O čem ženy mlčí

Nový soubor edice Česká povídka přináší příběhy, v nichž ženy (v jednom případě muž) něco tají před svými blízkými. Mají své třinácté komnaty, do kterých se bojí vstoupit nebo kam zkrátka jen nechtějí nikoho pustit. Někdy je mlčení na místě, jindy ženám spíš škodí. Odhalení tajemství by možná prospělo všem. Editor Boris Dočekal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175214/o-cem-zeny-mlci-175214.jpg 3.382

Kniha O čem ženy mlčí

bigbabe
29.11.2020

Na jednu stranu sobotní odpočinková kniha, na druhou stranu dost na zamyšlenou. Dotklo se mě to možná, proto že jeden z příběhů je mi dost blízký a tak jsem přemýšlela i o ostatních, že to fakt může být dost složité, mít takovou 13. komnatu.

Milla
12.08.2020

Povídky se dají rychle přečíst. Nejvíce mě zaujaly ty od Kateřiny Tučkové, Josefa Moníka a Marka Epsteina.

lazenskaveverka
24.03.2020

Musím říct, že u některých povídek mi bylo líto, že už končí a bývala bych si dala nášup v podobě dalších kapitol. Knížku jsem zhltla jako velkýho nanuka.

ne.ver
19.11.2018

Mala kniha povidek, ne uplne spatna, ale ani nic uplne extra - zkratka povidky, coz je zanr, ktery moc nemusim. Je to ukazka toho, ze kazdy neco taji a je to pochopitelne. Nejvic se mi asi libila hned ta prvni povidka, ta od Kateriny Tuckove.

kozinozicka003
29.09.2018

8 povídek od 8 autorů,
# vztahy, děti-mateřství, cestování, práce, sex, nevěra.
Celkově spíš průměrná kniha. Ale líbila se mi povídka od Petra Šabacha “Jeden za všechny“, jejíž motto je “O čem mlčí muži“. Děj se odehrává v dobách zahnívajícího socialismu, kdy každý kolektivní výlet na západ od našich hranic skrýval v sobě riziko, že někdo emigruje. Proto, jakékoli oddělení jedince od stáda vyvolávalo hysterické představy o fatálních následcích pro všechny v případě, že se zatoulaný nedostaví včas k transportu zpět do socialistické reality. A to i přes to, že byl hlavní hrdina všemi ostatními zpočátku k takovému “toulání“ hecován a dokonce všemi i finančně podpořen. Učebnicová ukázka české chlapské sounáležitosti v praxi :-).

4xbabča
23.08.2018

Kniha krátkých povídek o problémech dnešních žen vhodná pro malý formát na cestu nebo na dovolenou.

SSTknihy
09.05.2018

Další příspěvek z edice Česká povídka. Ráda po nich sáhnu, protože mi už několikrát představili autora, kterého jsem do té doby neznala. Témata tohoto vydání jsou v podstatě banální – ženy tají problémy v manželství, nechtěné mateřství, nenaplněný život, strach z nevěry nebo citový chlad. V podání předních českých autorů to ale není nuda a jedno malé zpestření v podobě toho „o čem muži mlčí“ bylo zábavné.

VladiKlaisner
08.04.2018

Povídky na zadané téma O čem ženy mlčí, některé jsou opravdu zajímavé a vtipné, bohužel u některých spisovatelů hodně krkolomné, jako by byly přes noc šité na míru jen aby bylo splněno zadané téma nakladatele. Za mě půl na půl, proto dávám tři hvězdičky, ale do ČV splněno.