O čem ženy mlčí

Další soubor edice Česká povídka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175214/o-cem-zeny-mlci-175214.jpg 3.274
Povídky, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Listen

Kniha O čem ženy mlčí

ne.ver
19.11.2018

Mala kniha povidek, ne uplne spatna, ale ani nic uplne extra - zkratka povidky, coz je zanr, ktery moc nemusim. Je to ukazka toho, ze kazdy neco taji a je to pochopitelne. Nejvic se mi asi libila hned ta prvni povidka, ta od Kateriny Tuckove.

kozinozicka003
29.09.2018

8 povídek od 8 autorů,
# vztahy, děti-mateřství, cestování, práce, sex, nevěra.
Celkově spíš průměrná kniha. Ale líbila se mi povídka od Petra Šabacha “Jeden za všechny“, jejíž motto je “O čem mlčí muži“. Děj se odehrává v dobách zahnívajícího socialismu, kdy každý kolektivní výlet na západ od našich hranic skrýval v sobě riziko, že někdo emigruje. Proto, jakékoli oddělení jedince od stáda vyvolávalo hysterické představy o fatálních následcích pro všechny v případě, že se zatoulaný nedostaví včas k transportu zpět do socialistické reality. A to i přes to, že byl hlavní hrdina všemi ostatními zpočátku k takovému “toulání“ hecován a dokonce všemi i finančně podpořen. Učebnicová ukázka české chlapské sounáležitosti v praxi :-).

4xbabča
23.08.2018

Kniha krátkých povídek o problémech dnešních žen vhodná pro malý formát na cestu nebo na dovolenou.

SSTknihy
09.05.2018

Další příspěvek z edice Česká povídka. Ráda po nich sáhnu, protože mi už několikrát představili autora, kterého jsem do té doby neznala. Témata tohoto vydání jsou v podstatě banální – ženy tají problémy v manželství, nechtěné mateřství, nenaplněný život, strach z nevěry nebo citový chlad. V podání předních českých autorů to ale není nuda a jedno malé zpestření v podobě toho „o čem muži mlčí“ bylo zábavné.

VladiKlaisner
08.04.2018

Povídky na zadané téma O čem ženy mlčí, některé jsou opravdu zajímavé a vtipné, bohužel u některých spisovatelů hodně krkolomné, jako by byly přes noc šité na míru jen aby bylo splněno zadané téma nakladatele. Za mě půl na půl, proto dávám tři hvězdičky, ale do ČV splněno.

Jirinamac
27.07.2017

Takové rychlé čtení na jedno odpoledne, když venku prší. Neuchvátí, ale ani neunudí.

hellena1523
03.02.2017

Zatím nejhorší z této jinak moc povedené edice, kterou jsem četla...Sem tam hezká myšlenka, ale jako celek je to slabota...bohužel.

JanaJane
09.07.2016

Očekávala jsem od knížky mnohem víc. Stále jsem čekala tu perlu, kvůli které to stojí za to číst. Bohužel, žádné WOW se nekonalo :-(

Autoři knihy

česká, 1977

Marek Epstein

Marek Epstein
česká, 1975

Kniha O čem ženy mlčí je: