Lindulinek Lindulinek komentáře u knih

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Kniha se dobře četla. Zápletka zajímavá, ale dle mého ne žádný "wow" efekt, jako u některých jiných detektivek. Každopádně knihu hodnotím 4* a nelituji, že jsem ji přečetla.

11.05.2014 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Kniha po obsahové stránce super, zápletka bezvadná a závěrečné vysvětlení nemá chybu. Jednu hvězdičku odebírám za hlavního hrdinu, na kterého si nemohu zatím zvyknout a jehož chování a povaha mi vadí :-)

14.03.2014 4 z 5

Nepříjemně blízko Nepříjemně blízko Linwood Barclay

Kniha je velice dobře napsaná. Zajímavá a překvapivá zápletka. Jednu hvězdu ubírám za překombinovanost osob a jejich vztahů, což knize dle mého uškodilo.

24.02.2014 4 z 5

Poslední díl jsem přečetla spíše z donucení. Rychlejší by bylo kouknout na film. Kniha psaná dobře, ale pro mě nezajímavé téma. První díl byl pecka, ale další dva už pro mě měly moc složitý děj.

04.02.2014 3 z 5

Knihy tohoto žánru obvykle nevyhledávám, ale tohle byla paráda!!! Přečetla jsem jedním dechem. A pokud film natočí Tim Burton, tak se máme rozhodně na co těšit (obecně nejsem zastánce filmů podle knižní předlohy, ale tohle si o tohoto režiséra říká)

31.01.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvělá a napínavá kniha. Těším se na další knihy tohoto autora!!!

27.01.2014 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Skvěle napsaná kniha a odhalení vraha dle mého překvapivé. Všem, kdo má rád kvalitní detektivky, doporučuji.

05.01.2014 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha nemá rozhodně takový spád, jaký jsem čekala. Vrah odhalen na posledních 5ti stranách taky není nic moc :-( chybělo pořádné vysvětlení. Žádné "wow" odhalení, na které jsem u detektivek zvyklá

04.01.2014 3 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Skvěle napsaná kniha. Jen některé kapitoly byly hodně dlouhé a popisné na můj vkus. Ale rozuzlení na posledních pár stranách fantastické! Kniha se mi moc líbila.

31.12.2013 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvělá kniha a velice promyšlený příběh. Mrazilo mě při představě, že na blázny člověk může narazit i v běžném životě a nikdy nevíte, co se jim může honit v hlavě.

19.12.2013 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tato slavná dvojce opět nezklamala. Příběh dobře promyšlený, postavy rozpracované do posledního detailu. I tak pro mě vede Svědkyně ohně.

25.11.2013 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla!!!!

16.11.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Skvělá kniha, Zápletka geniální, napínavá a závěrečné odhalení pachatele super!!! Přečetla jsem tuto knihu jedním dechem.

10.11.2013 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Pro mě nejnudnější z knih této skvělé dvojce. Zápletka nic moc. Po hypnotizérovi jsem čekala podobně napínavý příběh.

10.11.2013 3 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Zajímavá kniha. Fantastické popsání děje i okolí. Závěr mi vzal dech.

01.11.2013 4 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Kniha pocitů pana autora. Pro zajímavost dobré přečíst, ale nečekat zázraky.

31.10.2013 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knihu jsem začala číst a první polovina byla pro mě dost nezajímavá. Ale překousala jsem se k druhé polovině, která byla o dost lepší. Dobře vymyšlený příběh a spoustu Wow situací. Závěr jsem čekala trošku jiný. Jednu hvězdu odebírám za (pro mě) nudnou první část knihy.

20.10.2013 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Skvělá detektivka. Nesbo nezklamal. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

27.09.2013 5 z 5

Špaček v porcelánu Aneb etiketa, vole! Špaček v porcelánu Aneb etiketa, vole! Ladislav Špaček

Zábavnou formou vysvětlena pravidla etikety. Mohlo by zaujmout i mladší generaci, které tato pravidla už mnoho neříkají. Doporučuji rodičům.

10.09.2013 3 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Skvělá kniha, která vtáhne čtenáře do 19.století. Je až neuvěřitelné, kam se medicína dostala za "pouhých" 100let. Přečetla jsem jedním dechem.

10.09.2013 5 z 5