Ve stínu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krauzův talent zaplést se do případů, které mají politicko-mocenský podtext, je všeobecně známý. Naštěstí ne všechny vraždy vyšetřované mordpartou jsou ze stejného soudku. Mnohem častěji mají případy „obyčejný“ kriminální podtón, stejně jako v tom nejnovějším. Začátkem divokých devadesátých let vstupuje na scénu nejznámější sériový vrah Ondrej, který zanechává krvavé stopy ve třech zemích. Krauzovi nikdo nevěří, že to všechno bude pokračovat, že jsou teprve na začátku série brutálních znásilnění a vražd. Marně se snaží u nadřízených prosadit, aby se soustředili jen na „ponožkového vraha" - nevěří mu, bojí se paniky. Proti Krauzově logice stojí vrahova vypočítavá taktika: mezi jednotlivými útoky dělá nepochopitelně dlouhé pauzy, jejichž význam (možná vzkaz) nedokáží detektivové rozluštit. Právě během jedné z nich se stala i bizarní vražda, která prověřila jejich trpělivost, postřeh a schopnost dedukce. Krauz ještě netuší, zda se nečekaně rychle objevil jeho ponožkový vrah, anebo ze stínu vystupuje někdo nový. Bojují ještě pořád s Ondrejem, anebo se jim někdo plete pod nohy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470588/big_ve-stinu-sGy-470588.jpeg 4.3151
Série:

Naše Mesto 31.


Žánr:
Detektivky, krimi, Romány, Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (ČR)
Originální název:

V tieni, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Ve stínu

Pepina19
05. září

parádní počtení jako vždy i když to byl otřesný případ brr

klokan.1905
29. srpna

Ve stínu...
Dominik Dán si se mnou pěkně pohrává... ;-) Sérii jsem začal číst tak, aby mi na sebe jednotlivé díly dějově navazovaly... Postupně je dokupuji a každý díl si vyloženě užívám... Jenže DD se mezitím už párkrát vrátil v čase a napsal díly, které se časově vrací zpět - do mnou již přečtených kousků... :-) Má můj neskonalý obdiv... V roce 2006 napíše Bestii a v roce 2020 napíše Ve stínu, která dějově protíná Bestii, tedy ponožkového vraha... Úplně ideální by bylo asi začít číst Bestii a zhruba po 100 stránkách od ní odejít, přečíst si Ve stínu a pak se vrátit k Bestii... :-D
K samotné knize...
Poměrně dost se DD v knize věnuje tzv. ponožkovému vrahovi, který řádí v centru města... Policisté z oddělení vražd se snaží zachytit jakoukoliv stopu, která by vedla k jeho dopadení... V této době dochází i k vraždě Otílie Geroltové... Způsob provedení vraždy je podobný, avšak k vraždě dochází mimo centrum města... Jedná se o další vraždu ponožkového vraha? Přesunul se z centra města do jeho okraje?
Bude tedy na Richardu Krauzovi a jeho parťácích, aby si poradili i s tímto zapeklitým případem... Zda se jim podaří odhalit vraha Vám však neprozradím... ;-)
U mě za pět... Téměř jako vždy u knih DD... ;-)


smardice
03. srpna

Další "dánovka" za mnou. Je to vlastně samostatný případ inspirovaný "ponožkovým" vrahem. Precízní práce kriminalistů, ale kniha se mi líbila o poznání méně než "Bestie", proto o hvězdičku méně. A jdu na "Mucholapku".

Mudry
02. srpna

Sérii čtu podle data vydání, tudíž tohle je můj ,bohužel, již předposlední díl. Ponožkového vraha mám tedy dávno za sebou a po prvních pár stránkách jsem si říkala, jestli jsem nakonec opravdu neměla číst raději chronologicky. Vše je ale jak má být, Dominik nezklamal ani po třicáté prvé .

BaPe895
02. srpna

V současné době jeden z nejčtenějších čs autorů. DD zná velmi dobře prostředí vyšetřování zločinu,přesto mi tam vždy něco chybí.

IVANA0123
31. července

Opět jsem se nenudila. Tentokrát jsem si knížku dala v originále a musím říct, že jsem si slovenštinu užila. Tento díl byl tak trochu jiný, víc technický a podrobný co se týká vyšetřování a bylo to hodně zajímavé. Spisovatel díl dokonale zamotal a co jsem si na začátku myslela, mi v průběhu vyvrátil, aby se v závěru ukázalo.... No prostě podařené, jako vždy. 4,5*
(7/21)

astroweb
25. července

Super kriminálka od mého oblíbeného autora, kterého neváhám číst v originále.

Greenfingers
17. července

Dominik Dán opět nezklamal. Četl jsem od něj prakticky všechno a zatím jsem byl vždy nadmíru spokojen. V jeho detektivkách jsou dramaticky ztvárněny většinou skutečné případy, mnohé z nich otřásly nejen Bratislavou, ale i celým Slovenskem.
Autor velmi věrohodně popisuje detektivní práci "vraždárov od Dvoch levov". Tradičně zde nechybí vtipkování a špičkování kriminalistů, kteří ovšem nejsou žádní superhrdinové, ale lidé "z masa a kostí" se svými obyčejnými problémy a starostmi.
Ve stínu je výborná klasická detektivka - doporučuji!

1

Doporučujeme

Cela číslo 17
Cela číslo 17