Praha záhadná a tajemná

Praha záhadná a tajemná https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412446/bmid_praha-zahadna-a-tajemna-WBH-412446.jpg 5 21 6

Co všechno se odehrálo ve Faustově domě, co víme o Golemovi, na co narazíme při toulkách uličkami Malé Strany či Starého Města, co se skrývá v nejrozsáhlejším hradním areálu na světě…? Co víme o jedné z nejděsivějších soch, skutečném příběhu Dalibora či proti tehdejšímu právu popravené šílené šlechtičně…? Předlouhá historie Prahy nabízí spoustu příběhů, tajemství a záhad, přičemž hranice mezi doloženou historií a světem mysterií je převelice tenká. Otázky, spojené s objevováním záhadami opředených míst, klade i knížka věnovaná právě Praze záhadné a tajemné. Objevují se tu lokality známé i tak trochu utajené. Některé příběhy mají své reálné vysvětlení, jiné se pohybují za hranicí fikce a nadpřirozena, na některé otázky pak dosud nedokázala odpovědět ani moderní věda.... celý text

cukrovka
25.06.2022 4 z 5

Krásná a zajímavá knížka o Praze. Knížka je tištěna na křídovém papíře, doplněná krásnými fotkami, ale dojem kazí překlepy. Ten neodpustitelný je na str.134 kde je napsáno, že atentát na R.Heydricha byl v proveden r.1945.

Lucie_1986
26.07.2021 5 z 5

Krasna knizka, kazdy si v ni najde to sve. Knihu jeste uplne prectenou nemam, bavi me si v ni listovat a podle nalady se vzdy zactu do nejake nove kapitolky.

Damonka12
23.07.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, pokud vás zajímá Praha nebo ji chcete trochu více poznat, tak určitě doporučuji.

Vasobdivovatel
04.11.2020 5 z 5

Kniha byla výborná a bylo tam skoro všechno co v Praze je . Ráda na ní vzpomínám.

Magrata15
18.04.2020 5 z 5

Jak název napovídá, kniha obsahuje tajemné příběhy a procházky historickou Prahou (Pražský hrad, Hradčany, Josefov, Vyšehrad atd.). Dále je doplněna krátkými životopisy osobností, které měly k Praze nějaký vztah.
Nádherná kniha a nádherné fotky.

Morsie
06.07.2019 5 z 5

Pro mě, milovníka všeho tajemného, záhadného, nepoznaného, je tahle kniha darem z nebe!

Historie okořeněná legendami mě vždycky bavila - o to víc pak, když je to historie našeho hlavního města.
Praha záhadná a tajemná je výbornou publikací pro všechny nadšence dějin mísících se s mystérii, pro všechny, kteří chtějí víc, než jen obyčejného průvodce Prahou - zkrátka pro všechny.
Každý si tu přijde na své a ať jste Pražák, náplava, nebo bydlíte docela jinde, získáte na Prahu zcela jiný, obohacený pohled.

Zábavná, zajímavá knížka, díky které teď můžu na procházkou Prahou před ostatními machrovat nabytými znalostmi.

Autoři knihy

Vladimír Soukup
česká, 1949
Petr David ml.
česká, 1974

Kniha Praha záhadná a tajemná je v