limruska limruska komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak po Playground, které jsem nebyla schopná dočíst, přes Králíky, kdy jsem se zase na Keplerovce namotivovala, hodnotím Lazara velmi dobře za čtivost. Představa, že by to v realitě bylo vše možné je sice nesmysl, ale kniha splnila to, co se od detektivek očekává.

15.02.2019 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

... zatím poslední, přečetla jsem všechny postupně a fakt se mi dostal pod kůži. Carter nebo Hunter !
Doporučuji všech 8.dílů.

03.09.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silný příběh, který časovou osou zasáhl i do životů desítky let po válce. Některé části knihy byly strhující (Minka v Osvětimi), nezlobila jsem se, že některé věci byli v Osvětimi trochu jinak, vždyť je to román. Příběh upíra by klidně mohl být kratší. Celkově, ale knihu hodnotím za velmi povedenou a čtivou.

03.05.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Kniha splnila mé očekávání. Příjemný večer s nenáročnou knihou v ruce, co pobaví a kdy tzv. člověk vypne a vyčistí si hlavu. Za to dávám maximum a doporučuji všem, kteří chtějí u knihy relaxovat a nenudit se.

05.04.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tohle vše zažít a přežít a pak to po letech být schopen vložit na stránky knihy je opravdu ...., nenalézám slovo. Silný příběh mimořádné ženy. A myslím, že muselo být i hrozně těžké se ve vzpomínkách do té doby vrátit a dokázat o tom vyprávět. A že takových příběhů krutosti a bezpráví byly statisíce je příšerné. S úctou jim všem ...

28.02.2021 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Ještě lepší než předchozí díl. Dějově mě to vtáhlo hned od začátku, čtivé, napínavé. Není co dodat, prostě skvělá detektivka.

19.07.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Naprosto skvělá kniha, velmi dobře se mi četla. Asi i proto, že sérii s Kim čtu postupně. Takže doporučuji začít od první.

07.07.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak další díl a opět super. Celá kniha bez mrtvých míst a konec byl fakt dobrý. Ta baba se mi nelíbila už od začátku ..., Bryndza to skvěle vymyslel. Určitě se můžeme těšit na pokračování, ... už bych Erice přála zahřátí na duši.

06.05.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tento díl se mi skvěle četl! Já doporučuji.
Pokud se ještě někdo s Erikou neseznámil , tak s chutí do toho ...

03.05.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První přečtená kniha od Ch. Cartera. Skvělé čtení, do děje se člověk ponoří hned od začátku.
Opravdu napínavé a i s prvky humoru, hl. postavou je protřelý sympaťák, detektiv Hunter se svými neduhy (samotář, sklenka whisky, ,...)
Doporučuji,těm, kterým nevadí děsivost brutality, kterou je bohužel možné si představit. Čas s touto knihou opravdu neztratíte.

14.04.2017 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Trochu mazec.... Napínavé čtení, rychle se odvíjející děj, žádné zdlouhavé popisování. Sice trochu pocit německé syrovosti, ale thriller je to fakt dobrý. Dokážu si ho představit i ve filmové verzi.

16.11.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem měla rychle přečtenou. Možná, abych ji měla rychle dočtenou? Přišlo mi, že se vše odvíjí v šedivosti. Děj, myšlenky ... Když jsem ji dočetla byla jsem sklíčená, místo toho, aby mě nabila energií jako jiné knihy, i když to jsou thrillery. Pro mě to tedy TOP bestseller určitě není.

11.11.2016 2 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Začátek byl dlouhým popisováním táhlý, ale pak už byl děj svižnější. První knihu autorky hodnotím vlastně jako skvělou, i když nej počet hvězd nedávám, to si nechám na další díly, určitě se bude zdokonalovat.

12.05.2024 3 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Audiokniha - bavilo mě to .

24.04.2024 4 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Toto svědectví je obrovskou dávkou silné vůle, dokázat o té době mluvit, vrátit se k ní. Dojemně a velmi hezky sepsáno. Představa té doby je děsivá, … lidé se ráno probouzejí a neví jestli večer budou usínat do dalšího černého dne. A sami o tom nerozhodují. Takových knih z naší historie nebude nikdy dost, … a + vykřičník pro naši budoucnost!

24.04.2024 5 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Není to příjemná kniha na hezký večer, ale její velké plus je, že je poučnější než výklad na pár stránkách v dějepisu. Kniha obsahuje obrovské množství informací. Člověk je z toho všeho neustále šokován, jak to soukolí zla, tak dlouho mohlo fungovat a svět o tom nevěděl. Já si pak připadala, jak kdyby mě všechny mé emoce sešlehaly. Určitě stojí za přečtení.

31.03.2021 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Kniha je svědectvím lékaře, jehož funkce patologa měla celou řadu výhod, nestrádal po fyzické stránce jako ostatní, ale po psychické stránce ušetřen nebyl.
S koncem války už také poznal muka, ve kterých žili tisíce dalších.
Díky své prozíravosti přežil. A měl i štěstí, to tehdy byla také potřeba k přežití.
Knihu nelze hodnotit po literární stránce, je psána rukou svědka, ne spisovatele. Je čtivá, čehož se zhostil dokonale. A za to přidávám další +.

28.03.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Další Carterovská pecka! Promyšlené, strhující, detailně propracované.
Spisovatel, který to prostě s námi umí, přišpendlit nás pod deku a nechat hltavě číst. A pak si rok počkat na další ... a zase nezklame.

17.01.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

No, já ani nevím, proč taková reklama na tuto knihu. Za mě ani ne průměrná detektivka. Připadalo mi, že autor to psal "rychlým perem na koleni" a snaha o spád a čtivost se prostě ztratila. Chvílemi jsem se ztrácela v ději i já. Dočetla jsem ji, ale doporučovat ji nebudu. Hadrový panák byl lepší.

26.10.2018 2 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Tak v tomto případě to byli nejrychleji pročtené peníze, co kdy pamatuji a nelituji.
Opravdu skvělá kniha!
Mimo jiné je zde výstižně ukázáno, jak prostředí, ve kterém vyrůstáme, nás ovlivní.
Možnost volby není a v některých případech "bohužel".

09.10.2017 5 z 5