující tvářička nebo muž zahalený temnotou?

Celkově postavy zde byly skvěle vykresleny a při čtení máte pocit, že je postupně poznáváte a budujete si k nim určitý vztah - ať už pozitivní nebo negativní. Autorka umí úplně neuvěřitelně popsat pocity, emoce a myšlenky postav, opravdu jsem místy neměla slov.

Mám podobné pocity jako u knížky Blízko obzoru a to takové, že by si knížku měl přečíst každý, protože určitě každému “něco předá.

Musím tedy ještě upozornit, že se rozhodně nejedná o lehké čtení a rozhodně ve vás vyvolá silné emoce.

01.12.2023 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Jedna z nejlepších knížek, co jsem letos četla, do recenzí jsem přidala svůj podrobnější pohled na knihu :)

01.12.2023 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Dneska je to jednohubka Cyklus vlkodlaka, u které musím vyzdvihnout především ilustrace, protože ó můj Kingobože - bomba. To je přesně ta knížka, kterou potřebuje mít doma každý Kingofil Jedná se o první české vydání .

Tarker Mills - městečko, které je ochromeno hrůzou, kdykoliv nastane úplněk. V tu chvíli se totiž ozývají zoufalé výkřiky lidí a nelidské skučení. A všude kolem zanechává stopy netvor, jehož hlad nelze ukojit. Každý měsíc se opakuje o úplňku to stejné - někdo zemře.
Každá kapitola = měsíc v roce. Čte se velice svižně, právě i díky krátkým kapitolám .

Už dle počtu stránek vidíte, že je to opravdu útlá knížečka, takže toho obsahu se tam moc nevejde, ale i tak je to za mě příběh, který stojí za přečtení. Určitě neurazí, každopádně pokud s Kingem teprve začínáte, sáhla bych po jiné jeho knížce, abyste nebyli zklamání, protože určitě má lepší díla . Ale i tak - tahle knížka svoji atmosféru bezesporu má

01.12.2023 3 z 5

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Rosse jsem si oblíbila hned u první knížky, kterou jsem od něj četla - Připoutaní (níže na profilu naleznete recenzi), proto jsem moc ráda, že se mi do rukou dostala i tato knížečka a jsem z ní neméně nadšená, pokud to jde o knize s takovýmto tématem vůbec říct

Děsivý příběh dvou bratrů, Judea a Kylea, jejichž životy jsou zničeny ve chvíli, kdy umírá jejich matka. Nemají ani čas truchlit, protože za dveřmi už čekají strýcové, kteří s nimi mají vlastní plány. Dětská nevinnost má být navždy ztracena. Jako dospělý se chce Jude pomstít za to, co mu v dětství provedli. Čekal příliš dlouho, ale konečně je dost silný a chladnokrevný, aby všechno skončil. Nebo si to alespoň myslí, protože ať udělá, co udělá, zůstanou jen skvrny.

Pfuuuu, tak tohle byl mazec, na takové téma jsem byla vždy citlivější, ale od toho, co mám děti, jsem na to echt citlivá.
Autor opět nezklamal, vše je naprosto realistické. A hlavně reálné, protože se tyto zvěrstva bohužel děly, dějí a dít budou

Těžce nemocná maminka Judea a Kylea zemřela. Co teď s kluky bude?
Měl by se o ně postarat jejich otec, ale ten dává přednost alkoholu. A otevře dveře dokořán strýcům chlapců.
Člověk by si řekl, co je na tom špatného, po takto těžkém traumatizujícím zážitku, jako je smrt maminky, budou mít kolem sebe alespoň milující rodinu. No - omyl.
Na scénu totiž přichází “strýčkové, kteří jsou jedním slovem zvrhlý a mají s chlapci svoje vlastní plány.
Myslíte si, že je otec zachrání? Že nastolí ve své rodině pořádek?
Ne, naprosto selže a zklame.

Jude chce po letech pomstít sebe, i svého staršího bratra.
Povede se mu to?
Najde ty lidské stvůry?
Co s nimi provede?
Uleví se mu?
Vyřeší to nějak tu těžkou minulost?
Nebo zůstane svou minulostí poznamenán už navždy?

01.12.2023 5 z 5

Vzácný druh Vzácný druh Erik Hofstatter

Aurel a Zora Schwartzovi se snaží žít poklidný manželský život patchworkové rodiny. Jenže staré tajemství je ovlivní způsobem, který si ani jeden z nich nedokáže představit. Zořina dcera Livie se ocitá v pasti, která byla postavena dávno před jejím narozením.
O jaké tajemství se jedná?

U této knížky mám trochu rozporuplné pocity
Určitě bych ji neoznačila za špatnou, ale tak nějak zvláštní prostě byla. Musím se sama zamyslet, jak vlastně zvláštní . Nebo za to snad může ta “lehká zvrácenost?
Děj hrozivý, udržuje nás v napětí, co - kde - jak - proč?
Ale občas mi přišel prostě něčím nelogický.
Co musím ocenit, tak jsou ilustrace, které se do knížky naprosto hodí a k textu jsou výstižné.
Možná za moje rozporuplné pocity může to, že mi knížka přišla na svůj počet stran přeplácaná - moc témat naráz a prostě to neudělalo ten wow efekt.
Tady bych se držela toho, že méně je někdy více .
Ale zdůrazňuji, že je to jen a jen můj pocit a někoho jiného může naopak vystřelit z trenek .

01.12.2023 3 z 5

Pan Nikdo Pan Nikdo Graham Masterton

Stalo se vám někdy, že jste se zamilovali a uvěřili planým slibům? Anně se to stalo Bohužel Protože když Paweł ukázal svou pravou tvář, byl to obyčejný lhář, násilník a ku*evník, který holdoval alkoholu
Pak přichází na řadu babička Janka, která ví, co takový “vztah obnáší. A také ví, co si takový člověk zaslouží Co s celým příběhem bude mít společného pohanská bohyně Devana?
Děj se odehrává v Polsku, takže na nás knížka může působit ještě o něco “bližším dojmem.

Tato jednohubka má 83 stran a přesto vznikl příběh, který jistě stojí za přečtení.
Nalezneme zde totiž od všeho něco - touhu po pomstě, nefunkční vztah (kterým si spoustu z nás jistě prošlo), bytosti, které známe z mýtů a pověstí, a ještě něco navíc.
Líbí se mi, že i přes to, že tu nebudeme číst žádné mordy a krveprolití všech v blízkém okolí, mrazivá atmosféra nás u čtení bude i tak provázet.

A co vy? Jak byste se zachovali v takovém vztahu? Také byste toužili po pomstě?

01.12.2023 4 z 5

Sklíčenost Sklíčenost Lucy Taylor

Když Ruth Abbott utíká před nevydařeným milostným vztahem, najde práci v konvoji směřujícím na západ. Nikdy by ji nenapadlo, že se brzy zaplete do děsivé sítě ztracených dětí, čarodějnictví a satanistických rituálů. Starý mexický curandero, kterého požádá o pomoc, jí poradí, aby okamžitě utekla, a naznačí jí, že i ona má temná tajemství, která mohou přitahovat zlo.

Tak tady už jsem z anotace věděla, že by to mohla být pecka a doufala, že mě to nezklame Tak co myslíte, zklamalo? Nezklamalo?

Ruth se rozhodne po nevydařeném vztahu utéct hledat štěstí daleko od známého prostředí, od rodiny, vlastně úplně od všeho co zná. A tak se přidá ke kočovníkům a vydá se směrem na západ. Po cestě se však začínají dít zvláštní věci.
Jaké a proč?
Ruth postupně přichází na to, co se vlastně děje. Přijde i na to, kdo má všechno toto na svědomí?

Hledáte jednohubku plnou děsu? Můžete sáhnout určitě i po této, ale za mě je to bohužel jedna z těch slabších. Ze začátku jsem byla “nadšená, říkala jsem si, jak to bude fajn a pak přišel nějak za půlkou knížky zlom, tentokrát však směrem dolů. Vlastně ani pořádně nevím proč; možná jsem od toho jen čekala něco jiného, něco “víc V ději jsem se občas “ztrácela, i přes to, že je to kniha o pár stránkách a kde jsem se hlavně ztrácela, tak bohužel v postavách.. A to je jedna z věcí, které nemám v knize ráda

01.12.2023 2 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Tohle nebylo úplně lehké čtení, to je tak, když zkombinujete cestopis s životním osudem.

Manželé provozovali rodinnou farmu, kterou vlastními silami zrekonstruovali a vychovali tam i své děti.
Ale přijde rána z čistého nebe a o vše přijdou. O střechu nad hlavou, práci i veškerý majetek.
Jsou z nich najednou lidé bez domova. Nemají se kam vrátit.
Aby toho nebylo málo, zjistí, že Moth trpí nevyléčitelným degenerativním onemocněním.

Jak byste se cítili, kdybyste zjistili, že váš životní partner má nevyléčitelnou nemoc?
Kdybyste přišli o dům i práci?
Není to na jeden manželský pár trochu moc?

A tak si Raynor a Moth zabalí do batohu jen to nejnutnější a vydají se na životní pouť dlouhou mnoho kilometrů po anglickém pobřeží.
Ze Somersetu, přes Devon a Cornwall, až do Dorsetu.
Po cestě je čeká mnoho nástrah a starostí.
Jaké? Bude jim stačit 48 liber na týden? Víc totiž nemají..

Jejich putování je cestou k sebeuvědomění, cestou k naději, ale i přes všechny nelehké skutečnosti si stále uvědomují okolní krásy. A také to, že člověk nikdy neví, kolik času mu zbývá.

Co myslíte? Došli do cíle cesty?
A co Moth a jeho zdravotní stav?

Tahle kniha je prostě jedna velká emoční jízda.

29.11.2023 4 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Tato knížka mě zaujala na první pohled, jelikož miluji vše italské, od kultury až po místní gastronomii. A zde jsem dostala vše, ještě včetně životního příběhu Blanky

Na první pohled úspěšná rozhlasová moderátorka, ale v osobním životě to bohužel skřípe, dva rozvody za sebou a třetí manželství také není podle představ. Jednoho dne v sobě Blanka najde vnitřní sílu, požádá opět o rozvod a vydá se na dovolenou do Itálie - do Kalábrie, přímo do pověstné špičky italské boty, plnit si své sny.
Co se zde odehraje? Pomůže sluníčko a moře zahnat každodenní starosti a strasti? Nebo tam na Blanku snad čeká osudová láska? Nový začátek?

Blanka nás vpustí do svého osobního života a nahlédneme do hezkých, i méně hezkých, chvil, kterými si člověk standardně v životě prostě mnohdy projde, ať chce nebo nechce.

Kniha je psaná čtivě, upřímně, dokonale jsem si dokázala představit místní prostředí, kde se příběh odehrává a stejně tak smysl pro humor autorky mi naprosto sedl .
Pro mě to bylo příjemné čtení obohacené o spoustu receptů, a jelikož ráda vařím (i jím ), určitě se do nich pustím a třeba se zde s vámi podělím i o výsledek .

Každopádně bych po přečtení nejraději sedla do letadla a vydala se vstříc dobrodružstvím (a mňamkám) směr Kalábrie .

28.11.2023 5 z 5

Temný výdych Temný výdych Eva Hrašková

Krvavé Šenky - jedno z nejdeštivějších míst Slovenska. Tak právě zde byla nalezena mrtvola mladé ženy, Karin Zimové. Policie tento případ odložila a tak nezbývá nic jiného, než pátrat na vlastní pěst. A přesně pro to se rozhodne Rebeka, sestra (dvojče) zavražděné dívky. Pomáhá ji s tím Andrej, který je policistou. Jde jen o pomoc s pátráním nebo mezi nimi vzniká něco více?
Když se blíží rozuzlení případu, objeví se nové skutečnosti, které by Rebeka nejraději ani nevěděla. Jaké? A jak na ně přišla?
Zjistili nakonec kdo je tedy vrahem?

Z pera českých a slovenských autorů se mi do ruky dostalo zatím jen pár detektivek, bohužel. Zatím jsem se nesetkala s tím, že by některá byla vyloženě špatná.

Ani toto nebyla výjimka. Velice se mi líbilo, jak byla kniha zpracována, nechyběl ani popis míst, historie obce a ani nějaké ty legendy vázané k místu. Za což dávám veliký palec nahoru. Mám ráda, když je příběh v knize zasazen do takto reálného místa.

Vzhledem k tomu, že o slovenských místech toho zas tolik nevím, opravdu mě to velice zaujalo. Nesmím zapomenout ani na postavy, které zde byly opravdu hezky vykreslené a dovedla jsem si je představit, jaké by to asi bylo, kdybych je potkala v reálném životě. Nemohu se úplně rozhodnout, kdo z nich mi byl a nebyl sympatický. Kde jsem si jistá, tak Lukáš pro mě byl jedno velké NE, dala bych mu pár facek. Stejně tak postava Dany
Jediné co bych trochu vytkla bylo to, že jsem byla chvílemi trochu zmatená a ztracená v ději, ale vždy jsem se zase našla .

27.11.2023 4 z 5