Lucie__ Lucie__ komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha, smutná, silný nezapomenutelný příběh.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mrazivé čtení ...

18.02.2022 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Úžasná kniha. Výborný popis postav, životy více generací, jejich dokonale rozebraných povah. Má první kniha od autora a určitě ne poslední.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Při čtení první kapitoly, jak Ove vybírá iPad jsem si říkala, že tohle mě asi bavit nebude. Ale hned poté se kniha rozjela. Naprosto, n a p r o s t o úžasná kniha. Škoda, že není delší, mnohem delší. Velmi pěkně rozepsány myšlenky postav, velmi pěkný vztah mezi všemi. Pěkný, milý příběh, během kterého se odkrývá proč se Ove chová jak se chová. Jeho upřímnost je velmi vtipná. Stejně jako jeho sžití se s novými sousedy - sousedkou.
Krásná knížka u které jsem se hodně nasmála, ale u které mi také ukáplo několik slz. Knihu si musím koupit domů, nesmí nám chybět v knihovně. Už druhá od tohoto autora.

09.03.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Některé fejetony opravdu úsměvné, některé nudné. Kniha je oddechovka, jsem ráda, že jsem se k ní dostala, nicméně to není kniha, kterou bych musela mít v knihovně.

Je to takový Robert Fulghum styl.

14.11.2021 4 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Knihu mi doporučila dcera, 8 let. Musím říci, že nelituji. Krásně rozepsané povahy dětí. Milu jsme si zamilovaly obě dvě. Ufňukaný Petr byl trošku slabší a ten útěk ... trochu slabší děj. Ale nejsem věková skupina, pro kterou je kniha určena.

01.03.2021 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Za mě tato kniha, ne. Než humorné mi to přišlo smutné, ne smutné z pohledu lítosti, ale smutné z pohledu povah lidí. Primitivní, hloupé.

01.03.2021 1 z 5

Fredrik Backman, pro mě neznámý autor, kterého jsem objevila na internetu. Jeho knihy měly velmi dobré hodnocení. První, která se mi dostala do ruky, Babička pozdravuje a omlouvá se, vůbec mi nesedla. Vůbec mě nebavila, bylo to pro mě utrpení. Na internetu jsem si musela znovu najít hodnocení, zda jsem nevzala špatnou knihu. Někdo psal, že se kniha rozjede až později. Pro mě se nic nerozjíždělo, musela jsem knihu odložit, s tím, že toto není autor pro mne. Po delší době jsem na internetu opět narazila za zmíněného autora a knihu, A každé ráno je cesta domů delší a delší", řekla jsem si, dám autorovi ještě šanci. A tato kniha, je naprosto úžasná. Bavila mě hned na první stránce. Moc se mi líbila. Je tam spousta krásných vět - citátů - úvah. Spousta lásky, spousta soucitu, porozumění. Je vtipná a je také smutná. Krásná knížka, kterou chci mít doma v knihovně. Tedy objednávám tuto pro sebe domů a nějakou další, od tohoto autora z knihovny.

04.03.2021 5 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Další z úžasných knih, které jsem četla. Silný, ale i smutný příběh. Dala jsem přečíst osmileté dceři, které se také moc líbila.

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

U tohoto autora mám trošku problém se začátky knih. Vždy mi trvá, než se začtu, než mě děj začne bavit. Bylo tomu i u této knihy. Příběh byl na můj vkus příliš pohádkový s naivní "Popelkou" a laskavým "Netvorem", který samozřejmě nekončí vůbec pohádkově. Více mě zaujala kniha - Muž, který se směje.

02.03.2021 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Jako bych četla Jeffery Deavera....

05.07.2022 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jak již je řečeno níže. Knížka byla předvídatelná a neskutečná táhlá, i pro mne bylo trápení ji dočíst. A ten konec ?? Tuto knihu jsem si klidně mohla nechat ujít a věnovat čas jiné.

03.03.2022 2 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Odloženo okamžitě! Dávám jednu hvězdu jen proto, že jsem knihu odložila hned po prvních stránkách, a nedala jsem jí šanci. Ale tohle opravdu číst nelze.

09.07.2021 1 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Už delší dobu nepatřím do skupiny čtenářů, kterým je tato série určena. Nicméně i tak si mne absolutně získala. Beru jeden díl za druhým. Po prvních dílech, kdy jsem byla zcela nadšená, tento pocit poměrně ochladl. Nicméně neustále mne příběhy baví a chci dočíst celou sérii do konce. Co mi na dalších a dalších dílech vadí, a v tomto je toho, dle mého názoru, opravdu hodně. Je neustálé vzájemné popichování. Vytratila se vzájemná úcta postav, zmizela snaha naučit a pomoci tomu druhému pochytit něco z věcí, které jednotlivci ovládají. V jedné z prvních knih se Horác a Will od sebe učí navzájem, ovládání meče, nožů. V tomto díle, kdy se Horác často ptá na věci z řemesla hraničářů, se mu dostává dalších a dalších posměšků. Na mne je toho příliš. Vytratila se pokora. Zároveň se mi velmi líbila postava Halta, který byl tajemný, málomluvný, byla to osobnost. Jeho postava se až moc rozpovídala, ztratila svou tajemnost a svou úctu, která pro něj /pro mě/ byla typická.

19.04.2021 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nudné, odloženo...

16.03.2021 2 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Odkládám! Pořád jsem čekala, kdy mě to začne bavit. Po neustálém nucení se, abych to už měla za sebou ... odloženo.

27.02.2022 odpad!

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Podobné jako Muž jménem Ove, s tím rozdílem, že u Oveho mě nebavila jen první kapitola a pak se to rozjelo a super. Britt - Marie mě nebavila skoro do půlky, nevydržela jsem a odložila.... Za mě ne.

16.03.2021 2 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Za mě ne, toto není to, co chci číst. Kvůli zvědavosti, kdo a proč, jsem knihu dočetla, ač jsem ji chtěla několikrát odložit. Některé řádky, a nebylo jich málo, jsem musela přeskakovat. Absolutně jsem nechápala, jak něco tak strašně brutálního může vůbec někoho napadnout.

04.03.2021 1 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím říci, že mi vůbec nesedla paní, která knihu četla. Samotný příběh mě také moc neoslovil. "Simouš" níže v hodnocení to vystihla dokonale.

01.03.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha mne úplně neoslovila. Bylo to takové zdlouhavé, jednoduché, skoro nudné. Váhala jsem, zda odložit, vydržela jsem. Závěrečné rozuzlení bylo nakonec, dle mého názoru, pěkně vymyšlené.

01.03.2021 2 z 5