Louisareading Louisareading komentáře u knih

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Strhujici pribeh. Skoda, ze povest teto knize trochu zkazil film, nedavno natoceny. Kniha nicmene stoji za precteni, je napinava, dobove presna a obsahuje skvele popisy architektury. Skvele!

12.03.2021 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Druhy nejsilnejsi pribeh, ktery Shakespeare stvoril! Krasny text, doporucuju k precteni vsem, kteri s Shakespearem zacinaji.

04.03.2021

Juuu, tohle se mi líbilo. Ta doba, ty popisy. Ta něha. Ta ženskost sálající z každé stránky a láska k prostému příběhu, který se stal už nesčetněkrát a přesto vás fascinuje.

24.04.2022 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dorian, to je láska na celý život.

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Tohle se mi tak moc libilo. O to vic, ze talentovany autor je tak mlady. Smekam!

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Skvele, vypointovane, zabavne.

04.03.2021 5 z 5

Marie Stuartovna Marie Stuartovna Stefan Zweig

Krásný příběh silné ženy. Skvěle napsané, ale to u Zweiga netřeba zmiňovat.

28.12.2020 5 z 5

Svět včerejška Svět včerejška Stefan Zweig

Tohle je spisovatel k sežrání. Mám ráda všechny jeho knihy a tahle je jedna z mých/jeho nej.

28.12.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Opět skvělá a hlavně napínavá Keplerovka.

24.11.2020 5 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Kniha plná zamyšlení o smyslu života na pozadí hor. Líbilo se mi to, protože slova a místa spolu hezky kontrastovala nebo se doplňovala. Poetický styl příběh ještě pozvednul.

25.02.2024 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Ty nejrůznější podivnosti, která tady autorka vyšvihla, mě na knize bavily nejvíc. Skvělý nápad, skvěle napsané.

24.02.2024 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Snažila jsem se textem prokousat, ale nebavil mě. Ani téma nebylo moc dobře podané.

15.06.2023

Johana Johana Pavla Horáková

Holky, co tohle psaly, si určitě moc rozumí a je to z textu znát!️ Krásné.

24.04.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Takový ten líbivý příběh, který nezklame, pokud od něj nečekáte nic velkého. Ten text je jako ta obálka, proto - pokud chcete něco nad míru odpočinkového, nemusíte se bát po téhle knize sáhnout. Musíte ale odhodit všechny ambice, které v případě čtení můžete mít... :)

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Když mi Katka, moje sestra, tuhle knihu dopočula, dočítala jsem zrovna nezáživné texty do školy. O to víc jsem si tuhle knihu o mladém klukovi, který utíká do Beskdy před svou rodinou, nudou a tím, že neví, jak dál, užila!

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Drsné! Drsné na tom je, že ta žena o sobě dobrovolně napsala knihu, podle mě i docela bez příkras o tom, jaká je zlatokopka a vlastně tak poskytuje návod na to, jak dosáhnout něčeho podobného nebo jak to zlatokopky vlastně mají. Nemůžu říct, že by mě kniha nebavila, já jsem jí slupla s naprostým nadšením. Asi tak stejným způsobem, jako když si čtete bulvární článek o celebritě, které vás zajímá. Autorka mi není sympatická, stejně jako její myšlenkové pochody a potřeba vyskytovat se a lepit se na slavné osobnosti. Podle mě ějí chybí i kus sebereflexe, díky které by možná mohla vytušit, že když už touhle úchylkou (lepit se na slavné lidi trpí), bylo by lepší o tom takhle nepsat. Na druhou stranu je ale fajn, že lidi alespoň vědí, na čem u ní jsou.

21.02.2022 2 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Klasika, at tenhle spisovatel napise cokoliv, vzdycky mam pocit, ze to je nebo bude klasika. Je to ohromny talent. Libi se mi doba, kterou autor v novele zachycuje. Jestli patrite mezi milovniky beatles a svobody, dejte si to! :)

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Osvěžující novela odehrávající se na magické místě. Líbilo se mi, že se děj odehrává ve 24 hodinách. Vtáhlo mě to do děje.

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Jsem z knihy nadsena, krasne zpracovani, text k zamysleni. Magie tak akorat.

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tahle knížka mě chytla hned na prví stránce a nepustila mě až do úplného konce. Četla jsem ji pomalým tempem, takže jsem u ní vydržela sedět zhruba pět rán a večerů, ale neskutečně jsem si je užívala. Je to taková sonda do dívčí duše, to prostředí, ta doba, chování těch postav.
Jo, podle někoho to je šablonovité, nudné ve své předvídatelnosti, ale přece nečekáme od knihy s podobnou obálkou a názvem nějaký intelektuální pamflet, ne? I proto si myslím, že je pět hvězdiček na místě, kiha splňuje vše, co ve své žánru splňovat má.

21.11.2020 5 z 5