Lokina Lokina komentáře u knih

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Možná jednou je příjemnou oddychovkou a mě bavila. Příběh obsahově není zrovna jeden z nejsilnějších, který jsem četla, ale něco dobrého na něm je.
Sydney mě chvílemi vytáčela, pořád fňukala, že Ridge chce a za chvíli zase, že s ním nemůže být.
Ridge byl milý a veselý a i když byl handicapovaný, nebránilo mu to, dělat to, co ho baví, tedy skládat písně (s tím jsem měla problém, tomu uvěřit). Než poznal Sydney, ani by ho nenapadlo, že by mohl cítit něco víc k další osobě. A když už se to stalo, srdce měl rozpolcené a musel se rozhodnout správně. Chtěl jednat podle zdravého úsudku, ale srdce ho volalo jinam. A jak už to bývá, happyend nastal.
Konec byl ale trochu utahaný a rozvleklý, klidně by neuškodilo pár stránek ubrat. Jinak ale kniha byla líbivá a fajnová. Plusem byly písně, které doprovázely příběh, více umocnily romantickou atmosféru.

07.01.2018 4 z 5

Drake Drake Peter McLean

Drake slibuje vtipnou urban fantasy a při dočtení poslední kapitoly, kniha dostála svého slibu. Příběh byl vážně čtivý, dynamický, zábavný a i s tou větší dávkou vulgarity a násilí Drake dokázal, že tyto knihy mám v oblibě. Nebylo to tak přehnané a dalo se to číst, aniž by se vám z toho zvedal žaludek.
I když Drake byl neustále pod parou a dostával se z jednoho problému do druhého, prostě tomu zoufalci nešlo nefandit, aby to s ním skončilo dobře. Spálený muž byl jeden z pilířů celé knihy, záhadná postava sršící oplzlé vtípky a hlášky, prostě si ho nešlo neoblíbit.
Drake není nějaká super bomba, ale mou pozornost si získal.
Takže Drakeu, očekávám, že na tebe nebudu muset dlouho čekat :-)

03.01.2018 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Moje první seznámení s autorkou. A mohu říci, že jsme okouzlena. V první polovině jsem se trochu ztrácela, ale nakonec v těch propletených vztazích, situacích, mě kniha pohltila. Od druhé poloviny už to bylo dynamičtější, záhadnější a jedna nevídaná zápletka za druhou, knize dodávaly správnou atmosféru.
Nejvíce se mi líbily kapitoly z minulosti. Pohled z mnoha úhlů postav, jejich chování, činy a těžká rozhodnutí, které je dohnaly udělat věci, kterým budou čelit celý život.
Autorka bravurně vše tak propletla, až nakonec z toho vzešlo opravdu šokující, ale dojemné odhalení.
Já osobně jsem s knihou Ztracený slib velmi spokojená. Vřele doporučuji :-)

31.12.2017 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Ta druhá slibuje mrazivý psychologický thriller. Do první poloviny jsem se nedokázala do příběhu vžít. Od druhé poloviny to trochu dostalo spádu a mrazivosti, zvlášt zjištění, co se dělo s Elle. Konec byl nečekaně originální a já jenom koukala. Musím ale souhlasit s některými názory, že konec byl uspěchaný a nedotažený.
Flashbacky z Irininy minulosti dokreslovaly temnou atmosféru a odhaloval její vztah se sestrou. Irinin charakter mi byl docela nesympatický. Jednou nadávala na sestru a podruhé zase s ní chtěla být. Ale asi ta její postava měla být taková.
Není to špatné čtení, na toto období přesně psané. Ale číst podruhé už to nemusím.

26.12.2017 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Po vlažnějším druhém díle, který pro mě byl trochu zklamáním, přišlo třetí pokračování Králova klec. A tento díl byl uspokojivý a dobře propracovaný.
Autorka udělala dobře, že nechala příběh vyprávět i jinými postavami než Mare. Nebylo to tak jednolité a monotónní, ale nabralo více spádu, bylo to záživnější a plynulejší. Mohli jsme vidět i jiný úhel pohledu z jejich strany a taky jsme se mohli více seznámit se s jejich charaktery a chováním.
Evangelinu jsem vůbec neměla ráda, ale po tomhle dílu, jsem ji zařadila k mým oblíbeným postavám. Mare mi byla od druhého dílu trochu nesympatická, v tomhle díle se zmátořila a její postava se dala vystát.
Konec byl hodně akční a hlavně nečekaný. Jsem tedy zvědavá, jaké bude čtvrté pokračování :-)

22.12.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dojemné, bolestivé, zamyšlení-hodné. Hanu jsem vůbec nechtěla číst. Říkala jsem si, že to nebude nic pro mě a kniha mě neosloví. (Kdybych uměla vracet čas, sama sobě bych si dala pohlavek!) České autory skoro nečtu, až na pár výjimek jako Naslouchač nebo povinná četba.
Po sklizení kladných názorů a recenzí jsem si ji zamluvila v knihovně a nakonec jsem ráda, že jsem měla možnost, si Hanu přečíst.
Kniha je neuvěřitelným skvostem v českých literárních vodách. Kniha se čtivým, emocionálně silným příběhem může konkurovat knihám ze zahraničí.
Takže pokud ještě váháte...Hanu si přečtěte.

15.12.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Z každé stránky na vás dýchá prázdnota a tíživá atmosféra zdevastovaného světa.
A i když je příběh opravdu skličující, depresivní a strašidelný, je v něm ukryta síla a odhodlání vydržet, že i v tomto beznaděje ponurém světě lze hledat alespoň kapku světla na lepší život.
Kniha je kraťounká, ale zanechá ve vás velkou stopu. Knihu jsem si chtěla přečíst jako první, než si pustím film. Podle kladných recenzí se film drží knižní předlohy a Viggo Mortensen hraje hlavní postavu...tak vzhůru na něj :)

12.12.2017 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Jak je vidět u této knihy, autorka má pěkně bujnou fantazii. Sběratel motýlů se mi velice líbil, ale při čtení mi naskakovala husí kůže, musela jsem nasbírat všechny síly, abych to dočetla. Dočetla jsem to, protože jsem chtěla poodhalit spolu s hlavní hrdinkou Mayou děsivé tajemství Zahrady.
Pod tou rouškou klidu, absenci emocí, kdy s ledovým klidem vyprávěla, co se dělo v Zahradě, jsem nevěděla, co si mám myslet o hlavní hrdince Maye. Napříč příběhem, i poodhalení její minulosti, jsem ji začala chápat. (I když nikdo se nedokáže vžít do toho, co prožila za peklo.)
Příběh je opravdu zvrácený, znepokojující a mrazivý, na druhou stranu je ale hrozně čtivý a chytlavý.
Tento díl je součástí série Sběratel, takže až vyjde další díl, určitě si ho přečtu.

09.12.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

I já se nechala zlákat a musela si prostě přečíst Dívku v ledu. A nelituji časem stráveným nad touto knihou. Příběh s hlavní hrdinkou Erikou Fosterovou byl od samého začátku velice poutavý a napínavý. Díky přímočarému, srozumitelnému stylu psaní byla kniha velmi čtivá.
Charakter hlavní postavy Eriky byl dobře vymyšlen. Erika byla rázná, sympatická, věděla, co dělá, ale sama bojovala i s osobními démony.
Konec gradoval a vy jste zůstali v nevědomí, kdo je vrah. Ale když se pomalu chýlilo jeho odhalení (nějaké tipy jsem měla a tipla jsem si správně), přišlo opravdové překvapení z toho, kdo je vrahem, i toho, že měl tak říkajíc volné ruce, k tomu to dělat.
Pokud ještě tápete nad Dívkou v ledu, jděte do toho! Kniha se opravdu vyplatí přečíst, jako jedna z mála si nálepku světový bestseller zaslouží :-)

05.12.2017 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Pokud hledáte něco zvláštního, neotřelého a originálního, kniha Magonie je tím pravým. Autorka nás seznámila a zavedla do dech beroucího a propracovaného světa, kde bytosti jako bouřkové velryby či žraloci nebo piráti a jejich vzdušné lodě, jsou ukázkou, že tato kniha oplývá svou jedinečností. Autorka se také nebála do příběhu přidat náznaky problematiky oteplování a ničení přírody. Mně to nevadilo, naopak poukázala na dost vážná dnešní témata.
Aza je fajn hrdinka. Sarkastická, zábavná a následuje své srdce. Romantická linka zde není nijak podrobně popisována, ale je hezky a mile vměstnána do příběhu. Není tu žádný milostný trojúhelník, i když na jednu dobu to vypadalo, ale autorka se toho vyvarovala.
Konec přinesl zvraty, akce a šťastné shledání. Jak to bude ale pokračovat, na to si budeme muset počkat :)

30.11.2017 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Tisíc kousků tebe na mě udělalo velmi velký dojem. Příběh je originální, svižný a čtivý. Hlavní hrdinka byla sympatická a byla fajn. S dimenzí se mi nejvíce líbilo carské Rusko, s těmi všemi bály, plesy, krásnými šaty a šperky a hlavně nezaměnitelnou zimní krajinou. Romantická linka zde byla tak okouzlující, hezká a smutná. Thea mám radši, ale Paul zde byl prostě roztomile milý.
Ke konci začal příběh pěkně gradovat a našlo se místo i pro zvraty, které se mou pěkně zamávaly.
Doufám, že na druhý díl nebudeme muset dlouho čekat a pevně doufám, že autorka nás zavede do dalších dimenzí, které přinesou nové světy a nová napínavá dobrodružství, se kterými se naši hrdinové budou muset vypořádat :-)

26.11.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak i já mám za sebou tohle veledílo, které na každém rohu bylo opěvováno a medializováno. Kniha se mi líbila, ale abych z ní byla celá unesená, to se říci nedá.
Příběh byl čtivý, rychle ubíhal i díky krátkým kapitolám.
Charaktery postav byly velmi přesvědčivé a proto mě překvapilo i jejich pozdější chování a zjištění, kdo za co může a tahá za nitky. Atmosféra příběhu, zvlášť popisování bydlení v domě ve Folgate Street, byla velmi skličující a mrazivá. Tyhle domy vážně nejsou a nebudou moje parketa :-D
Ta přede mnou je uspokojivý psychothriller a těším se, až ho uvidím i na filmovém plátně (jsem si jistá, že kniha bude ale stejně lepší) :-)

23.11.2017 4 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Jak tak koukám, asi budu taky jedna z mála, které se Píseň zimy líbila. Pro mě to bylo velice příjemné a snové čtení. Píseň zimy je taková tajemná, melancholická a pochmurná pohádka. A to se mi na ní líbilo. Přesně psané pro toto období.

Na druhou stranu příběh s hlavní hrdinkou Liesl ve mně zanechal rozporuplný a hořko-sladký pocit. Liesl jste si snadno oblíbili a soucítili jste s ní, ale snadno jste ji i začali nemít rádi a připadala vám někdy ukňouraná a náladová.

Král duchů jakožto záhadná, éterická a mýticky smyslná postava dodávala příběhu jiskru, ale pod touto slupkou se skrývalo mnohem víc a někdy mi ho bylo i líto.

Konec nedopadl tak, jak jsem očekávala, byl smutný, ale i plný naděje, takže Liesl by mohla vést život plný své hudby a radosti.

Ale pokračování má být, takže se velmi na další díl těším. :-)

16.11.2017 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Od této knihy jsem očekávala víc. Za mě druhé pokračování ze světa Tryllů bylo takové nemastné, neslané. I když konec trochu nabral obrátky a zvratů, prostě mi to nějak nesedlo.
Nad chováním a citovými výlevy hlavní hrdinky jsem občas kroutila panenkami, ale zase na druhou stranu jsem ráda, jak to mezi ní a Ridleym dopadlo.
Docela mě mrzí smrt jedné z postav z Brynina okolí, tohle jsem nečekala a myslím si, že si to ten dotyčný nezasloužil, ale nějaký zvrat v příběhu musel být, jen to nemuselo být toto.
Těšila jsem se na Konstantina, ale budu si muset počkat do třetího dílu. A doufám, že se autorka vytasí s nějakým pořádným vysvětlením toho tajemství, co se to tam děje a kdo je za to odpovědný. Takže vzhůru na třetí díl :-)

12.11.2017 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Neokoukané, neotřelé, zábavné, napínavé. Že je to nemožná kombinace? Ne! U této knihy je to samozřejmost! A záruka, že si ze čtení Divotvůrce odnesete skvělý pocit.
Navíc co mě bavilo, byl hlavní mužský hrdina, jednou taky ukázal, že i kluci mohou být v young literatuře fajn a že i oni mají své problémy.
Vtipné slovní přestřelky, které hlavně obstarávali Ferius a prostořeký kočkoveverčák, popoháněly příběh vpřed, mix zábavy a akce, to dělá z Divotvůrce jednu z nejlepších knih tohoto roku!
To čekání snad nebude tak dlouhé na druhý díl, protože nakladatelství už ho připravuje :-)

11.11.2017 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Další bezva fantasy adultovka na mém seznamu! I když první polovina se vlekla v pomalejším tempu a hlavní hrdince jsem se snažila víc porozumět. Ale druhá polovina to vyvážila, příběh dostal jiskru, byl napínavý a dynamický. Ke konci přišlo i na nečekané zvraty, co mě zvlášť bavilo a děsilo, byl vnitřní boj hrdinky s temnotou, ale i se sebou samotnou.
Arcus, jako hlavní mužský protagonista byl fajn jako tajemný, nedůvěřivý bojovník. Jeho totožnost byla záhadou, ale už za pár kapitol jsem poznala, co je zač. Takže zase takové překvapení to nebylo.
Jinak co se mi líbí je svět, který autorka vytvořila, jeho mytologii, pověsti, škoda, že v knize není mapa. S ní by to bylo dokonalé.
A já se tedy nemůžu dočkat dalšího dílu! :-)

05.11.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

K téhle knize jsem přišla jako slepý k houslím, nikdy jsem moc nebyla na romány pro ženy a proto ke knize jsem přistupovala s odstupem. Ale musím říct, že se mi velice zalíbila.

Tate s Milesem byli sympatičtí, milí, mladí a vášniví. Příběh mě pohltil a já si užívala každou kapitolu. Velkým plusem byly i kapitoly s Milesovou minulostí, jež definovala jeho přítomné já a jež postupně odkrývala střípky plné radosti, lásky, ale i velkého žalu a bolesti.

Příběh byl svižný, jiskřivý, příjemný a oddychový. Zpočátku jsem si myslela, že kniha bude hloupoučká, naivní s nádechem erotiky. Teď vím, že kniha má v sobě mnohem víc, ukrývá v sobě poselství, že ať nás sužuje bolest, pocit viny a lítosti, nesmíme se tomu poddat, aby nás to nestravovalo celý život. S takovými pocity je vždy lepší s někým se podělit, potom už to břímě nebude tak těžké, zvlášť s osobou, která vám věří a miluje vás :-)

02.11.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

To teda byl ale brutální úlet! Příběh o třech lidech, jejich propleteném vztahu, psychické manipulaci se mi velmi líbil.
Kniha je slibný a čtivý psychothriller a každý konec kapitoly mě nutil číst dál a dál, protože jsem se chtěla dozvědět, co se to tam k sakru děje! Poslední část příběhu přinesl nečekané zvraty obřích rozměrů! A poslední kapitola? Když už jsem si myslela, že je příběh u konce, nastala ledová sprcha a já se musela vzpamatovat z té poslední kapitoly.
Jestli o této knize uvažujete a nevadí vám v příbězích (zvláště u thrillerů) nereálné prvky, jděte do toho!
A ať se děje cokoliv, neprozraďte konec!

29.10.2017 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Co napsat? Jedno slovo, pecka! Je vidět, že autorka se trochu vyvinula, co se týče stylu psaní. Griša se mi líbila, ale u Šesti vran vidím neskutečný pokrok vpřed.
V první polovině jsme byli svědky, jak se k tomu nesplnitelnému úkolu dostali a jak se naši "hrdinové" na něj připravovali. V druhé polovině už přišlo na řadu samotné provedení sebevražedné mise na jejímž konci, kdyby uspěli, by čekala pohádková odměna.
Líbilo se mi, že jednotlivé kapitoly nebyly viděny z pohledu jedné postavy, takže jsme se mohli seznámit s jednotlivou postavou. Postupem času se i odhalovaly jednotlivé střípky z jejich minulosti, která utvářela charakter každého z nich.
Kniha byla neotřelá, čtivá, s dávkou akce, humoru, napětí a nečekaných překvapení a zvratů. Žádná hluchá místa nebo nudné dialogy či ploché charaktery postav tady rozhodně nečekejte. Romantická linka je zde lehce nastíněna, takže nijak nenarušuje svižnost příběhu. Konec je otevřený a já se nemůžu dočkat, kdy přijde další díl a bude nám vyprávět znovu o Šesti vranách a jejich dalším nesplnitelném úkolu. :-)

25.10.2017 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Musím uznat, že mě to trošičku zklamalo. První díl se mi velmi líbil i z druhého pokračování jsem měla kladné pocity. Ale tento závěrečný díl pro mě byl místy nudný, opakovaly se některé pasáže, kdy u nich jsem si říkala "ano, Cio, to už jsi říkala asi po třetí, tak už něco ale dělej!".
I ten konec byl takový nedotažený, nedomyšlený. Klidně bych pár stránek ještě strávila. Mně by i nevadilo, kdyby některé scény byly popisovány jinými postavami, než jenom Ciou, určitě by to bylo více zajímavější a záživnější.
Za mě to nebyla žádná velká pecka, ale i tak to bylo čtivé s přiměřenou dávkou akce, napětí.
Celou sérii hodnotím jako zdařilou, leč nedá se to srovnat s Hunger Games, to je o nějaký level výše. Ale kdo má na tuto sérii zálusk, s klidným s vědomím se do ní můžete pustit :-)

20.10.2017 4 z 5