lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kniha byla již od začátku čtivá, četla se mi neskutečně dobře a rychle, stránky mi rychle ubývaly pod rukama. Již od začátku jsem byla napjatá, jak bude příběh pokračovat, kniha měla sice pomalý rozjezd, ale poté mě neustále zajímalo více a více a potřebovala jsem pořád pokračovat ve čtení. Jedna zásadní věc, která mi na knize vadila byla docela velká předvídatelnost a málo akce v knize, moc momentů mě nepřekvapilo a moc zvratů, které bych nečekala tam také nebylo-od knihy jsem v tomto ohledu čekala mnohem více a byla jsem celkem zklamaná, když jsem se dozvěděla, že tam moc překvapivých momentů v ději nebylo.
Věc, kterou musím vyzdvihnout a moc se mi líbila bylo výborné vykreslení postav- každá byla úplně jiná-psychologie postav se autorce opravdu povedla. Akorát jsem někdy měla problém vystát chování jedné konkrétní postavy-to bylo opravdu k nevydržení a naopak jsem si i jednu postavu oblíbila a prožívala jsem její strastiplný příběh.
Pokud hledáte nějaký méně náročný příběh z rodinného prostředí a nevadí Vám, že je děj předvídatelný, tak do knihy klidně jděte.

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Hodnocení: Toto byla má 4. přečtená kniha od Colleen a opět jsem byla nadšená, autorka prostě psát umí a tato kniha je toho důkazem.
U Colleen se mi neskutečně líbí že dokáže romantický příběh vždy propojit s vážnějšími tématy, tato kniha nebyla výjimkou- obsahovala mnoho myšlenek k zamyšlení a velmi výrazné poselství a dokázala čtenáře velmi zasáhnout, tedy alespoň mě.
Do knihy jsem neměla nejmenší problém se začíst, začetla jsem se po první stránce a nechtělo se mi vůbec knihu odkládat, přečetla jsem jí dnes ve 2 hodiny ráno, protože jsem se prostě jednoduše nedokázala odtrhnout.
Hlavní hrdiny jsem si oblíbila po pár stránkách a nemohu říci, že by mi tam nějaká postava výrazně vadila, líbilo se mi že každá postava za sebou skrývala svůj příběh a tajemství, která se postupně poodkrývala a odhalovala.
O zvraty též nebylo nouze, děj obsahoval mnoho překvapení a příběh měl celkem rychlý spád a ani chvíli mi kniha nedala prostor pro nudu, s postavami jsem prožívala všechny jejich životní příhody a strašně mi přirostly k srdci, s koncem knihy jsem byla spokojená, více prozrazovat nebudu, protože kniha opravdu stojí za přečtení, moc se těším až si od autorky přečtu další knihy.

14.05.2021 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Než začnu obsahem samotné knihy, tak musím vyzdvihnout skvělý a velice tématický obal knihy, který vystihoval hlavní téma knihy a celkově se mi obálky knih tohoto autora moc líbí.
__
Kniha byla vážně povedená až na několik drobností. V knize se nacházelo dost zvratů, bez kterých si dobrou detektivku nedokáži představit a ani jsem skoro po celou dobu knihy neměla tušení kdo v případu má prsty. Líbilo se mi že se kniha nezabývala jen samotným případem , ale i zde bylo dobře vykresleno prostředí a doba , kde se vše odehrávalo a též se zde řešily mnohé běžné problémy kriminalistů. Děj dobře plynul, někdy zde byly méně zajímavé a čtivé části, za které jsem odebrala jednu hvězdičku . Kniha byla skvělá, nejen že se zde řešil případ , ale i zde byly myšlenky nad kterými se vyplatilo se zamyslet. Děj byl za mě velice dobře promyšlený, všechny ty zvraty, skvěle promyšlená psychologie postav , myšlenky... to vše z knihy dělalo skvělou detektivku . Do knihy jsem se byla schopna začíst ihned od prvních stránek a takto čtivá byla po celou dobu až na nějaké již zmiňované pasáže. Autor zde též velice dobře vykreslil postupně se vyvíjející vztahy kriminalistického týmu a jejich vzájemnou spolupráci.
__
Od autora si určitě někdy něco dalšího přečtu, protože detektivky vážně umí a zajímá mě jeho další tvorba. Mohu vřele doporučit!

16.02.2021 4 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Hodnocení: Tuto knihu jsem si v knihovně půjčila čistě jen ze zvědavosti a nic extra oslnivého jsem od toho nečekala. A tato hypotéza se mi naplnila- jednalo se o průměrný oddechový young adult román cílený spíše pro mladší čtenáře, u kterého si odpočinete,ale zároveň Vám to nic moc nedá. Knihu jsem četla ve svých 17 letech a řekla bych i tak, že by kniha mohla více bavit a oslovit mladší čtenáře, než jsem já.
Ten hlavní nápad - práce se sny a celkově bádání ve světě snů se mi moc líbil, ale přišel mi takový nedotažený a ne zas tak důkladně promyšlený. Myslím že by se z toho nápadu dalo vyždímat ještě více. Kniha slibovala sympatické postavy a pasáže, u kterých se budeme smát nahlas , ale bohužel se mi ani jedno z toho nestalo . Co se postav týče, tak jsem si oblíbila jen Maxe, který byl moc fajn, chytrý a hlavně rozvážný. Ale naopak hlavní hrdinka Alice mi moc sympatická nebyla díky své nerozvážnosti, zbrklosti a vlezlosti. V některých částech knihy mi vážně lezla na nervy a nechápala jsem její rozhodnutí. Jinak mě ostatní postavy nenadchly.
Styl psaní mi vcelku sedl a kniha se díky němu četla rychleji. Co se zvratů týče, tak zde nebylo tolik obratů v příběhu, které by se nedaly očekávat, nic mě zas tak nepřekvapilo a konec knihy jsem odhadovala tak, jak skončil. Jinak musím vyzdvihnout obálku knihy, která se mi moc líbila , upřímně více než příběh , kterému prostě něco chybělo. Byl to takový klasický romantický příběh s celkem zajímavým nápadem, ale nějak mě to nenadchlo natolik abych to musela všem doporučovat, věřím , že se to mladším čtenářům bude líbit více.

01.02.2021 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

__
Hodnocení: Po knihách od tohoto autora jsem již delší koukala, tak jsem se rozhodla si jeho 2 knihy -Šelmu a Hračkáře půjčit v knihovně. Šelma mě velice příjemně překvapila.
Autor mě ihned ze začátku dokázal vtáhnout do děje, díky stylu psaní a skvělému humoru, který se zde také občas vyskytoval . Hlavní postavu jsem si také ihned po pár stránkách oblíbila, i když to nebývá u thrillerů tak časté. Hlavní postava byla svým způsobem podivínská, zvláštní, ale velice inteligentní, velice mě zaujaly jeho velice neobvyklé metody , které používal při vyšetřování. Postava, která byla v příběhu velice podceňována a považována za šílence toho nakonec pro případ, který se v knize vyskytuje udělala úplně nejvíce a to se nejednalo o vyškoleného kriminalistu.
Příběhu již od začátku nechybělo napětí a stránky se mi otáčely samy . Zvratů zde bylo požehnané množství a člověk měl neustále potřebu číst dále, aby se dozvěděl jak to nakonec dopadne . V příběhu se zároveň vyskytovaly nějaké trošku fantaskní prvky, které si myslím,že by se v opravdovém případu nevyskytovalo, ale to neubírá na kvalitě knihy, alespoň to knihu udělalo nevšední a zajímavou. Někdy zde působila až hororová temná atmosféra, která přidávala knize grády. Byla jsem celkem překvapená z konce, vůbec bych netipovala toho kdo to udělal za finálního pachatele.
Jediné co mi na knize trochu vadilo bylo to, že se zde vyskytovalo až moc odborných biologických pojmů, kterým jsem moc nerozuměla, ale zase chápu že hlavní hrdina s biologií pracoval, jelikož to byla jeho práce. A zároveň mi přišel konec knihy moc natažený, jelikož jsem poté už věděla kdo je pachatelem, tak se na můj vkus konec moc táhl a já bych ho klidně zkrátila.
Jinak mě autor velice příjemně překvapil a těším se na Hračkáře,kterého mám také půjčeného. Mohu doporučit! A plus se obal knihy krásně třpytí

24.01.2021 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Hodnocení: už od začátku jsem do této knihy neměla chuť ,poněvadž to byla povinná četba a musím říct ,že to byla nejhorší povinná četba , kterou jsem za tento školní rok četla. Nejen že byla psána hanáckým a moravským nářečím ,kterému jsem moc nerozuměla ,ale též se nejednalo o nějaký hlubší příběh,který by mě měl vtáhnout do děje . Knihu jsem přečetla za 2 dny ,protože jsem to už chtěla mít za sebou . Nelíbil se mi styl psaní a vyjadřování,ani samotný příběh . Jediné co se mi v knize líbilo bylo to ,že chtěla poukázat na tehdejší život na vesnici . Kniha se mi nelíbila a ani neplánuji si přečíst další knihu od autorů. Děj se strašně táhl , dlouho se nedělo nic zásadního a tuto knihu beru jako ztrátu času. -

05.01.2021 2 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Hodnocení: do knihy jsem se nepouštěla s moc velkou chutí a také za moc nestála. Knihu bych hodnotila velice podobně jako Maryšu -vůbec mi neseděl ten jazyk-místy zde byly použity i nespisovné výrazy ,což u knih nemám vůbec ráda. Celkově mi děj nepřišel vůbec zajímavý a poutavý a že bych se do knihy začetla.. Tak to vůbec . Líbil se mi ten nápad poukázat na chamtivost a úplatkářství tehdejších obyvatel . Asi si v blízké době neplánuji něco podobného přečíst. Kniha měla být komedie ,ale mně osobně moc vtipná nepřišla a není zde postava,
která by mi byla sympatická,nebo bych si jí oblíbila.Knize dávám 2 za nápad poukázat na tehdejší společnost.

05.01.2021 2 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Hodnocení: ze začátku ,když jsem si všimla,že nějaký takovýto titul existuje mě od četby odradil název knihy ,ale jakmile jsem knihu spatřila na webu naší knihovny,tak jsem si řekla že jí dám přece jen šanci . A udělala jsem dobře.
Jeho banán je román plný sarkasmu, romantiky a dvojsmyslů-jedná se o takové odlehčené letní čtení na pár dní ,ne-li na jeden den pokud čtete rychleji než já . Zároveň se zde vyskytuje ne taky komplikovaná zápletka a člověk má tušení,jak kniha skončí ale pokud chcete něco nenáročného a máte rádi sarkasmus a dvojsmysly ,tak Jeho banán je kniha pro Vás .
Musím říci,že hlavní hrdinka Nataša mi celkem lezla na nervy a trvalo mi déle ,než jsem si na její osobnost zvykla. Za to Bruce jsem si oblíbila ihned od začátku - mám celkově ráda takové ty postavy ,které jsou ze začátku uzavřené okolnímu světu a působí nevrle, ale později se o nich dozvídáme věci ,které by nás někdy ani nenapadly . Celkový nápad s tím banánem byl skvělý . Co se týče stylu psaní, tak ten mi celkem vyhovoval, kniha byla psána nenáročným nespisovným jazykem,který se ke knize strašně moc hodil. Autorka to s humorem
doopravdy umí , pokud hledáte něco odpočinkového a vtipného s ne tak výraznou zápletkou,tak je to kniha pro Vás!

05.01.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Hodnocení: Colleen Hooverová mě opět velice příjemně překvapila ! Hned od 1. stránky mě příběh vtáhl do děje a nepustil . Knížka se mi četla neskutečně rychle a stránky se mi otáčely samy ,za 2 dny jsem měla knihu přečtenou. I když jsem měla tušení ,jak kniha dopadne ,tak jsem si čtení doopravdy užila.
Autorka používá ne zbytečně komplikovaný jazyk, který mi velice sedl a přidává knize na čtivosti .
Co se týče zvratů, tak ty někdy přišly doopravdy nečekaně a někdy nebyly vůbec předvídatelné. Konec knihy jsem odhadla , ale i tak jsem si čtení dokázala užít naplno .
Co se postav týče ,tak jsem si hned po pár přečtených stránkách oblíbila 2 hlavní hrdiny příběhu ,kteří byli inteligentní, upřímní a jednali rozumně, čehož si vždy na knižních postavách velice vážím .
Příběh byl psán z perspektivy obou hlavních postav a díky tomu jsem mohla zjistit o postavách mnohem více a seznámit se lépe s jejich myšlenkami a jednáním. Vždy mám raději,když se příběh odvíjí z pohledu obou postav,člověk pak postavy lépe pozná.
Všechny knihy,které jsem zatím od autorky četla měly základy položené na upřímnosti a ani tato kniha nebyla výjimkou. Upřímnost vždy v knihách ocením na prvním místě. Autorka píše přirozeně, snaží se vyhnout falešným pocitům a člověku se poté kniha lépe čte . Upřímnost v této knize hraje velikou roli, ne-li úplně tu nejpodstatnější roli.
Autorka si získala velký obdiv též tím,že dokáže dostat tolik upřímných pocitů do jedné knihy -u knihy se zasmějte, posmutníte si ,protože se zde vyskytují i vážnější témata.
Pokud chcete odpočinkovější čtení na léto ,u které vystřídáte mnoho pocitů,tak Vám knihu mohu vřele a s čistým svědomím doporučit.

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Hodnocení: Byla to poslední kniha,která mi zbývala od autorky přečíst a opět mě nezklamala, ba naopak velice příjemně překvapila. Knihy od autorky už mám přečtené všechny a ani u jedné se mi nestalo,že by se mi nelíbila. Řadí se k mým oblíbeným českým autorkám.
__
Kniha Panda v nesnázích se psána ve dvou časových rovinách , sledovala Marii, která zažívala tvrdý komunistický režim v 50. létech 20. století a Terezu která se srovnává s rozchodem a dalšími životními překážkami. Velice se mi líbilo,že bylo možné nahlédnout do minulosti i současnosti zároveň, vždy se mi líbí,když je možné vidět příběh z více časových perspektiv a pohledů na věc. Díky tomu byla kniha čtivější a napínavější, protože se tam odehrávaly 2 příběhy zároveň, kde se neustále něco odehrávalo, někdy jsem ty zvraty nečekala a byla jsem v šoku ,že se tam něco takového odehrálo. Příběh měl sice pomalejší rozjezd , ale poté už tam byly samé překvapivé momenty a o napětí a čtivost nebylo nouze.
__
Dvě hlavní hrdinky jsem si v průběhu příběhu oblíbila a prožívala jsem celý příběh s nimi. Byly inteligentní a u přes všechny strasti si dokázaly poradit a zachovat chladnou hlavu.
__
Styl psaní mi taktéž sedl jako u předchozích 3 knih , nebyl zbytečně komplikovaný a zároveň se zde vyskytovaly i vtipnější části a humor mi také sedl .
__
Pokud hledáte knihu, kde se něco dozvíte o dřívějším režimu a kde nebude o napětí nouze, tak Vám knihu vřele doporučuji.

05.01.2021 5 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Hodnocení: Po tomto komiksu jsem musela ihned v naší knihovně sáhnout, protože se řadím mezi velké introverty a cokoliv co se týká toho tématu mě velice zajímá. A byla jsem velice příjemně překvapena.
__
Komiks jsem měla přečtený za cca necelou hodinu, protože se jednalo o opravdu oddechovou záležitost pro dlouhou chvíli na zlepšení nálady. Komiks byl doopravdy hezky udělaný po grafické stránce , vyskytovaly se zde moc hezké, roztomilé a vtipné obrázky . Příběh znázorňoval vtipné situace , které se stávají páru skládající se z introvertů , u jednotlivých situací jsem se zasmála a v některých jsem se také viděla. Autorka zde poukazuje na situace, které mohou potkat introverta v blízkém vztahu k někomu a jaké to pro introverta je pustit si někoho blíže k tělu. Situace jsou v knize popsány velice hezky a vtipně,je to takové rychlovka pro zlepšení nálady a zasmání se a zároveň zamyšlení se nad životem a strastmi introvertů.
__
Pokud chcete nějakou rychlovku, u které se zasmějete a přijdete na jiné myšlenky, tak Vám tuto jednohubku doporučuji.

05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Byla to má první přečtená kniha od autorky, ale za mě teda jedno velké zklamání a průměrný, nepropracovaný a nedomyšlený příběh. V knihovničce na mě čeká ještě trilogie Krutý princ od stejné autorky, tak snad mě příjemněji překvapí.
__
Už od začátku se děj neskutečně táhl, nedokázala jsem se začíst a dokonce jsem si neoblíbila ani žádnou z postav. Obálka krásná, anotace zněla také velmi slibně, ale opravdu jsem čekala mnohem více, obzvlášť u takto oblíbené autorky. Děj byl plochý, postavy nezajímavé a maximálně ten fiktivní svět mě svým způsobem trochu zaujal.
__
Nevidím žádný větší důvod, proč bych vám musela doporučovat zrovna tuto knihu, maximálně tak originalita fiktivního světa stojí za zmínku, jinak to byla opravdu bída.

04.06.2023 2 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Hodnocení: Kdo sleduje můj profil déle, tak určitě ví, že knihy s tematikou 2. světové války čtu moc ráda. Tato kniha se řadí k těm nejlepším.
Eddie Jaku popisuje strasti 2. světové války a holocaustu s neskutečným nadhledem a lehkostí, kniha je napsána neuvěřitelně citlivě, je zde vidět, že autor si užíval každý další den, který mohl prožít, i když se jednalo o tak nelehké období. Autor nás naučí, že se vždy vyplatí brát život z té lepší stránky. Toto pojetí mě neskutečně překvapilo, ale mile, protože knihy s podobným tématem mají často pochopitelně atmosféru úplně odlišnou. Dobové události v této knize pochopí úplně každý, protože je kniha napsána srozumitelně a nekomplikovaně. Eddie na mě působil jako neskutečně odvážný a statečný muž, který přes to vše, co musel v životě zažít, nepřestával hledat slunce neztrácel pozitivní myšlení, opravdu klobouk dolů.
__
Všem lidem, kteří rádi čtou o historii a chtějí si období holocaustu přiblížit zase z trochu jiné perspektivy než je běžné, mohu tuto knihu vřele doporučit.

04.06.2023 5 z 5

10 pravd a spousta odvahy 10 pravd a spousta odvahy Ashley Elston

Průměrná oddechovka od které jsem čekala trochu více-tak by se dala v krátkosti popsat tato kniha. Nějaké plusy bych v knize ale také našla. Například se mi moc líbilo že byl příběh psán z pohledu více postav, tím pádem jsme mohli více postavám nahlédnout tzv. do hlavy. Jinak mi příběh přišel takový syrový, nezajímavý a i přes místy humorné pasáže jsem se mnohdy musela do knihy nutit a to se prostě u dobrých knížek nestává. Nejvíce mě v příběhu iritovala matka hlavní hrdinky, která měla u své skoro dospělé dcery zapnuté sledování polohy a neustále do ní něco hučela.. Musím ale ocenit prostředí golfu, které příběhu přidávalo na zajímavosti, ale zápletka i samotný příběh s postavami mě vůbec nedokázal vtáhnout, vše bylo takové nereálné a padlé na hlavu a určitě si myslím, že najdete v žánru young adult mnohem více zajímavějších knih s větším potenciálem a s příběhem, ze kterého si možná i něco odnesete. Tohle nebyl bohužel ten případ. Průměrné čtivo na pár dní.

29.08.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Tuto knihu jsem rozečetla s velkými očekáváními, která se mi bohužel nenaplnila i když jsem u této autorky zvyklá na velice kvalitní horory. Tato kniha byla první průměrná, kterou jsem od autorky četla- prostě neurazí ani nenadchne. Ještě si rozmyslím, jestli má vůbec cenu se pouštět do dalších dílů, jelikož tato kniha byla velmi průměrná oproti vyššímu standardu na který jsem u autorky zvyklá.
__
Abychom tu měli i něco pozitivního, tak se mi na knize moc líbila ta atmosféra- odlehlá chata, zima, vánice- prostě atmosféra pro horor se vším všudy. Skvělou atmosféru autorka prostě umí.
Místy mi ale přišlo, že kniha neměla takové tempo, které bych si představovala a mnohdy to bylo předvídatelné a trochu i nudné, i přesto mě ale zajímalo jak vše dopadne a pokračovala jsem ve čtení. Opět se mi líbilo, že dům, ve kterém se hlavní hrdinka ocitla měl svou rodinnou historii a všechna ta tajemství s tím spojená přidávaly knize na mystické atmosféře.
___
Úplně nevím, co si mám myslet o náznak romantické linky, o který se autorka pokoušela, bylo to takové zvláštní do hororu zakomponovat i romantiku, ale proč ne. Hlavní hrdinové mě neurazili, ani nenadchli, prostě průměr.
__
Jak se znám, tak nakonec po dalším dílu sáhnu, protože by mě přece jenom zajímalo, jak to celé bude pokračovat. Od autorky Vám raději doporučím strašidelné domy, které byly všechny co jsem četla velice povedené.

15.08.2022 3 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

První díl série skončil neskutečně napínavě, tak jsem ihned, jak díl vyšel sáhla po druhém dílu série u nás v knihovně. Autorka mě opět velmi příjemně překvapila a hned mám větší chuť přečíst si její vyhlášenou sérii Znovu.
__
Líbilo se mi, že byla kniha rozdělena na kapitoly, které byly psané z pohledů jednotlivých postav. Vždy je fajn nahlédnout více postavám tzv. pod pokličku a dozvědět se o nich něco více. Ruby mi opět byla sympatická a nějak takto si představuji skvělou ženskou hrdinku. Kniha chvíli postávala sice na jednom místě, ale díky čtivému stylu psaní autorky mi to ani trochu nevadilo a knize to neubíralo na čtivosti. Kontrast úplně odlišných osobností Ruby a Jamese mě opravdu bavil a musím říct, že jak příběhu, tak hlavních postav se autorka chopila skvěle.
__
Na konci knihy nás autorka opět nechala překvapené a zakončila jí opět s velmi překvapivou situací.

25.07.2022 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Hodnocení: Jelikož jsem od Dominika Dána četla knihu Básník, která se mi moc líbila, tak jsem se rozhodla pro přečtení jeho nové knihy- Ve stínu, která byla o něco slabší než Básník, ale přesto musím říci že Dominik Dán píše velice zdařilé detektivky.
__
Knihu jsem četla bohužel 2 týdny, protože toho ve škole nemám úplně nejméně a když se vrátím domů, tak už na nic nemám náladu. Kniha byla napsána dobře- všechny detektivní a vyšetřovatelské postupy byly velmi dobře a detailně popsány a až na nějaké odborné pojmy se mi kniha četla dobře.
__
Co se samotného příběhu týče, tak příběh byl zajímavý ale bohužel mě tolik neoslovil a nevtáhl do děje jako jiné detektivky které byly mnohem více zamotané a lépe dějově promyšlené. Případ byl zajímavý, obsahoval dost zvratů, ale představovala jsem si to trochu více dějově nadupané a i více napínavé.
__
Co se postav týče, tak ty mi celkem sedly- líbilo se mi jejich časté používání surovějšího jazyka a sarkasmu, který se k příběhu opravdu hodil a prohluboval takovou tu temnou detektivní atmosféru. Celkově atmosféra byla perfektní- plná temnoty, záhad, spojitostí a tajemství, která se postupně odhalovala.
__
Pokud máte rádi detektivky, tak si klidně knihu klidně přečtěte, třeba Vás zaujme více než mě.

01.01.2022 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Hodnocení: Jelikož jsem na tuto autorku viděla samou chválu, tak jsem se rozhodla si přečíst její nejnovější knihu- Dětské duše - no a pocity jsem měla takové smíšené.
__
Kniha začala úplně skvěle, ihned mě oslnila originálním, vcelku drsným a nezvyklým případem, který se poté v knize vyšetřoval a postupně rozvíjel. Ze začátku mi nedělalo problém se do knihy začíst, protože mě opravdu zajímalo jak se vše bude vyvíjet. Ale poté přišlo veliké zklamání v podobě opravdu mnoha stran, kdy jsem měla nutkání knihu neustále odkládat a vůbec se mi do ní nechtělo, proto jsem jí četla asi týden. Prostředek knihy byl pro mě jedním velkým zklamáním a musím kvůli tomu odečíst dost v konečném hodnocení. Nevím zda to bylo stylem psaní, nebo tím že se tu dobu v knize moc nic zajímavého neudálo, ale čekala jsem to o něco lepší. Zato poslední cca 100 stran opravdu stálo za to- několik nečekaných převratů v ději, napětí a místy mrazivá atmosféra. Autorku určitě musím pochválit za velice propletený a velmi dobře promyšlený příběh- to vždy na autorech detektivek neskutečně obdivuji- zvraty, souvislosti- vše šlo skvěle dohromady.
__
Co se týče postav, tak jsem si skoro k žádné nevytvořila nějaký hlubší vztah, ale oblíbila jsem si hlavní vyšetřovatelku Kim, která byla úžasná- nezalekla se žádné výzvy a nerovnosti v případu, nenechala se ničím zastrašit, sarkastické poznámky měla taktéž skvělé a prostě to byla ženská postava hlavní vyšetřovatelky jak má být.
__
Co také musím ocenit byly krátké kapitoly, které mám v knihách raději a to že vlastně skoro vše co se v knize událo mělo jeden společný jmenovatel - a to dětská hřiště.
__
Pokud mám pominout střed knihy který mě vůbec nebavil a měla jsem chuť knihu odložit, tak kniha nebyla špatná, začátek a posledních cca 100 stran bylo super napínavých a nemohla jsem knihu odložit. Tak pokud rádi čtete detektivky, tak do toho klidně jděte.

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Hodnocení: Po dlouhé době jsem se dostala k romantické knize a byla jsem velice příjemně překvapená. Knize nemohu upřít čtivost, která knize nechyběla od první do poslední stránky a po celou dobu čtení jsem nebyla schopná od knihy odtrhnout.
Kniha nabízí velice originální a vtipný příběh hlavní hrdinky Poppy, která je tak trochu praštěná a prostě svá, což se mi na ní neskutečně líbilo. Poppy se rozhodne ucházet o místo asistentky ředitele místní firmy, kterou již ztvárnila v telenovele, ve které si zahrála jednu z hlavních rolí a rozhodne se vystupovat jako postava kterou hrála i v reálném životě, no a je to prostě neskutečně legrační odpočinkový příběh od začátku do konce knihy. U knihy jsem měla nutkání se smát i nahlas, protože vtipných momentů zde bylo opravdu mnoho. Kniha rychle ubíhala, některé scénky byly sice předvídatelné, ale to nic knize neubere ve finálním hodnocení. Neskutečně jsem se zamilovala do hlavní mužské postavy- Ryana, takové typy postav prostě mohu- z morouse, který postupem knihy roztaje a stane z něj muž snů,tedy alespoň pro mě .
Styl psaní mi sedl, příběh a postavy byly ve všech ohledech dokonalé, takže nevidím důvod knize cokoliv vytýkat a vřele ji mohu doporučit všem milovníkům vtipných a romantických oddechovek.

01.01.2022 5 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Kniha mě zaujala již na 1. pohled svou neobvyklou a velmi nápaditou obálkou, která má poté velký význam v samotné knize, ten dárek tam není jen tak..
__
Kniha byla rozdělena na mnoho krátkých kapitol z pohledu různých postav, které hrály zásadní roli v příběhu. Díky tomu že byla kniha rozdělena na více kratších kapitol se mi četla mnohem lépe.

Jako první věc musím vyzdvihnout úžasnou a velice dobře promyšlenou psychiku postav, které byly skvěle vykreslené. Líbilo se mi též, že hlavní postava příběhu nebyla vůbec obvyklým člověkem a díky handicapu hlavní postavy jsem se toho i dost dozvěděla. Opravdu to byla jedna z nejpromyšlenějších knih co se psychické stránky postav týče.

Co se samotného děje týče, tak byl opravdu nepředvídatelný, když jsem si už myslela, že je jasné, kdo je v tom namočený, tak to nakonec bylo úplně jinak. Obrat v ději přicházel opravdu velmi často. Autor čtenáři dokázal opravdu výborně zamotat hlavu a nezklamal ani šokujícím závěrem. Jediné co bych knize asi vytkla je to, že zde byly někdy až moc komplikované a zamotané pasáže, ale to se dá tak dobré knize prominout. Styl psaní mi také sedl a neměla jsem s ním žádný problém

Všem milovníkům drsnějšího a napínavého čtení vřele doporučuji, nudit se opravdu nebudete.