Čekání na Godota

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dva přátelé tuláci Estragon a Vladimír se sejdou na mýtině, kde čekají na Godota, který jim má něco důležitého sdělit. Nevědí ale dokonce, jestli opravdu mají čekat zde, v jakou hodinu, prostě nic. Jak tak čekají, krátí si dlouhou chvíli povídáním o hloupostech, přením se o to, zda-li ještě půjdou dále spolu, i nahlížením do bot a klobouků, aby v nich nezjistili nic. V jejich stereotypním chování, za nímž můžeme vidět klidně mnohé další dny, jenž pobíhaly stejně, je vyruší příchod bohatého Pozza a jeho otroka Luckyho... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112107/cekani-na-godota-112107.jpg 3.81042
Žánr
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno, Odeon
Orig. název

En attendant Godot, 1953

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (122)

Kniha Čekání na Godota

Přidat komentář
uzivatel3986
předevčírem

Skvělá četba, přečetla jsem za den.

Amneris
27. března

Čekala, co se z toho vyvine a ono nic. Jem čekání... Čekala jsem trochu něco jiného.


Louisareading
04. března

Skvele, vypointovane, zabavne.

Khamul1
02. března

Jedním slovem geniální.

OsolenéKnihy
20. února

Rozhodně lepší, než Plešatá zpěvačka, dokázala jsem se do toho vžít mnohem snáz, připadalo mi to humornější, také maličko hlubší. Bavilo mne to a takové divadelní představení bych i navštívila. (Kdyby to bylo možné, dám spíš 3,5 hvězdičky, takhle má půlku k dobru.)

Vendy1993
04. února

ach můj bože.....nejtěžší knížka jakou jsem kdy četla....fakt, že jo....vybrala jsem si jí jako jednu z maturitních knížek a trpce jsem litovala. Tohle opravdu není čtivo pro každého. Všichni by si měli stokrát rozmyslet jestli si to chtějí opravdu přečíst. Je to tak zvláštní, hrozně se to táhne a jakmile jsem otočila stránku tak jsem hned zapomněla co bylo na té předchozí....chce to celou mysl čtenáře, aby se do toho opravdu začetl a pomalu to procházel...není tam prostor na oddych, protože jakmile přestanete číst tak je těžké se do toho zase dostat....podle jiných komentářů je mi jasné, že nejsem čtenář pro tuto knížku. Že určitě má své příznivce, kteří jí přečetli s chutí, všemu rozuměli a bavili se u ní....bohužel k nim nepatřím ale ještě bych to ráda viděla na divadle...třeba bych změnila názor ;)

s1ombrehimawari
24. ledna

Velice významná hra ve které vidím smysl realizace, personalizace, depersonalizace a derealizace; mě, tebe, vás, jeho, jí.

viweb
22. ledna

Pro mě zklamání ale věřím tomu že se to někomu může líbit.

1