Limonadovyjoe Limonadovyjoe komentáře u knih

Žár Žár Joseph Incardona

Teda, dočíst tuhle útlou knihu je stejný nadlidský výkon jako vydržet v sauně o 100 stupních. Kniha, která by svým obsahem mohla být i poloviční. Není zde humor ani napětí, ani láska. I když se to jmenuje žár, je to dost vlažný příběh. Za mě velké zklamání. Bod navíc pro grafickou úpravu, to paseka zvládá bravurně.

20.02.2019 2 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Obě dějové linie jsou čtivé a napínavé. Ve druhé půlce knihy se to pěkně rozjíždí a zamotává. Jedna hvězda dolů za utnutý, nijaký konec. Je to jako když se v Dallasu objevil ve sprše Bobby s tím, že jeho smrt byla jen sen :D

14.02.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Tři a půl hvězdy si kniha zaslouží. Další sága autorky, ale oproti Haně spíše vlažná, hezky čtená, o tom žádná, ale rozhodně to není něco co by vám bránilo usnout. Zejména v druhé části knihy po smrti Leopolda jsem četla už jen aby se neřeklo. A čím dál jsem v knize byla, tím více mi vadila postava Václava. Je to milé, ale žádné wow se zde nekoná a počítám že za pár dní nebudu ani pořádně vědět o co tam šlo.

02.02.2019 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Taky jsem ten typ holky co se orientuje ve fotbalové lize, pána prstenů i star wars má zmaknuté, a nejraději pije rum. Proto mi byla Bárka sympatická, alespoň tři čtvrtě knihy. Asi poslední třetina se nesla už v příliš depresivním duchu. Ale je to vtipné, ironické, drzé i milé. Příběh babičky Milady mě taky moc bavil, a líbilo se mi, jak se začátku byly s Bárkou odlišné, až nakonec byly úplně stejné.
Obrovský bod pro popis nebe, kéž by to takhle opravdu vypadalo. Druhý plusový bod je za sladkou obálku a odlišení písma u Kapitol Bárky a Milady.
Úleva mé rejpavé duše- na Maledivách,Dhifushi, nejsou žádné kopečky ani policejní auta.
A presige jsou dnes velmi hipster a kůl:)

19.01.2019 5 z 5

Krvavá zima Krvavá zima Hildur Knútsdóttir

Výborná kniha! Teď na zimu jako dělaná. Je zařazená jako scifi, což může odrazovat protože pro mě je to spíše drama až horor a parádní cesta za přežitím. Moc mě to bavilo od začátku až po závěr, líbilo se mi že společně s hlavními hrdiny jsem do poslední stránky věřila ve šťastný konec. A ještě něco, při čtení budete mít chuť na kakao :-)

15.01.2019 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Takhle to dopadá, když člověk kupuje knihu podle obalu. Knihu nemůžu hodnotit, protože je pro mě nadlidský úkon ji dočíst. Po cca sto stránkách odkládám. Za mě opravdu nezáživné a rozvleklé. Pro osoby s poruchou usínání však velmi vhodné. Čtení před spaním působí lépe než hypnogen a teplé mlíko. :)

15.12.2018

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kolik takových lásek,rodin, a optimistických představ o lepších zítřkách opravdu bylo..

"Radili mi zapomenout, protože nechtěli slyšet to, co bych mohla vyprávět."
Nikdo by neměl zapomenout, čeho se naše novodobé dějiny a lidi, kteří je tvořili dopustili. Doufejme že jsme se dostatečně poučili.
Krásná kniha o hrůzách s nicneříkající sladkou obálkou. Kniha, která se četla lehce i těžce zároveň, a u které jsem ke konci odpočítávala stránky do konce, protože jsem věděla, že tady žádný šťastný konec nebude.

15.12.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Nový Hartl zklamal, zato nová Třeštíková překvapila. Po zbytečné Dobře mi tak, nudných bábovkách a rozpačitých osm je Veselí knihou, která mě nadchla. Tady se Třeštíková našla. tleskám. Krásně vykreslené maloměsto i místní obyvatelé. Elišce jsem to celé věřila, protože takové my městské holky pod třicet jsme :) . Je to veselé, je to smutné - jako život. A za přečtení to rozhodně stojí! Za mě velké překvapení, protože od autorky jsem po předchozích knihách a zdejším hodnocení moc nečekala. :)

08.12.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Budu patřit mezi menšinu čtenářů, kteří z tohoto díla nejsou odvařeni. Pochválit musím vykreslení jednotlivých vražd, kdy jsem se opravdu doma sama bála. To se však odehrává jen na minimu stránkách a vraždy jsou jen tři. Zbytek knihy je neuvěřitelně roztahaný a zejména vyšetřování nudné a zdlouhavé. Do čtení jsem se musela hodně nutit. Druhým mínusem je přílišná přitaženost za vlasy a úsudek a ovlivnitelnost švédské kriminálky, které mě vytáčely snad nejvíc :) Pro ty, kteří stejně jako já knihu nemohou za boha dočíst, doporučuji přečíst epilog, kde se dozvíte vše podstatné z celé knihy. Víc není třeba.

29.11.2018 2 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pan Hartl píše knížky pořád stejným způsobem, vždy jsou o skupině lidí, kteří se nějakým způsobem znají a jejich příběhy se prolínají, a taky o tom, jak sex dokáže ten život pohnojit. Kniha je milá a lehce čtivá. Bohužel už ničím nepřekvapuje a nevybočuje. Okamžiky štěstí měly aspoň zajímavý nápad a je třeba aby se autor zamyslel a vytvořil zase něco trochu jiného.

23.10.2018 3 z 5

Můj I.Q. - Město New York a jedna divná láska Můj I.Q. - Město New York a jedna divná láska Iva Pekárková

Jsem mladý člověk a New York je moje srdcovka ale tohle je bída. V knize je týpek popisován téměř jako pan Božský, přitom je to vyhulená socka, která mě neuvěřitelně vytáčela. Jinak je kniha naprosto o ničem, trápení ukončeno na stránce 170, ne nezajímá mě jak tahle love Story dopadne...

18.10.2018 odpad!

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tohle je bonbónek, do kterého se rychle začtete. Nářečí je fajn, jsem od Ostravy a bez problémů. Místní jsou pěkně popsáni, a děj na sebe hezky navazuje. Pokřivené charaktery postav, přemilí staříčci a bábinky, generační rozdíly v pohledu na život na vesnici mě hodně bavily... A hlavně si nahrabat a naškudlit víc než sused :)

11.10.2018 4 z 5

Urban Jungle krásný byt plný pokojových rostlin Urban Jungle krásný byt plný pokojových rostlin Igor Josifovic

Úžasná knížka pro všechny, kteří milují pokojové rostliny - zejména na sociálních sítích. Píše se v ní o všech momentálně nejoblíbenějších pokojovkách, a ukaze vám jak pomocí zelených kytiček vyšperkovat interiér městského bytu. A bacha po přečtení si se svými kytičkami začnete povídat...pokud už to teda neděláte.

30.06.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

No to byl teda zkurvenej příběh.. Na knihu jsem se podle hodnocení moc těšila a místo jásotu zklamání. První půlku knihy jsem musela několikrát na stránky databáze knih abych se ujistila, že se opravdu nejedná o teen či young adult román.. Do knihy jsem se musela nutit, a to jen proto abych se dočkala toho žjóóva wow závěru, který se nakonec nekonal, protože to bylo i na mě moc překombinované a hloupé. Nejsem si jista jestli dám Minierovi jeste šanci.

15.05.2018 2 z 5

To To Stephen King

Knihu jsem si koupila po shlédnutí filmu v kině, který jsem viděla skrze prsty. Kniha má tisíc stran, což z ní dělá takový bookeverest, prostě ji chcete pokořit. Velká část knihy je zdlouhavá a podrobná, musíte si na ni ni udělat čas a číst třeba dvě hodinky v kuse aby to mělo smysl a děj. Prolínají se zde dvě dějové linie. Jedna z pohledu dětí a druhá z pohledu již dospělých hrdinů a je těžké si občas uvědomit co zrovna čtete. Proto je důkladný popis třeba, postupně znáte hrdiny jak své boty a už se tolik nepletou. Samotné TO se v knize objevuje minimálně, z celé kapitoly třeba jen na půlce stránky. Ale stojí to za to, o tom jak končí zmizelé děti se vám pak i zdá, a musíte knihu na chvíli odložit. Veškerá negativa vyrovnává posledních cca 250 stran, které jsou plné napětí a strachu a úplně vás pohltí. Kniha je více než o děsu o přátelství, lásce, odvaze.
Čteno říjen 2017-duben 2018

13.04.2018 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Knihy mám od dob jejich vydání přečteny několikrát a pokaždé se u nich skvěle bavím. Metro sice v ďurach pořad nemame ale dalnica už stoji. Dufam že se ma Ostravak dobře a ma fajnu robku. A kdyby chtěl ještě někdy pokračovat tu v te telenovele, stojim prvni ve frontě, bo to je fajne jak cyp.

24.02.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Kniha o nejtlustší holce Ameriky a klukovi co nerozezná obličeje. Perfektní postavy teen románu. Více se mi líbila postava Jacka, který se se svou poruchou postará o pár úsměvných zápletek. Naopak Libby mě až tak nebavila. Děj je taky trochu emo ale to k teen románům patří. Poslední třetinu, kdy se milují a nemilují jsem přečetla už jen z povinnosti jak to všechno dopadne. Ani na závěr se žádné velké wow nekoná. Musím vyzvednout nápad a taky členění kapitol střídající pohled obou hrdinů na situace. Kniha se četla lehce a svižně. Rušivé pak byly mnohé chyby v textu.

24.02.2018 3 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Alkohol podávány v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství. O knize se ale tohle říct nedá. Je to pro mě něco jako Zibura, prostě když to čtete na jeden zátah není to vtipné a nudí to. Doporučuji dát knihu na hajzl a při každé návštěvě přečíst kousek. Minimálně dvě hvězdy budou za koláže

Únor 2018.. stále nemám dočteno, kniha u které jsem myslela že ji zhltnu za odoledne je ve výsledku utrpení. Za půlkou knihy už to není ani vtipné. Příběh je zbytečný, humor trapný a ani ty koláže už nezabírají. Vím že už se knihy nepálí, ale.....

16.01.2018 1 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Pokud budete mít náladu na vztahovku, tak tuto tenkou knihu přečtěte za jednu delší cestu vlakem, na čtení není náročná. Je v ní trocha melancholie, trochu ironie a trochu nudy. Boris je takový antihrdina, žádný princ..ale nikdo není dokonalý, a on šel s kůží na trh. Nakonec Dobře mu tak..že jo. Kouzlo Třeštíkové, všechny postavy jsou opět propletené, což já ráda. I když popravdě mužský svět umí mnohem lépe popsat Hartl (prvok, šampon, tečka).

16.01.2018 3 z 5

Jen zvířata Jen zvířata Ceridwen Dovey

Povídková knížka pohledem zvířat, se smutným koncem zapříčiněným lidmi. Některé povídky lepší než jiné, bohužel se mi žádná nevybavuje, kterou bych vyzdvihla, takový průměr.

09.01.2018 3 z 5