Ve stínu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Krauzův talent zaplést se do případů, které mají politicko-mocenský podtext, je všeobecně známý. Naštěstí ne všechny vraždy vyšetřované mordpartou jsou ze stejného soudku. Mnohem častěji mají případy „obyčejný“ kriminální podtón, stejně jako v tom nejnovějším. Začátkem divokých devadesátých let vstupuje na scénu nejznámější sériový vrah Ondrej, který zanechává krvavé stopy ve třech zemích. Krauzovi nikdo nevěří, že to všechno bude pokračovat, že jsou teprve na začátku série brutálních znásilnění a vražd. Marně se snaží u nadřízených prosadit, aby se soustředili jen na „ponožkového vraha" - nevěří mu, bojí se paniky. Proti Krauzově logice stojí vrahova vypočítavá taktika: mezi jednotlivými útoky dělá nepochopitelně dlouhé pauzy, jejichž význam (možná vzkaz) nedokáží detektivové rozluštit. Právě během jedné z nich se stala i bizarní vražda, která prověřila jejich trpělivost, postřeh a schopnost dedukce. Krauz ještě netuší, zda se nečekaně rychle objevil jeho ponožkový vrah, anebo ze stínu vystupuje někdo nový. Bojují ještě pořád s Ondrejem, anebo se jim někdo plete pod nohy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470588/big_ve-stinu-sGy-470588.jpeg 4.4259
Nahrávám...

Komentáře (80)

Kniha Ve stínu

Dandy1
26. května

Opět skvělá kniha. Je mi trochu na škodu, že se ke mě dostávají díly na přeskáčku.

Kory98
13. května

Opět krásná detektivka. Říkala jsem si, že o ponožkovém vrahovi jsem příběh už četla, tak se to nějak divně zašmodrchává. A ono to bylo, nakonec jako vždy, úplně jinak. Tentokrát po zádech mrazilo i samotné detektivy, ale nebylo to lednovým počasím, kdy museli vyšetřovat venku, ale brutalitou pachatele, kterého všichni dlouho znali.


Janča1532
02. dubna

Kniha zase byla jedna velká jízda.Bavila mě,dobře se četla.

Vydra57
05. února

Poté co jsem se odhodlala zabrousit do vod moderních severských i jiných detektivek, jsem si musela spravit chuť dánovkou ,co už jsem kdysi četla. Je taky drsná, ale reality v ní se může člověk bezpečně přidržet a ty humorné průpovídky! proto je pro mě Dán nenahraditelný .

Rapeh
06. ledna

Zase skvělý Dominik Dan, co více dodat. Velmi dobře se to poslouchá.

petr4927
20.12.2022

Sice můj oblíbený DD, který se čte jedním dechem, ale tentokrát o trochu slabší kousek. Bylo to trochu čitelné dopředu.

99jana99
24.10.2022

Ze začátku jsem se nemohla začíst, možná proto, že jsem četla po Bestii, kde se vyšetřoval a řádil ponožkový vrah, ale od poloviny to byla opět jízda. Mělo to všechno, co mě v knihách baví a co mě nutí se těšit na další.

ArwenAragorn
06.09.2022

81%
"Na, dám ti aj kúsok tlačenky."
"Viem, švagor zabíjal."
"Nie, domovníkov pes dostal zápal pĺúc. Dá si eště niekto?"
____________________________________________________________________________________________________
"Dobre, dobe, ostatní ma nezaujímajú, podstatné je, že sme komplet kancelária a že ma šéf nevynechal, takže už sa nehnevá."
"Tým by som si nebol úplne istý Riško. Keď mi diktoval zoznam, povedal doslova:Aj toho špecialistu na prúsery, Krauza.
_________________________________________________________________________________________________________

Tak to byl výborný díl! Detektivové podniknou neúspěšný útok na ponožkového vraha, je brutálně zavražděná manželka jejich známého, vypadá to zase na ponožkového vraha, v lese je nalezena v jámě kostra s rukama spoutanýma za zády a na závěr ponožkový vrah znovu útočí. A nechybí tady očekávaný humor.
Doporučuji!

1