Lucie_1986 Lucie_1986 komentáře u knih

Příběhy obyčejného uzdravení Příběhy obyčejného uzdravení Jan Hnízdil

Skvela kniha. Velmi prinosna pro ty, co veri psychosomaticke medicine. Velmi dobre se cte, pribehy lidi jsou poutave. Velice jsem ocenila jednu vec... Zpocatku muze pan Hnizdil pusobit jako lekar, ktery je schopny uzdravit naprosto kohokoliv - coz je v prubehu knihy vyvraceno a je to jen a jen dobre. Nicmene to mu samozrejme na jeho uzasnych lecitelskych schopnostech neubira. Tesim se na dalsi knihy autora.

13.02.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Treti ctena kniha od autorky, z meho pohledu oproti Kavarne a Pekarne znatelne slabsi. Prijemne cteni, to ano, ale tentokrat bych rekla az moc jednoduche. Postavy sympaticke, ale dej tak nejak o nicem.

30.12.2020 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Plny pocet jako u prvniho dilu. Knihy teto autorky se tak hezky ctou :-) Od zacatku sice vite, jaky bude zaver knihy (to uz proste u tohoto typu knih casto byva), nicmene se tesite na kazdou chvili, kdy ke knize zasednete.

27.11.2020 5 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Neurazi, nenadchne... asi tak bych knizku ohodnotila. Docetla jsem ji do konce, ale neni to ten typ knihy, kterou nemuzete odlozit. To je dano asi i tim, ze je pojata jako vypraveni. Vypraveni 50ti lete zeny, ktera resi sve radosti i starosti. Ale knizka je misty i vtipna, opravdu ze zivota, brana s lehkosti a nadhledem. Jako oddychovka dobre.

29.10.2020 3 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Co napsat.... Pana Honzaka samozrejme znam, ale tato kniha byla prvni, kterou jsem od neho cetla a wow - uz jen pri predstave, ze bych se s timto clovekem mela setkat a vest s nim nejakou debatu, se citim ponekud hloupe :-D P. Honzak je opravdu nesmirne vzdelany a sectely clovek. Pri cteni obcas cloveku do sebe zapadnou kostky, ktere drive sestavene nebyly...

23.10.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krasny roman :-) Hledala jsem nejakou "hrejivou" odpocinkovou knizku, zaroven ale ne uplne preslazenou, a tohle byla trefa do cerneho. Uplne se mi vybavily me roky mladi a obcas jsem se do role hlavni hrdinky uplne vcitila :-D Autorka dokaze bajecne vystihnout slovy napeti mezi muzem a zenou. Jdu objednavat dalsi autorcinu knizku.

23.10.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Myslim ze tohle je prvni kniha, kterou jsem kdy odlozila, protoze se mi dej zacal hnusit. Asi jsem slaba povaha :-) a priste radeji sahnu po necem humornem. Knihu bych pravdepodobne docetla, kdybych sama nebyla matkou malych deti.

01.10.2020 2 z 5

Alchymisté nebo šarlatáni: John Dee a Edward Kelley Alchymisté nebo šarlatáni: John Dee a Edward Kelley Petra Chourová

Po dlouhe dobe jsem knizku docetla :-) Mam rada alchymii a vse kolem toho, takze kniha pro mne byla zajimava. Autorka se s tematem myslim velmi dobre vyporadala, verim ze kniha byla narocna na zdroje a i overovani duverohodnosti dat.

16.08.2020 5 z 5

Pověsti staré Prahy Pověsti staré Prahy Magdalena Wagnerová

Krasna knizka. Kdo miluje Prahu, nesahne s vyberem vedle. Vybrane tri desitky mist Stare Prahy a k nim pojici se historicka udalost, popripade povest.

07.06.2020 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Moc prijemne oddechove cteni vypravejici o spisovatelcine zivote na samote v prirode, se vsemi radostmi i starostmi vsednich dni.

30.04.2020 4 z 5

Svatojánský lunární kalendář Svatojánský lunární kalendář Eva Francová

Od knizky jsem mela asi vetsi ocekavani. Astro informace jsou zajimave, stejne tak recepty jsou fajn a nektere urcite vyzkousim. Ale informace o ruznych bylinach ci potravinach jsou jen hodne okrajove a v knize jsou hlavne hodne neusporadane. Nemaji zadnou posloupnost a tudiz jsou i spatne dohledatelne. V knize se mi bohuzel spatne orientuje.

27.04.2020 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se vazne cetla jednim dechem. Domaci prace sly stranou, dokud jsem knihu nedocetla :-D Pro me konec prekvapivy, ale kdo cte knihy tohoto zanru casto, vraha jiste odhalit dokaze. Za me tedy kniha super, jen si myslim, ze prace policie byla dosti nedostatecna pri hledani vraha.

30.03.2020 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Bavila od zacatku do konce. V jedne pasazi mi i trapne ukapla slza dojetim :-D Nenarocne ctivo.

25.03.2020 5 z 5

Zdraví z Boží lékárny Zdraví z Boží lékárny Maria Treben

Pokud bych mela z knihovny vybrat jedinou knihu, ktera je mi nejprinosnejsi, byla by to prave tato.

26.02.2020 5 z 5

Luštěninová kuchařka Luštěninová kuchařka Petr Klíma

Skvela kucharka, stejne jako predchozi od p. Klimy. Spooousta inspirace, kterou pravidelne cerpam. Nemohu souhlasit s jednim komentarem pod mym. Suroviny jsou dobre dostupne, a pro toho, kdo se stravuje zdrave, popr. se chce zacit zdrave stravovat, velmi inspirujici. Jidla jsou vyborna - vyzkouseno. Ja napr. restaurace Countrylife miluji :-)

16.01.2020 5 z 5

Krásné zítřky Krásné zítřky Katherine Boo

Tato kniha ve mne zanechala emoce jako maloktera... trvalo mi par dnu, nez jsem se z pribehu po docteni knihy trochu vzpamatovala. V Indii jsem sama byla, a uz tenkrat ve mne osudy tamnich lidi zanechaly stopu, ale to bylo nic oproti tomuto skutecnemu pribehu...

16.01.2020 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Ztotoznuji se s komentem pode mnou. Klobouk dolu pred takto mladou spisovatelkou. Uzasne dilo, ktere musi strhnout snad kazdeho ctenare. Neskutecne silny pribeh ze zivota, plny lasky, odhodlani, nadeje, ale i bolesti a rezignace na vse.

14.08.2019 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Vyborne dilo. Kniha se cetla velice hezky, dej byl poutavy (ac s trosku pozdejsim nastupem). Obcas prekvapive zjisteni, jak se v te dobe opravdu zilo. Rada si prectu i jine dilo autora.

08.07.2019 5 z 5

Na knihu jsem byla moc zvedava, zvlaste po precteni nekterych komentaru tady, jak je vtipna apod. Ja nevim... Cekala jsem asi vic. Shrnula bych to tak, ze kniha byla vcelku blbost, ale kupodivu jsem ji docetla :-D Coz se mi u knizek, ktere me nezaujmou, nestava. Pribeh byl vtipny, to ano, ale casto pritazeny za vlasy. Ale bavilo me dovidat se, jak dej bude pokracovat. Co me ale velmi rusilo byly kapitoly na preskacku. Tedy to, ze jedna kapitola byla ze soucasneho zivota, druha z minulosti hl. hrdiny. Jak kdybych cetla dve ruzne knihy a to me hodne nebavilo. Takze celkem se dalo, ale do dalsi autorovy knihy se nepustim.

21.06.2019

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Jako predesle knihy P. Hartla - cte se temer sama, je zabavna, s zivotnimi pribehy nekolika hlavnich postav. Pro me skvela oddychovka. A velmi jsem uvitala, ze konec knihy je vcelku pozitivni, nikdo nezemre :-)

23.03.2019 5 z 5