Lotka Lotka komentáře u knih

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Oddechové čtení, nenadchne, ale neurazí.

14.08.2019 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Taková detektivka, kterou nechcete odložit, dokud ji nedočtete. Drsná, napínavá a zajímavě napsaná.

08.08.2019 4 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Lepší průměr, ale chyběl mi tam nějaký pořádný hlavní hrdina. Na to, že to je první díl série, tak se mi do dalšího dílu vlastně ani nechce.

08.08.2019 3 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Nejde napsat nic jiného, než: To bylo tak hezké.

08.08.2019 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tak vysoké hodnocení, protože knížka byla prostě napínavá a nedala se moc odložit. Až na pár malých výtek v závěru, spokojenost.

08.07.2019 4 z 5

Klasický druhý díl - jednička byla lepší. Příliš zdlouhavé, humor váznul a mohlo být klidně o 200 stran méně.

08.07.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Už zase se to paní spisovatelce nesmírně povedlo...slzy smutku, dojetí. Jak nás minulost ovlivní a co je dál...
Konec nemusel být tak brzy, ještě 200 stran by nebylo na škodu.

29.06.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

V začátku dobrá, prostředek váznul a konec byl tak rychlý, že si to ani neužijete.

29.06.2019 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Z filmu jsem byla “nadšená”, z knihy tolik ne. Pohled devítiletého byl až přespříliš naivní, až to chvílemi působilo, že rozumu moc nepobral. A když vám nesedí hlavní hrdina, tak to celkově pokulhává.

17.06.2019 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Špatná detektivka to není. Dobře se čte, má spád a jako první díl série to beru jako dobrý začátek...ale prostě tomu něco chybělo.

15.06.2019 3 z 5

Příjemná oddechovka. Autorův inteligentní humor a projev je velkým plusem, ale chvílemi kniha postrádá spád až trochu nudí.

15.06.2019 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Jak jako “Pokračování příště...”? V nejlepším se nepřestává, tak honem prosím další díl! Uf, to je jízda.

04.06.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jestli si chcete přečíst opravdu dobrou detektivku, tak je to právě tahle! Není vůbec co vytknout, tak bez obav se do ní můžete pustit, je to pecka.
Zápletka, hlavní hrdinové, vyústění - bez chyby.

29.05.2019 4 z 5

Všechny krásné lži Všechny krásné lži Peter Swanson

Takový lepší průměr. Minulost se promítne do přítomnosti a vzhledem ke čtivému závěru, doporučuji.

29.05.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Námět dobrý, to autorka má u všech svých knih, ale celkově se kniha nepovedla. Od téměř poloviny se děj vleče a rozuzlení zápletky a celkově konec působí hloupě.

29.05.2019 2 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Začátek byl zajímavý...ale jen začátek. S každou další stránkou stále větší nuda.

26.05.2019 2 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Jako jedna z mála patřím mezi ty, které knížka prostě nebavila. Hlavní hrdinové mi nijak k srdci nepřirostli, tak se divně potáceli a nevědeli co se sebou dělat...rozvleklá nuda.

26.05.2019 2 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

I když se autor snažil čtenáře udržovat v napětí a překombinovat všemožně zápletky, že vlastně nevíte komu věřit, tak celkově kniha působí hloupě, oblíbenou postavu taky žádnou nepotkáte a ve finále vše rychle zapomenete.

09.05.2019 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Super poutavý příběh, skvěle napsaný. Jo, hlavní hrdina je prostě vylíčen jako hrdina a tak se to musí brát, kadopádně by mi ani nevadilo, kdyby měla kniha o pár stránek víc.

01.05.2019 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Jak mi ta Eleanor ze začátku lezla na nervy...stejně tak později přirostla k srdci. I to je vlastně důkaz toho, jak je knížka super napsaná. Krásný čtivý příběh, kterým rozhodně není lacinou fraškou.

01.05.2019 4 z 5