Lucie_1986 Lucie_1986 komentáře u knih

Kniha lásky Kniha lásky Fionnuala Kearney

Je vlastne velmi tezke tuto knihu ohodnotit. Prisla mi krasna. Romanticka, nadejna. S jinym koncem nadherna kniha.

10.06.2022 3 z 5

O čem ženy mlčí O čem ženy mlčí * antologie

Pri cteni teto knihy jsem pochopila, ze kratke povidky nejsou cteni pro me. Mozna proto nemohu hodnotit moc objektivne. Nicmene krom jedne nebo dvou jsem cetla vsechny, vsechny nejakym zpusobem zapusobily, nicmene z povidek mi vyplynul ten zaver, ze o tajemstvi zen je lepsi, kdyz pisou opravdu zeny.

05.03.2022 3 z 5

Můj africký příběh - Cesta za snem Můj africký příběh - Cesta za snem Hana Hindráková

Jsem moc rada, ze jsem konecne knize pani Hindrakove mohla dat 5*. Bez prikras, vse naprosto autenticke. Vsechny jeji knihy se ctou moc hezky, jen mi vzdy vadi ten vlozeny pribeh "navic". Kdy hl. postava hleda lasku, zamiluje se apod. Zastira to tu pravou Afriku.

23.02.2022 5 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Za me velmi slabe. Vlastne spise takova pohadka. Myslim ze autorka to myslela dobre, ale obcas byl dej hodne pritazeny za vlasy. Asi kdyby hl. postava opravdu hledala sestru, bude jednat uplne jinak.

15.02.2022 2 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Knizka me mile prekvapila. Vlastne jsem nemela zadna ocekavani, ale prijemne se cetla a vtahla do deje. Zpocatku mi vypraveni pribehu dvou osob napreskacku prislo zbytecne zmatecne, trvalo pomerne dlouho nez se zivotni pribehy hl. postav protnuly, ale pak uz to bylo ok.

07.02.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mne se kniha libila. Zpocatku trochu vice predvidatelna, mozna az zbytecne hodne textu, ale pak jsem si rikala proc ne, kdyz se tak dobre cte. Jen konec bych mozna nechala spis otevreny :-D

23.01.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Kdo uz nejakou z predeslych autorcinych knih cetl, vi co ocekavat. Detailne popsane prostredi romanu, krajina, horska chata, pokrmy... To ze jsou zapletky predvidatelne a predem dany konec-jasne... Ale proste...ten konec v tehle knize - zklamani. Jak kdyby mela autorka posledni list papiru, na ktery se muselo vse vejit a ani o pismenko navic. Hrozne useknute, tak nejak i trapne. Skoda.

Oprava: namisto 3* davam nakonec 4*. Protoze tato kniha pro me mela jeden velky prinos. A to zamysleni se nad vlastnim zivotem a nad jeho prozivanim.

03.01.2022 4 z 5

Stravou proti zánětu Stravou proti zánětu David Frej

Knihu jsem si vypujcila v knihovne a pro muj ucel plne poslouzila - zanet v tele pro me nebyla hlavni problematika, chtela jsem spise dalsi informace o kontretnich potravinach, o specialnich jidelniccich apod. V zaveru knihy spousta receptu vztahujici se k tematu knihy.

04.12.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem si uz dlouho chtela precist a konecne se mi dostalo prilezitosti. Krasny romanticky pribeh z pocatku 19.stoleti v Anglii. Cetla se mi lepe jak kdejake soucasne knihy. Az budu chtit sahnout po nejake "vznesene romantice", vim kde hledat.

01.11.2021 5 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Zpocatku mi prisla kniha o nicem. Pozdeji po pochopeni autobiografickych prvku jsem se trochu vice zacetla. Kdyby byla knizka od jine autorky, asi bych pointu nepochopila, ale tohle je proste typicka Bara Nesvadbova a jeji pohled na muze :-)

12.10.2021

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

4/5, duvodem byl konec. Resp. po docteni knihy jsem se v pameti vracela v knize dopredu a nektere kapitoly mi k tomu konci proste nesedely. Ale to je asi muj problem. Celkove je ale kniha velice ctiva a poutava, jsem rada, ze jsem po ni v knihovne sahla.

07.09.2021 4 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

Puvodne jsem chtela dat hvezdy dve, to jsem ale jeste nebyla u konce... Jediny duvod proc jsem knihu docitala byla zvedavost, k cemu konkretne na konci knihy doslo, ale byla to jen ztrata casu. Obcas v zacatcich to mozna vypadalo nadejne, napr. cesta vlakem. Pak se ale kniha hodne tahla a obcasne trapne hlasky..? To si mohl autor fakt odpustit. Z meho pohledu cele takove bez napadu. Lze napsat prijemnou knihu bez vetsi zapletky, kterou budete ctit cist i kdyz uz stejne predvidate jak vse dopadne, ale tohle bohuzel neni ten pripad.

02.09.2021

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Ja nevim, ale mne se kniha libila. Psana na konci 90.let, tudiz dej se odehrava v tomto obdobi. Psano sice "povidky", ale jak sam autor poznamenava, ve skutecnosti se jedna o roman, rozdeleny do kapitol. Pro me nenarocna oddychovka.

25.08.2021 5 z 5

Praha záhadná a tajemná Praha záhadná a tajemná Vladimír Soukup

Krasna knizka, kazdy si v ni najde to sve. Knihu jeste uplne prectenou nemam, bavi me si v ni listovat a podle nalady se vzdy zactu do nejake nove kapitolky.

26.07.2021 5 z 5

Knížka o uklízení Knížka o uklízení Beth Penn

Zadny zazrak. Urcite se z meho pohledu nejedna o zadnou prirucku ke spravnemu uklidu. Jedine, co me trochu v knizce zaujalo, bylo pojednani o vhodnem uzpusobeni casoveho harmonogramu. Ale i to je naznaceno spise povrchne.

10.07.2021 2 z 5

Žaludeční a střevní onemocnění Žaludeční a střevní onemocnění Maria Treben

Uzitecne tipy jak se stravovat, otuzovat a vubec udrzovat sve zdravi. Doporucene bylinky pri strevnich a zaludecnich potizich.

01.04.2021 5 z 5

Onemocnění srdce a krevního oběhu Onemocnění srdce a krevního oběhu Maria Treben

Splnila ocekavani. Nad ramec jsou jeste kapitolky, ktere jsem ani neocekavala a uvitala - otuzovani, masaze, dale pomoc pri lecbe nejen srdce, napr. migreny, krecovych zil apod.

22.03.2021 5 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Doporucuji do kazde domacnosti s detma!! Hodne obohacujici knizka. Cloveka obcas navede na spravnou cestu pri jednani s ditetem, hlavne je dulezite resit vse s klidnou hlavou.

10.03.2021 5 z 5

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Peter Kelder

Tuhle knizku mam v knihovne jiz nekolik let a prave ted me "neco" primelo, ze je ten spravny cas ji otevrit. Uvidime, co cviceni s Tibetany dokaze :-) Jinak moc prijemne cteni, vse naprosto srozumitelne a jasne.

08.03.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Prijemne cteni, takove lehke pohlazeni po dusi, a mne kniha osobne posunula blize k tematu buddhismu a zakoupeni si vice "tematove" publikace.

06.03.2021 5 z 5