Ve stínu

Ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470588/bmid_ve-stinu-sGy-470588.jpeg 4 307 86

Krauzův talent zaplést se do případů, které mají politicko-mocenský podtext, je všeobecně známý. Naštěstí ne všechny vraždy vyšetřované mordpartou jsou ze stejného soudku. Mnohem častěji mají případy „obyčejný“ kriminální podtón, stejně jako v tom nejnovějším. Začátkem divokých devadesátých let vstupuje na scénu nejznámější sériový vrah Ondrej, který zanechává krvavé stopy ve třech zemích. Krauzovi nikdo nevěří, že to všechno bude pokračovat, že jsou teprve na začátku série brutálních znásilnění a vražd. Marně se snaží u nadřízených prosadit, aby se soustředili jen na „ponožkového vraha" - nevěří mu, bojí se paniky. Proti Krauzově logice stojí vrahova vypočítavá taktika: mezi jednotlivými útoky dělá nepochopitelně dlouhé pauzy, jejichž význam (možná vzkaz) nedokáží detektivové rozluštit. Právě během jedné z nich se stala i bizarní vražda, která prověřila jejich trpělivost, postřeh a schopnost dedukce. Krauz ještě netuší, zda se nečekaně rychle objevil jeho ponožkový vrah, anebo ze stínu vystupuje někdo nový. Bojují ještě pořád s Ondrejem, anebo se jim někdo plete pod nohy?... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

V tieni , 2020

Delewar
16.12.2020 3 z 5

Opakovanie, vykrádanie samého seba a tá chabá charakteristika postáv, zmýšľania, motívov,...no, jedna z najslabších častí od D.D.
Ale tak, tých zaujímavých prípadov nebolo v našich kriminalistických dejinách toľko,aby sa dali neustále spomínať a spracovávať ďalšie a ďalšie.
Hlavne,ak niekto ťaží už len zo svojho mena, reklamy a od policajnej práce má už dávno ďaleko. A už aj od platu :D
Každopádne-marketing pred týmito divnými Vianocami (niežeby také neboli každé) zas zafunguje.Kto chce mať celú zbierku, určite si ju zaobstará,kto číta všetky dánovky, takisto.
A o to ide...

ViolettaCh.
14.12.2020 5 z 5

Knížka nás dějově zavádí na počátek kariéry detektivka Krause, do doby, kdy řádil vrah Bestie, jemuž je věnována samostatná kniha. Opět osvědčený Dánův styl včetně jeho skvělého humoru. Fakt jsem se pobavila, když nenasyta Váňa pořádně ztenčil potravinové zásoby jednoho ze svědků, u něhož v rámci akce pár hodin pobýval.

pan_kreas
12.12.2020 3 z 5

Tak budu ošklivý. Připadá mi, jako by to snad psal někdo jiný, chybí mi složitější struktura i taková ta existenciální hnusnost policejního života, která tam jindy prostě je (a proto jsou dánovky dobré). Příběh samotný je za mě dost předvídatelný, pachatel byl zřejmý snad od půlky a upřímně, pointa je přeumělkovaná a procesně nevím, jak by důkazní situaci naše kancelář ustála.

kn23
12.12.2020

Skvelé ako vždy

Erzetka
09.12.2020 5 z 5

Tak já vám nevím, při začtení do prvních řádků mám silný pocit déjà vu, tohle tu už přeci jednou bylo, ne? Ouu, mám správnou, novou knihu? No jejej, jistě, že ano. Opět se setkáváme s většinou z "kancelárie 141", Edko s Otom jsou přivoláni ke kosterním ostatkům, jen kosti a policejní pouta... Tady mi chybělo rozuzlení, většinou, pokud se nemýlím, řeší dva případy, které se někdy i prolnou. Nicméně kdo má pana Dána načteného, ví, že nic není jen tak, a i když jsme v roce 1991 a vše nasvědčuje a ukazuje na "beštiu", tak čtenář znalý pozná - pozná, že indicie, které ukazují tam kam ukazují, nebudou jen tak. A čtenáři zlatí zjistí, že nás, bohužel, někdy zklamou i ti nejbližší přátelé, které ve svém životě máme, a které známe roky rokoucí. Musím dále vyzdvihnout moc hezky vykreslený vztah a spolupráci Riška s Canisem. V této knize mi přišlo, že jejich kolegiální vztah a popis dostal dost prostoru a bylo to fajn. Samozřejmě...Chosé a jeho "fičurské fúziky" velmi chybí. Za mě příjemné počtení, pro pana Dána mám slabost a už teď se velmi těším na další příběh z "kancelárie 141 z Nášho Mesta".

Stanislava27
09.12.2020 5 z 5

Za mňa zase ďalšia skvelá "dánovka". Viac niet čo dodať a samozrejme si prosím už ďalšiu časť

krimi

Dominik Dán