Louisareading

Kavárna v KodaniKavárna v KodaniJulie Caplin

Chci od autorky přečíst celou sérii. Kodaň se mi zatím líbila nejvíc.

SamotářkySamotářkyBarbora Šťastná

Těšila jsem se a nejsem ani trochu zklamaná! Miluju generační příběhy! Povedené!

EugenieEugenieJana Poncarová

Juuu, tohle se mi líbilo. Ta doba, ty popisy. Ta něha. Ta ženskost sálající z každé stránky a láska k prostému příběhu, který se stal už nesčetněkrát a přesto vás fascinuje.

JohanaJohanaPavla Horáková

Holky, co tohle psaly, si určitě moc rozumí a je to z textu znát!️ Krásné.

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Moc ráda čtu české autorky a ráda se k jejich knihám i vracím. Tohle je takové ne moc složité rodinné drama, ale oddychovka to také není. Hlavně ne pro ty, kdo zažili něco podobného, jako Štěpán. Dobře napsané.

Hospoda JamaicaHospoda JamaicaDaphne du Maurier

Skvělá kniha, u které jsem se vždycky strašně bála - asi za to mohla ta skvěle vykreslená atmosféra, ta dokonalá ponurost. Pořád jsem čekala nějaký hororový výjev a on nepřišel. Jen skvělý text a čtenářský zážitek.

Sen noci svatojánskéSen noci svatojánskéWilliam Shakespeare

Klasika, kterou jsem si musela přečíst několikrát, aby se mi konečně začala líbit. Abych postavy přestala vidět jako hysterické hlupáky. Ta jejich exponovanost mě vždycky strašně unavovala. Ale dneska můžu říct - konečně jsme text pochopila v celé jeho kráse. Konečně se soustředím na rytmus veršů, ne jen na tu na první pohled hloupou střeštěnost postav. Doporučuji. :)

Nejtemnější hodinaNejtemnější hodinaBarbara Erskine

Přišlo mi to prázdné, nudné a předvídatelné. Většinou se do knih nenavážím a i v prostých textech něco najdu, třeba pobavení. Tady jsem ale nenašla nic, jen nudu a nudu nikdo zn ásp rožívat nechce. Už vůbec ne u čtení.

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Knihu mám moc ráda, film byl pro mě strašný zážitek, to snad radši ani nepokoušejte, pokud máte tuhle knihu rádi, jako já. Je to o krásách a strastech života, o putování. Smutné, hořké, ale i krásné. Doporučuji, je to ten typ románu, který se většinou zalíbí všem.

Nejlepší pro všechnyNejlepší pro všechnyPetra Soukupová

Celkem drsný příběh o do sebe zahleděné matce. Skvělá psychologie postav. Místy drsný a taky dojemný a neúprosný text. Čtení jsem si moc užila a knihu všem doporučuji.

Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeOscar Wilde

Dorian, to je láska na celý život.

Písečný mužPísečný mužLars Kepler

Další kriminálka, která nezklame. Je skvělé, že jde o sérii.

KrysařKrysařViktor Dyk

Kniha, která mě na základce bavila snad jako jedinou. Kniha, ke které se ráda vracím, protože ten text je prostě úžasný. Vybroušený jazyk.

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Klasika, ke které se stále vracím a udivuje mě, jak nepřestává být aktuální, stejně jako to, kolik pasáží si nepamatuju. Nicméně teď, v době, kdy pociťujeme tolik úzkosti z událostí kolem nás, tuto knihu asi číst nedoporučuju. Po válce to bude lepší.

Mlčící fontányMlčící fontányRuta Sepetys

Takový ten líbivý příběh, který nezklame, pokud od něj nečekáte nic velkého. Ten text je jako ta obálka, proto - pokud chcete něco nad míru odpočinkového, nemusíte se bát po téhle knize sáhnout. Musíte ale odhodit všechny ambice, které v případě čtení můžete mít... :)

NeutěšenciNeutěšenciKazuo Ishiguro

Miluju jeho dialogy, to, jak umí vykreslit atmosféru a napětí mezi postavami. A tady je toho napětí víc než by čtenář mohl zprvu čekat. Doporučuji!

Dům v ulici NadějeDům v ulici NadějeMenna van Praag

Vypadá to jako banální dílo. A ono to i banálním díle je. Ale je to taky roztomilé, milé, hezké, uklidňující, což je v dnešní době víc než důležité. Proto knihu doporučuji. :)

Opička na guměOpička na guměEva Kollerová–Střihavková

Když mi Katka, moje sestra, tuhle knihu dopočula, dočítala jsem zrovna nezáživné texty do školy. O to víc jsem si tuhle knihu o mladém klukovi, který utíká do Beskdy před svou rodinou, nudou a tím, že neví, jak dál, užila!

Noční klub MarsNoční klub MarsRachel Kushner

Fakt jsem se snažila, ale na chuť jseem tomu textu ani příběhu nepřišla. Jedno klišé za druhým, předvídatelné myšlenky, plochý jazyk, nudný děj. Skončila jsem asi čtyřicet stránek před koncem, protože jsem už prostě nechtěla marnit čas.

Trianon - triumf a katastrofaTrianon - triumf a katastrofaRoman Holec

Faktické mezery bych v textu asi nenašla, ale některé pasáže by se daly pojmout stručněji tak, aby byl text čtivější a hlavně sdělnější. V něčem je text podobný motivačním knihám, kde je neustále omíláno totéž - uměle nafukovaná tři fakta stále dokola. Jako knihu k doplnění znalostí během studia nedoporučuju - zbytečně vás to zdrží. Pokud máte čas, tak si ji klidně přečtěte, ale stěžejní dílo týkající se této problematiky (Slováci a Maďaři), to určitě není!

Dokonalá smrtDokonalá smrtHelen Fields

Klasická detektivka s mrazivým příběhem, který se dobře četl, dobře ubíhal, ale nic víc. Všechny tyhle knihyj sou psané podle stejného mustru, myslím, že by je dost dobře dokázali psát už i roboti. Nicméně to neznamená, že by kniha byla špatná, bavila mě.

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Silný román, krásný a pravdivý. Sáhla jsem po něm hned po dočtení Hodinek od Ašera. Je to něco úplně nového, ale autorka na tomto textu ukazuje, že má několik poloh. Tahle byla hodně vážná, ale ne tak depresivní, abyste se jí museli bát číst. Dobře vybalancovaný text. Doporučuji!

Hodinky od AšeraHodinky od AšeraZuzana Dostálová

Z knihy jsem nadšená, líbilo se mi na ní hlavně to, že ač se zabývá tématem "dnešní třicátníci", není to pojatá jen jako trapné sarkastické navážení se do všeho kolem. Kniha má příběh, nápůad, hezky vykreslené postavy i kulisy. Doporučuju všem, které unavují neustálé pokusy o humor, které nakonec působí únavně. Tohle je svěží kniha!

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Tahle kniha mě neskutečně bavila. Hypnóza mě dlouhodobě zajímá, proto jsem se o ní prostřednictvím příběhu s chutí dočetla něco víc. Děj měl spád, postavy byly dostatečně vykreslené. Moc mě to bavilo.

Mama milovala GabčíkaMama milovala GabčíkaVeronika Homolová Tóthová

Krása!

To na tobě doschneTo na tobě doschneIvan Kraus

Tohle je skvělá kniha. Milá, ale jinak milá než jsme zvyklí u Svěráka. Smála jsem se u každého příběhu nahlas. Je to kniha, která obstojí i po třiceti letech. Možná i pošedesáti a tak dále. Vřele doporučuji.

Skladatelka voňavého prádlaSkladatelka voňavého prádlaMartina Formanová

Drsné! Drsné na tom je, že ta žena o sobě dobrovolně napsala knihu, podle mě i docela bez příkras o tom, jaká je zlatokopka a vlastně tak poskytuje návod na to, jak dosáhnout něčeho podobného nebo jak to zlatokopky vlastně mají. Nemůžu říct, že by mě kniha nebavila, já jsem jí slupla s naprostým nadšením. Asi tak stejným způsobem, jako když si čtete bulvární článek o celebritě, které vás zajímá. Autorka mi není sympatická, stejně jako její myšlenkové pochody a potřeba vyskytovat se a lepit se na slavné osobnosti. Podle mě ějí chybí i kus sebereflexe, díky které by možná mohla vytušit, že když už touhle úchylkou (lepit se na slavné lidi trpí), bylo by lepší o tom takhle nepsat. Na druhou stranu je ale fajn, že lidi alespoň vědí, na čem u ní jsou.

Ocelové městoOcelové městoJules Verne

Docela mi dalo zabrat text přečíst, nebyl vůbec jednoduchý, ale stálo to za to. Příběh o soupeření dvou schopných mužů podle mě důstojně obstojí i dnes.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věciZoufalé ženy dělají zoufalé věciHalina Pawlowská

Nemuzu si pomoci, ale mam Halininy knihy moc rada. Jsou laskave, nad veci... autorka si na nic nehraje a jeji knihy me bavily uz v patnacti. Tahle je misty smutna, ale spis zenam ukazuje, jak zustat silne a sve.

27.03.2021

Skleněný pokojSkleněný pokojSimon Mawer

Strhujici pribeh. Skoda, ze povest teto knize trochu zkazil film, nedavno natoceny. Kniha nicmene stoji za precteni, je napinava, dobove presna a obsahuje skvele popisy architektury. Skvele!

12.03.2021